Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Siūlys kurti jaunimo centrą

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Aktualijos
  • 2011-10-07

Iš Klaipėdos, kur lankėsi Atviros erdvės jaunimo centre, kretingiškių delegacija sugrįžo kupina idėjų.

Jei šis entuziazmas paveiks ir rajono Savivaldybės tarybą, galbūt jau kitąmet Kretingos jaunimas turės savą susibūrimo vietą.

Artimiausiu metu Kretingos rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Diana Garjonienė, kuri koordinuoja jaunimo reikalus, bendrai diskusijai sukvies rajono politikus, nepilnamečiais besirūpinančių įstaigų bei jaunimo organizacijų atstovus. Tikimasi, kad visoms suinteresuotoms pusėms pavyks kartu surasti bendrą vardiklį – kokių priemonių imtis, kad Kretingoje būtų įkurtas laisvalaikio centras jaunimui.

Aptarus visus pasiūlymus ir galimus variantus, bus parengtas sprendimo projektas, kuriam pritarti ar ne, spręstų rajono taryba.

„Apie laisvalaikio centrą kalbame jau keletą metų, tačiau vis nebūdavo tam tinkamų patalpų,- kalbėjo D.Garjonienė. – Dabar atsirado išeitis: jaunimo erdvę įkurti Suaugusiųjų mokymo centro pusrūsyje, kur yra laisvas apie 400 kvadratinių metrų plotas. Patalpos šildomos, ten tereiktų įrengti tualetus. Išsisuktume ir be kosmetinio remonto – klaipėdiečiai sienas uždengė skydais su „grafiti“ piešiniais, tad kažką panašaus sugalvotume ir mes.“

Patirties kuriant jaunimo laisvalaikio centrą Kretinga galėtų pasisemti iš Atviros erdvės jaunimui centro, kuris pagal projektą buvo įkurtas ir antrus metus veikia Klaipėdos Naujakiemio suaugusiųjų vidurinėje mokykloje.

Centre, kuris dirba nuo 11 iki 20 val., lankosi apie 80 jaunuolių, o apie 30 jų čia užsuka kasdien. Atviros erdvės jaunimo centre laukiamas 14-29 metų jaunimas – jam ir paliekama teisė rinktis, ką nori veikti, o ko – ne. Tiesa, egzistuoja ir griežtos taisyklės: jokio alkoholio, rūkalų ir sėdėjimo prie kompiuterio.

„Jaunimas moko vieni kitus šokti, groti gitara, organizuojamas diskusijų klubas, stalo žaidimų vakarai. Tačiau susirinkę jauni žmonės gali ir nieko neveikti – tiesiog sėdėti, gerti arbatą ir šnekučiuotis vieni su kitais,- iš Klaipėdos parsivežtais įspūdžiais pasidalijo D.Garjonienė. – Vienoje patalpoje yra įkurta muzikos studija, kurioje galima pasinaudoti muzikos instrumentais. Susibūrusios jaunimo grupės tarpusavyje susitaria, kuri kokiu laiku repetuoja, tačiau tai nereiškia, kad kiti negali įeiti į muzikos studiją ir stebėti muzikavimo. Vienas centro kampas paskirtas literatūrai – ten, tarsi bibliotekoje, galima pasirinkti ir parsinešti namo paskaityti norimą knygą. Jaunuoliai patys šią knygų lentyną ir papildo – centrui atiduoda nereikalingų knygų. Atviros erdvės jaunimui centrą „atrado“ ir verslininkai: pavyzdžiui, šokių klubas nemokamai veda įvadines šokių pamokas, kad savo klubo veikla sudomintų jaunimą.“

D.Garjonienės žiniomis, Lietuvoje buvo įkurtas ne vienas laisvalaikio centras jaunimui, tačiau vienintelė klaipėdiečių darbuotojų komanda nesikeitė nuo pat įsikūrimo pradžios. Į Atviros erdvės jaunimui centrą dirbti atėję Jurgis Ašmonas, Zigmantė Čiakaitė ir Violeta Jokubynaitė jau turėjo patirties dirbant su jaunimu.

Aktyvūs jaunuoliai patys eina ir susiranda sau įdomios veiklos, lanko po keletą būrelių. Tačiau dalis jaunimo lieka gatvėje – jie patys nežino, kuo nori užsiimti, o žmogaus, kuris sudomintų kokia nors veikla, šalia nėra“,- kam reikalinga būtų įkurti laisvalaikio centrą jaunimui, paaiškino D.Garjonienė.

Jos manymu, Kretingoje įkurtas laisvalaikio centras galėtų būti susibūrimo vieta ne tik jaunimui: pirmojoje dienos pusėje jame galėtų susirinkti senyvo amžiaus žmonės, jauni tėvai su mažais vaikais.

„Vokietijoje teko lankytis centre, kurie taip ir vadinasi „Kartų namai“. Kodėl kažko panašaus negalėtume turėti Kretingoje? - svarstė D.Garjonienė. – Vokietijoje vienas toks centras kuriamas 1,5 tūkst. gyventojų, Austrijoje – 800 gyventojų. Žvelgiant į šias europietiškas normas, Kretingoje po vieną laisvalaikio centrą turėtų atsirasti skirtinguose rajonuose: Melioratorių gatvės, naujajame rajone, Lapyne, Bajoruose ir kitur. Iš tiesų: juk vaikui patogiausia ir saugiausia vaikščioti į arčiausiai namų esantį centrą.“

Klaipėdos Atviros erdvės jaunimui centre apsilankiusių Kretingos rajono tarybos narių komentarai Raimundas Puškorius:

Raimundas Puškorius:

- Manau, kad įkurti tokį centrą Kretingoje būtų verta, nes pas mus esama jaunimo, kuris neturi kur dėtis. Suprantu, kad centrui išlaikyti Savivaldybė turėtų skirti biudžeto lėšų, tačiau jei iš gatvės „ištrauktume“ nors vieną kitą jauną žmogų – investicija vadintume atsipirkusia. Projekto sėkmei didelę įtaką turi ir centre dirbsiantys žmonės. Jie turi būti atsidavę savo darbui – kitaip iš centro naudos nebus.

Vilma Šalčiuvienė:

- Pritarčiau, kad Kretingoje būtų įkurtas panašus centras jaunimui, koks yra Klaipėdoje. Pastebiu, kad Kretingoje jaunimas neturi kur susirinkti – būriuojasi parkuose, vasaros estradoje. Tad visi galėtų susirinkti laisvalaikio centre ir ten saugiai leisti laiką. Pradžia visuomet sunki: kol rasime centro finansavimo galimybes, tinkamus darbuotojus, savanorius, o vieta taps populiari tarp jaunimo. Tačiau pradėti reikia.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas