Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Globos namuose – ir sunkūs nusikaltėliai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2012-06-01

Jau antrus metus Padvarių globos namuose laikinai apgyvendinami psichikos ligoniai, padarę sunkius nusikaltimus. Jie čia atvežami ambulatoriniam gydymui iš Rokiškio psichiatrinės ligoninės. Šiuo metu gyvena 8 tokie asmenys.

„Jų nusikalstamos veikos – labai žiaurios: tai – žmogžudystės, sunkūs kūno sužalojimai. Tie žmonės čia atgabenami su konvojumi iš Rokiškio psichiatrinės ligoninės, kai reikalingas tolimesnis ambulatorinis gydymas. Kas pusę metų ši medicinos priemonė jiems yra peržiūrima: jei požymiai paūmėja, šie asmenys vėl sugrąžinami į psichiatrinę ligoninę“, - teigė Padvarių globos namų direktorė Rima Narmontienė.

Paklausta, ar tokie gyventojai nekelia pavojaus kitiems, R.Narmontienė atsakė: „Kai šie asmenys padarė nusikaltimus, jiems nebuvo taikomas gydymas. Gaudami gydymą ir priežiūrą dauguma neišsiskiria iš kitų proto ar psichikos negalią turinčių žmonių. Jei asmuo pradeda elgtis chuliganiškai ar piktybiškai, teismui yra teikiamas prašymas su socialinio darbuotojo ir psichiatro išvadomis, kad šis asmuo būtų išsiųstas atgal.

Tačiau direktorė neslėpė, jog sutramdyti tokius asmenis neretai tenka kviesti ir policijos pareigūnus. Neseniai buvo vienas ypatingas atvejis, kai ypač agresyvų ligonį teko vėl atgal gabenti į stacionarinę Rokiškio psichiatrijos ligoninę. „Tai buvo jaunas - 28 metų - vyras, teistas už nužudymą. Jis grasino personalui ir kitiems gyventojams. Jau dusyk ligi tol buvo vežtas gydyti į psichiatrinę ligoninę“, - sakė ji.

Iš Rokiškio ambulatoriniam gydymui į Padvarių globos namus atgabenti ligoniai yra apgyvendinami II korpuse kartu su kitų kategorijų gyventojais: I – me aukšte – vyrai ir moterys su fizine negalia ir pagyvenę žmonės, tokių yra apie 60, o II aukšte – vyrai su proto bei psichine negalia, tokių yra 45 asmenys. Jie apgyvendinami po du viename kambaryje.

„Nusikaltimus padarę psichikos ligoniai nėra išskiriami iš kitų, jie gyvena vienodomis sąlygomis, maitinasi bendroje valgykloje. Jiems tik yra apribotas judėjimo laikas: jie negali bet kada išeiti ir grįžti kada panorėję.

„Pasitaiko atvejų, kad šie žmonės labai gudrauja: stebi aplinką, siunčia žvalgus, išbando įvairius būdus išeiti ir tiria, kas bus, jei sugrįš išgėrę“, - sakė R.Narmontienė.

Ji mano, kad vietiniai padvariškiai nepajuto, jog pasikeitė globos namų gyventojų kontingentas: nusikalstamas veikas padariusieji įprastai nebendrauja su kaimo gyventojais, ir nė vienas nenori sugrįžti atgal į psichiatrinę ligoninę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas