Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Labiau privalu, negu rekomenduojama

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Aktualijos
  • 2012-05-18

Pasigirdus gyventojų abejonėms dėl siūlomų šilumos balansinių ventilių, bendrovė „Kretingos būstas“ buvo suorganizavusi gyventojų ir šiuos prietaisus įsigyti siūlančių įmonių susitikimą. Tąkart susirinkus nedidelei grupei gyventojų buvo suteikta informacijos apie šilumos subalansavimo ventilių naudą, tačiau apie tai, kad jiems juos įsigyti, ko gero, bus privalu – neužsiminta.

Naujam šildymo sezonui, kuris prasidės rudenį, Pastato šilumos įrenginių parengties šildymo sezonui pasą išduos nebe šilumos tiekėjas, kitaip tariant – Kretingos šilumos tinklai, o Valstybinė energetikos inspekcija prie Energetikos ministerijos. Tokias permainas įteisino Šilumos ūkio įstatymo pataisos, įsigaliojusios 2011-ųjų lapkritį.

Taigi situacija susidarė tokia: be šio Paso Kretingos šilumos tinklai neturės teisės tiekti šilumos. Tačiau Pasą Valstybinės energetikos inspekcija patvirtins tik tada, kai namo šilumos sistema bus sureguliuota.

Yra ir kita išeitis

Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos Klaipėdos teritorinio skyriaus vyriausiasis inžinierius inspektorius (šilumai) Antanas Katinas skuba raminti: subalansuoti šilumą tarp daugiabučių laiptinių galima ir naudojantis trieigiais kranais bei rūsyje esančiais kamštiniais kranais. Svarbu, kad daugiabutis, jei yra senos statybos, turėtų tvarkingą šilumos įrenginių dokumentaciją. Tokiais dokumentais pasigirti gali ne visi – mat kai kurie gyventojai, spėjama, norėdami savo butuose turėti radiatorius su daugiau sekcijų, negu jų buvo numatyta projekte, pasistengė tokius projektus pradanginti.

„Tiems, kurie neturi išlaikę dokumentų, lieka išeitis tik įsirengti balansinius šilumos ventilius“,- teigė A.Katinas.

Tačiau kas bus daroma su tais daugiabučiais, kurių gyventojai neturės dokumentų, bet prieštaraus ir tam, kad būtų įrengti šilumos balansiniai ventiliai? „Toks gyventojų sprendimas turi būti įforminamas gyventojų susirinkime – tai reikš, kad jiems ir teks atsakomybė už netolygų šildymą ir jie dėl to neturės priekaištų namo administratoriui ar šilumos tiekėjui“,- teigė A.Katinas, patvirtinęs, kad tokie atvejai vis dėto turėtų būti tik išimtiniai.

Senoji sistema – atgyvenusi

Kretingos šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojas šilumos realizacijai Rimantas Dulkys teigė, kad dokumentus yra išlaikę dauguma daugiabučių Kretingos mieste.

„Tačiau ne tai yra didžioji problema. Daugiabučiuose esantys kamštiniai (ketaus) kranai jau yra atgyvenę: nepataisomi ir surūdiję. Jų nebeįmanoma naudoti, juos keičiame kitais, vadinamaisiais „obuoliniais“,- paaiškino R.Dulkys.

Pasak R.Dulkio, neįrengus balansinių ventilių taip sureguliuoti seną šildymo sistemą, kad jos stovus pasiektų vienodai karštos temperatūros vanduo, yra beveik neįmanoma – įranga per daug pasenusi.

Kretingos būsto administracija žada, kad kiekvieno daugiabučio gyventojai turi galimybę sužinoti, kokia šildymo sistemos būklė yra jų name ir kiek kainuotų jame įrengti šilumos subalansavimo ventilius. Pirmiausiai ši įranga bus siūloma tiems daugiabučių gyventojams, kurie, Kretingos šilumos tinklų duomenimis, patiria didžiausius šilumos svyravimus.

Kaina – apie 300 Lt

Kretingos būsto administruojamuose namuose šilumos balansinius ventilius bus patikėta įrengti bendrovei „Santecha“, kuri laimėjo konkursą šioms paslaugoms teikti.

Gyventojai su įmonės „Santecha“ direktoriumi Zenonu Vaitiekūnu bei atstovais iš bendrovės „Danfoss“, kuri ir gamina šilumos balansinius ventilius, turėjo progos pabendrauti specialiai jiems Kretingos būsto suorganizuotame susitikime.

Negausiai susirinkusių gyventojų grupė, tarp kurių buvo ir rajono vicemeras Vytautas Ročys, išklausė „Danfoss“ produkcijos pristatymo bei pasakojimo apie tai, kaip šie šildymo įrenginiai padeda sąskaitas už šildymą sumažinti 10-15 proc. Šis argumentas buvo paremtas konkrečiais pavyzdžiais, pristatant jau įgyvendintus projektus Alytuje, Klaipėdoje, Visagine, Kėdainiuose, Mažeikiuose, Kaune, Vilniuje – pažvelgus į termovizines daugiabučių nuotraukas prieš balansinių ventilių įrengimo darbus ir po jų, akivaizdžiai matyti, kad šiluma tarp daugiabučio butų pasiskirsto gerokai tolygiau. Balansavimo ventilių paskirtis būtent ir yra tokia – sureguliuoti karšto vandens srautus tarp visų daugiabučio namo stovų.

„Kiekvieno namo gyventojams pateiksime informaciją, kiek jiems kainuotų įrengti balansavimo ventilius. Projekto sąmata labai priklauso ir nuo to, kiek daugiabutyje yra butų, kiek aukštų ir kiek šilumos sistemos stovų juos apšildo. Tačiau prognozinės sąmatos nebus labai tikslios, nes ne visus darbus galima numatyti iš anksto – vis dėlto pirminė ir paskutinė sąmatos suma skirsis, gal keliomis dešimtimis litų“,- teigė Z.Vaitiekūnas. Paprašytas pasakyti nors apytikslę balansinių ventilių įrengimo kainą, jis paaiškino, kad standartinio penkiaaukščio namo, kuriame yra 60 butų, balansavimo ventilių įrengimas iš viso kainuotų apie 300 Lt vienam butui. Šios išlaidos, anot „Santechos“ ir „Danfoss“ atstovų, atsipirktų ne tik sumokant mažesnes sąskaitas už šildymą, bet ir dėl išaugusios buto vertės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas