Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Širšuolų kaimynystė kelia nerimą

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Aktualijos
  • 2011-09-23

Tūbausiuose gyvenanti Ingrida Jašmontienė sunerimusi: jos namo pastogėje apsigyveno širšuolai. Baimindamasi, kad gyviai neįgeltų, moteris į kiemą negali išleisti ir vaikų.

I.Jašmontienė pagalbos bandė ieškoti pas gaisrininkus, tačiau šie paaiškino neteikiantys tokios paslaugos. Patys namo gyventojai nuimti širšūnų lizdą bijo – girdėjo, kad ir vieno vabzdžio įgėlimas gali baigtis mirtimi.

Kretingos civilinės saugos ir mobilizacijos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė sakė, kad jie taip pat niekuo negali padėti. Jie gali tik patarti, ką daryti įgėlus bitėms.

R. Beniušienės nuomone, gyventojai dėl širšuolų lizdo sunaikinimo turėtų kreiptis į bendrovę „Dezinfa“, kuri teikia įvairias vabzdžių ir graužikų naikinimo paslaugas. „Dezinfos“ paslaugų vadovas Liutauras Grigaliūnas sakė, kad bendrovė naikina širšuolų lizdus. Patiems jų naikinti nepataria, nes gali liūdnai baigtis – būti vabzdžių įgeltam.

Parduotuvėse įsigyti aerozoliai taip pat nėra veiksmingi naikinti širšuolus.

Norint išvengti įgėlimų nereikėtų artintis prie lizdų ar jų liesti. Širšuolai paprastai nepuola, jeigu jie nesuerzinami. Tačiau jei lizdas - arti ir pro jį reikia dažnai praeiti, vabzdžiai tikrai gali įgelti.

Pasak L.Grigaliūno, iškvietimų nuimti širšuolų ar širšių lizdus padaugėja nuo liepos antros pusės.

Žiemą visa vabzdžių kolonija žūsta, lieka tik motinėlė. Pavasarį, atšilus orui, motinėlė susiranda lizdui tinkamą vietą. Ji žandais susmulkina medieną, sumaišo su seilėmis ir iš gautos masės stato lizdą. Ten motinėlė padeda kiaušinėlius, iš kurių išsirita lervos, vėliau virstančios lėliukėmis.

Širšuolų įgėlimai pavojingi ir skausmingi, galintys sukelti alerginę reakciją. Todėl jei įgėlus širšuolui žmogui svaigsta galva, jis vemia, sumažėja kraujo spaudimas, sulėtėja kraujo apytaka, būtina kuo skubiau kreiptis į gydytojus. Priešingu atveju žmogus gali ir numirti.

„Dezinfos“ paslaugos kaina už širšių ar širšuolų lizdo sunaikinimą nėra standartinė. Atsižvelgiama, kur vabzdžiai įsikūrę, ar vieta sunkiai prieinama, kokiame aukštyje yra lizdas. Tad paslaugos kaina gali svyruoti nuo 150 iki 300 Lt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas