Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tebevyksta diskusijos, ar verta ir jei taip, tai kuriose gatvėse, panaikinti pagrindinį ir šalutinį kelius nurodančius kelio ženklus. Artimiausiame Saugaus eismo posėdyje bus siūloma šią „kelių revoliuciją“ pradėti nuo M. Daujoto-Rožyno-Dvaro gatvių kvartalo.

Spręsdama, kur būtų galima panaikinti pirmumą nurodančius kelio ženklus, darbo grupė neišvengė nuomonių skirtumo. Nuotraukoje iš kairės – Kretingos miesto seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė, Kretingos autobusų parko direktorius Ramūnas Korsakas, „Kretingos komunalininko“ direktorius Gediminas Žilys, Kelių policijos viršininkas Algirdas Budginas, seniūnaitis Romanas Jurgis Vizgaudas ir Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius.

Antradienį darbo grupė, kuri formuos pasiūlymus Saugaus eismo komisijai, apvažiavo ir įvertino eismo saugumą Kretingos gyvenamuosiuose kvartaluose – turgaus bei lapyno rajonuose, gyvenamųjų namų kvartaluose, kurie išsidėstę tarp Akmenos upės ir Klaipėdos gatvės bei tarp ligoninės ir prekybos centro „Maxima“ Žemaitės alėjoje.

Būtent pastarajame gyvenamajame rajone darbo grupė ir siūlytų pirmiausiai panaikinti pirmumą sankryžose nurodančius kelio ženklus. Po kurio laiko įvertinus, ar ši naujoji eismo strategija yra naudinga ir kaip ją dar patobulinti, ji būtų tęsiama ir kituose Kretingos miesto rajonuose.

Prieš įgyvendinant „kelių revoliucija“ žmonių jau pakrikštytą idėją, Saugaus eismo komisija atsiklaustų ir už eismo priežiūrą atsakingų valstybinių institucijų nuomonės.

Susikirto nuomonės

„Esu kategoriškai prieš. Šioje sankryžoje yra buvusi ne viena avarija. Kartą rytą teko rasti mašiną, nuvažiavusią į griovį, kitąsyk – pats su šake pastojau kelią greičio mėgėjui. Jei čia visai neliks ženklų, tikrai bus bėdų“,- prognozavo vietinis gyventojas Stasys Remigijus Medutis, kai darbo grupė lankėsi Dvaro ir Tvenkinio gatvių sankryžoje.

Tačiau tai neįtikino idėjos autoriaus Algirdo Budgino, kuris vadovauja Kretingos policijos komisariato Kelių policijos poskyriui. „Mes ir siekiame, kad vairuotojai važiuodami siauromis gyvenamųjų kvartalų gatvėmis, prilėtintų greitį prieš sankryžas. Jei jos taps lygiareikšmėmis – kaskart vairuotojams reiks įsitikinti, ar nėra kliūties iš dešinės. Pats skaičiuoju mūsų rajono avaringumo statistiką ir pastebiu, kad sodininkų bendrijose, kur beveik nėra kelio ženklų, eismo nelaimių nutinka labai retai“,- A.Budginas ragino pasekti didžiųjų Europos valstybių pavyzdžiu, kai vis daugiau miestų atsikrato kelio ženklų.

Perspėtų informaciniai stendai

A.Budgino pastebėjimu, Saugaus eismo komisija turės apsispręsti, ar sankryžose panaikinus pirmumą nurodančius kelio ženklus, jų vieton nereiktų pastatyti kelio ženklo „Sankryža“, kuris įspėtų vairuotojus prilėtinti greitį.

„Gal prie įvažiavimų į gyvenamuosius kvartalus pastatyti informacines lentas, kad šioje zonoje visos sankryžos yra lygiareikšmės? Būtų panašu į ženklą „Riboto greičio zona“ ar „Zona, kurioje draudžiama stovėti“,- dar vieną išeitį, kaip gyventojus perspėti apie pasikeitusį kelių ženklinimą, siūlė A.Budginas.

Skirtingai supranta taisykles

„Neturiu kategoriškos nuomonės, tačiau abejoju, kad visas sankryžas padarius lygiareikšmėmis, sumažėtų lakstančių automobilių. Ir su senais vairuotojais gali mirtinai ginčytis – nemažai jų įsitikinę, kad asfaltuotas kelias yra pagrindinis prieš žvyruotą. Iš tiesų jie yra lygiareikšmiai ir sankryžoje reiktų vadovautis dešinės rankos taisykle,- į skirtingai suprantamas Kelių eismo taisykles atkreipė dėmesį seniūnaitis ir vairavimo mokytojas Romanas Jurgis Vizgaudas, kuris dalyvavo išvažiuojamajame darbo grupės posėdyje. - Reikėtų konkretesnio plano, analizės, kur konkrečiai panaikinti kelio ženklus ir kokios naudos tai duotų. Mano manymu, sprendimas turėtų būti priimtas respublikiniu lygiu. Pavyzdžiui – kokio intensyvumo gatvėse pirmumo ženklų nereikia, o kokio – reikia. Juk Kretingos miesto gatvėmis važinėja ne tik kretingiškiai, bet ir atvykėliai.“

Aiškinsis, kiek ženklų reikia

R.Vizgaudas laikytųsi nuosaikios pozicijos ir dauguma dabar gyvenamuosiuose kvartaluose esančių kelio ženklų paliktų, kaip yra iki šiol.

A.Budginas ir Kretingos kelių tarnybos viršininkas Artūras Meškys pastebėjo, kad šiuo metu dauguma gatvių sankryžų gyvenamuosiuose kvartaluose neatitinka reikalavimų – jei jose yra kelio ženklas „Duoti kelią“, turi būti ir rombo formos ženklas „Pagrindinis kelias“. Šių įrengimas trūkstant lėšų vis buvo atidedamas ateičiai.

Tačiau, R.J.Vizgaudo žiniomis, prie kiekvienos sankryžos nė nereikia kelio ženklų „Pagrindinis kelias“.

„Juk ženklas „Pagrindinis kelias“ yra kelio, o ne sankryžos ženklas, todėl jį vieną kartą pakanka įrengti gatvės pradžioje, kad vairuotojas žinotų, jog visose gatvę kertančiose nereguliuojamose sankryžose jam yra suteikiama pirmenybė. Jei kurioje nors sankryžoje pirmumas pasikeičia, tam yra kelio ženklai „pagrindinio kelio pabaiga“ ir „duoti kelią“,- aiškino R.J.Vizgaudas. – Kelio ženklas „duoti kelią“ yra vienintelis, kuris yra tokios formos – trikampis, viršūne nukreiptas žemyn. Todėl net pagrindiniu keliu važiuojantis vairuotojas užsimiršęs gali žvilgtelti į šoną – jis ir iš kitos pusės supras, kad sankryžą kertanti kita gatvė pažymėta kelio ženklu „Duoti kelią“.

„Jei tikrai kiekvienos sankryžos nereikia žymėti ženklu „Pagrindinis kelias“, kaip kad jis yra įsitikinęs, nereikalinga ir A.Budgino siūloma „kelių revoliucija“,- atvirą klausimą iškėlė R.J.Vizgaudas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas