Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Partnerystės tikslas - įdarbinti neįgaliuosius

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos
  • 2012-03-30

Šią savaitę Kretingoje viešėjo delegacija iš Osbio miesto - mūsų rajono Savivaldybės partnerio Švedijos karalystėje. Šįkart svečiai atvyko pasiūlyti kartu įgyvendinti socialinį projektą dėl neįgaliųjų integracijos į darbo rinką.

Apie Dienos veiklos centrą ir neįgaliųjų užimtumą svečiams iš Osbio pasakojo centro darbuotoja Ieva Šimkutė (pirma iš dešinės). Greta jos – Gunilla Kaij-Bevheden.

Švedai yra parengę bendrą partnerystės su septyniais giminingais Lietuvos, Latvijos bei Lenkijos miestais projektą „Spinning Twinning“, kuriuo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neįgaliųjų įdarbinimo problemas ir per darbą padėti proto, psichikos ir fizinę negalią turintiems žmonėms įsilieti į visuomenę. Viena šio socialinio projekto atšakų ir sieja susigiminiavusius Osbio bei Kretingos miestus.

Penkių į Kretingą atvykusių asmenų delegacijoje buvo keturi Osbio savivaldybės darbuotojai, atsakingi už socialinį sektorių, įdarbinimą bei projektų rengimą: Gunilla Kaij – Bevheden, Emma Lundgren, Paul Cederqvist, Tony Persson, o Peter Nilsson priklauso Skane savivaldybių sąjungai ir dirba „Spinning Twinning“ projekte.

Svečiai apsilankė Kretingos rajono savivaldybėje, Darbo biržoje, Kretingos dienos veiklos centre bei jo padalinyje Salantuose. Jie teigė atvykę pasidalinti gerąja patirtimi bei pasisemti idėjų iš kretingiškių.

Kretingos dienos veiklos centre, kuris, beje, ir buvo įkurtas prieš 20 metų iš Švedijos parsivežus jo veiklos modelį, buvo ieškoma bendrų galimybių įdarbinti neįgaliuosius abejose šalyse panašiose darbo srityse – tvarkyti aplinką, gaminti rankdarbius, ruošti maistą.

„Šio projekto esmė – skatinti ir motyvuoti neįgalius žmones, kad jie gyventų ne vien iš valstybės mokamų pašalpų, bet ir būtų sudarytos sąlygos jiems patiems užsidirbti“, - kalbėjo Osbio savivaldybės socialinių paslaugų valdymo vedėja Gunilla Kaij-Bevheden.

Viešnios žodžiais, į šį projektą siekiama įtraukti kuo daugiau neįgalių žmonių, netgi su tokiomis sunkiomis diagnozėmis, kaip dauno, autizmo sindromai. „Švedijoje yra pavyzdžių, kad žmonės su proto negalia, talkinat darbo asistentams, įdarbinami prekybos centruose. Tačiau ir pas mus jų darbo užmokestis tėra mažas – 5 eurai (17,5 Lt) per dieną“, - tvirtino ji.

Kretingos dienos veiklos centro direktorė Birutė Viskontienė pasiūlė įgyvendinti dvi neįgaliųjų įdarbinimo idėjas: suburti žaliąją komandą, kuri už užmokestį važinėtų tvarkyti aplinką, ir įsteigti manufaktūrinio darbo grupę, kad neįgalieji pačiame centre galėtų gaminti rankdarbius ir juos parduoti.

Svečiai pastebėjo, kad Kretingos dienos veiklos centras bei jame tvyranti atmosfera labai primena jų centrą, tačiau mūsų miesto neįgaliųjų meninis ugdymas stipresnis - kretingiškių sukurti rankdarbiai iš keramikos, medžio, veltiniai jiems paliko itin gerą įspūdį.

Šis projektas iš dalies finansuojamas iš Europos socialinio fondo, tačiau prie jo turės prisidėti ir projektą vykdančios partnerės - Osbio bei Kretingos savivaldybės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas