Birštone įvyko geriausių Lietuvos karatė kiokušin komandų turnyras TOP-8. Iš šio turnyro karatė kiokušin mokykla „Shodan“, kuriai atstovauja ir Kretingoje besitreniruojantys karatekos, grįžo iškovojusi nugalėtojos vardą.

Šį apdovanojimą „Shodan“ mokykla iškovojo ketvirtą kartą iš eilės ir šiais metais ketvirtfinalyje be vargo nugalėjo varžybų debiutantę – Kauno „Shori“ komandą, pusfinalyje įtikinamai palaužė Šiaulių „Tori“ bei finale didele persvara laimėjo prieš Vilniaus „Saulės ženklo“ komandą. Kartu su kitais šodaniečiais čempionais tapo kretingiškiai Laura Žvaginytė, Margarita Venslovaitė, Mantas Petrauskis ir Arnas Augutis.

Varžybose dalyvavo 250 dalyvių, ir šis turnyras įdomus tuo, kad jame varžomasi komandinėje įskaitoje – kiekvienoje komandoje kovoja po 30 karatekų nuo 6 iki 18 metų. Pajėgiausios komandos į turnyrą atrenkamos pagal geriausius praėjusių metų rezultatus.

„Šios varžybos dar kartą įrodė, kad „Shodan“ mokykla augina pajėgiausią ir perspektyviausią jaunąją kartą Lietuvoje. Prieš mėnesį laimėjome Lietuvos vaikų čempionatą, po kurio laiko – ir jaunučių čempionatą. Birželio pradžioje mūsų auklėtiniai dalyvaus Belgijoje įvyksiančiame Europos karatė kiokušin čempionate ir bandys iškovoti medalių svarbiausiose sezono varžybose. O tai, kad kretingiškis Mantas Petrauskis pirmasis dalyvaus Europos jaunių – 16-18 metų – karatė čempionate, pavadinčiau istoriniu įvykiu“, - pasiekimus įvardino treneris Lukas Kubilius.