Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Apie M.K.Čiurlionį - kitaip

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Švietimas
  • 2011-10-25

Lygiai šimtą metų lietuviai nebeturi savo tautos genijaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio. Tačiau kūrėjo nemirtingumo dvasia tebesklando suskambus jo preliudams ar prieš akis išnirus išskirtiniams paveikslams. Tačiau M.K.Čiurlionis turi ir menkai atskleistų asmenybės pusių. Į pažintį su kitokiu genijumi pakvietė Simono Daukanto pagrindinės mokyklos mokytojai – jie surengė integruotą pamoką „Nenutrūkstanti muzikos, žodžio ir šokio simfonija“.

Mažosios balerinos priminė, kad Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, kūręs muziką ir tapęs, dar buvo ir baleto gerbėjas.

„Laikas mus gena į priekį. Visi šie metai buvo skirti vienam iš didžiausių Lietuvos genijų – Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui. Tai žmogus – kūrėjas, Lietuvą įprasminęs savo kūryboje ir save Lietuvoje, o kartu – ir visame pasaulyje. Norėjosi pažvelgti į Čiurlionio kūrybą kitu žvilgsniu. Žinodami jį kaip dailininką, norėjome jį suprasti kaip muziką, žodžio kūrėją ir – baleto mylėtoją“, - kalbėjo integruotos pamokos sumanytoja lietuvių kalbos mokytoja Danutė Dunauskaitė.

Pasak jos, kūrybinis M.K. Čiurlionio potencialas – didžiulis, o biografijos detalės kiekvieną kartą stebinančios, įkvepiančios.

„Rinkdama žinias integruotai pamokai, radau Čiurlionio ir baleto meno sąsajų. Pasirodo, šis kūrėjas – ne tik tapytojas, muzikas, žodžio meistras. M.K.Čiurlionis be galo mylėjo šokį, ypač baletą. Yra išlikę pasakojimų, kaip Lietuvių kūrėjas Varšuvoje išvydo šokančią Isadorą Dunkan ir susižavėjo baletu. Džiaugiuosi, kad turime galimybę pažintį tokį įvairiapusį menininką ir turime puikias sąlygas puoselėti vaikų kūrybiškumą. Juk nežiūrint to, kad S.Daukanto mokykla keitė savo statusą, joje yra labai stiprūs meninio ugdymo pagrindai“, - sakė D.Dunauskaitė.

Mokyklos direktorės pavaduotoja Vida Garjonienė kalbėjo, jog tokios meninės integruotos pamokos, skirtos kūrėjams pažinti, yra vienas iš pavyzdžių, kaip galima skatinti mokinių kūrybiškumą.

D.Dunauskaitė pasidžiaugė, kad mokykloje yra ugdomi visi menai, taip gerai padėję atskleisti pažįstamą, tačiau iki galo nepažintą M.K.Čiurlionio asmenybę. Skaitovus integruotai pamokai parengė pradinio ugdymo mokytoja Astra Lasienė, instrumentinį ansamblį – muzikos mokytoja Inga Kutelienė, šokėjus – choreografijos mokytoja Judita Leščiauskienė ir muzikos mokytojas Rimantas Žižys, muzikus – muzikos mokytoja Daiva Beivydienė. Rūbais pasirūpino technologijų mokytoja Palmira Mikutytė, scenos dekoracijomis – dailės mokytoja Nijolė Maštarienė, kompiuterine grafika – tikybos mokytoja Gražina Vaicekauskienė.

Direktorės pavaduotojos Vidos Garjonienės komentaras:

- Mokykloje daug dėmesio skiriame vaikų pilietiniam, etnokultūriniam ir kūrybiniam ugdymui. Įvairiuose kursuose bei mokymuose besitobulinantys mokytojai žino, kaip ugdyti vaikų kūrybiškumą, jie pastebi kiekvieno specialius sugebėjimus ir padeda juos atskleisti. Mokiniai dalyvauja atvirose, neformaliose pamokose, kuriose mato savo bendraamžius ir patys gali parodyti, kuo yra gabūs. Stengiamės, kad kiekvienas vaikas turėtų galimybę dalyvauti ir mokyklos, ir rajono kultūriniuose renginiuose. Siekdami mokykloje išlaikyti aukštą kultūrą, pradėjome dalyvauti AKIM programoje, pagal kurią garsiausi Lietuvos dailininkai, menininkai ves vaikams pamokas, ugdys juos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas