Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Švietimo ir mokslo ministerija žada naujovių

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2011-09-06

Tradiciniame Kretingos rajono mokyklų vadovų pasitarime, skirtame naujiems mokslo metams paminėti, pranešimą skaitė ir Švietimo ir mokslo ministerijos ministro patarėjas Albertas Lakštauskas. Jis pedagogus supažindino su švietimo naujovėmis bei ateities planais.

A.Lakštauskas pedagogus informavo apie naują Švietimo įstatymą. Pagrindinės šio įstatymo naujovės yra susijusios su mokyklų tinklo pertvarkos paskutiniuoju etapu, lituanistinio švietimo stiprinimu.

Švietimo ir mokslo ministerijos ministro patarėjas Albertas Lakštauskas pedagogus supažindino su švietimo politikos aktualijomis.

Skatins neformalųjį ugdymą

Ministro patarėjas savo pranešime apžvelgė naujoves ikimokyklinio, popamokinio ugdymo srityje.

„Vadovai turbūt jau žino, kad yra supaprastinta darželių steigimo ir veikimo tvarka. Galime pasidžiaugti tuo, kad įvedus ikimokyklinio amžiaus vaikų mokymosi krepšelį, ikimokyklinio ugdymo įstaigose iki 5 tūkst. padaugėjo vaikų. Taip pat tikimės ugdymo įvairovės ir jos skatinimo. Mūsų perspektyva – dar didesnis ikimokyklinukų krepšelis“, - kalbėjo A.Lakštauskas.

Pedagogų pasitarime jis pasakojo ir apie neformaliojo ugdymo krepšelius – ši naujovė kol kas taikoma tik Anykščių, Klaipėdos, Panevėžio rajonuose bei Klaipėdos, Panevėžio miestuose. Šio krepšelio tikslas yra pagerinti neformaliojo ugdymo prieinamumą, įvairovę bei kokybę. Ministerijos duomenimis, tik 24 proc. vaikų turi popamokinės veiklos. Nuo 2012 metų neformaliojo ugdymo krepšelio sistemą įvedus visoje Lietuvoje, tikimasi, jog popamokine veikla bus užimta gerokai daugiau vaikų.

Stiprins vadovų pajėgas

Įsigaliojo naujas įstatymas dėl ugdymo įstaigų vadovų skyrimo tvarkos. Nuo šiol ji – daug griežtesnė.

„Vadovauti ugdymo įstaigoms turi tik patys geriausi vadovai. Turi būti vertinama jų veikla, skatinamas ir remiamas vadovų tobulėjimas. Dabar vadovas po laimėto konkurso dar turi vykti į nacionalinę vertinimo komisiją, kur visą dieną yra egzaminuojamas, tikrinami jo sugebėjimai, kvalifikacija. Šiuo įstatymu siekiame ugdyti lyderius“, - sakė A.Lakštauskas.

Jis teigė, kad nepamiršti bus ir mokytojai. Mokytojų kvalifikacijos tobulinimo ir asmenybės ugdymo perspektyvoje yra numatyta, kad su jaunais specialistais turėtų dirbti vyresni kolegos mentoriai. Svarstoma, kaip toks darbas turėtų būti apmokamas, kokia turėtų būti tokios pagalbos sistema.

Bus siekiama pedagogų tobulinimosi formų ir galimybių įvairovės.

Stebės mokyklų veiklą

Kalbėdamas apie mokyklų veiklos stebėjimą A.Lakštauskas žadėjo, kad išorinio ugdymo įstaigos vertinimo tikslas yra ne bausti, o padėti mokykloms tobulėti.

„Reikėtų steigti mokyklų pažangos fondą. Jo lėšomis būtų galima skatinti gerai dirbančias mokyklas, skirti pinigų trūkumams šalinti. Perspektyvoje numatyti tarptautiniai tyrimai, skirti perimti patirtį bei kūrybinės partnerystės ryšiai. Jų pagalba būtų galima pagerinti pavyzdinių mokyklų praktikų sklaidą. Planuojame pradėti kūrybinės partnerystės projektą. Jam pasitelksime geriausius šalies kūrėjus, menininkus, kurie mokyklose dalintųsi savo patirtimi“, - teigė A.Lakštauskas.

Jis neišvengė ir šiuo metu opaus klausimo dėl mažų kaimo mokyklų išsaugojimo.

„Kuo mažesnis vaikas, tuo arčiau turi būti jo mokykla. Tačiau mažų pagrindinių mokyklų klausimas yra daug sudėtingesnis. Ateina laikas, kai tam tikro amžiaus vaikų skaičius sumažėja. Kalbant apie pagrindines mokyklas visų pirma reikia atsižvelgti į vaiko poreikius. Kur jis gaus geresnį išsilavinimą – važinėdamas į didelę mokyklą, kuri turi galimybes samdyti gerus specialistus, ar mažoje mokykloje, kuri dėl lėšų stygiaus ne visada galės pasiūlyti tai, kas geriausia. Be to, švietimo biudžetas nėra guminis – nykstančių kaimo mokyklų vaikų sąskaita negali kentėti visa švietimo sistema“, - įsitikinęs A.Lakštauskas.

Jis Kretingos rajono pedagogams bei ugdymo įstaigų vadovams palinkėjo kūrybingos, savarankiškos ir atsakingos mokyklos, nes tik tokia galinti užtikrinti sėkmę kiekvienam mokiniui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas