Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kvietė nelikti nuošalėje

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Aktualijos
  • 2011-03-22

Kretingos miesto seniūnijoje aptarti rūpimus klausimus buvo susirinkę seniūnaičiai, daugiabučių namų bendrijų pirmininkai, bendrovės „Kretingos būstas“ atstovai ir kt. Susirinkime dalyvavo ir Kelių policijos poskyrio viršininkas Algirdas Budginas bei Prevencijos poskyrio viršininkas Tomas Mikelkevičius.

Pasak T.Mikelkevičiaus, šiemet per du mėnesius įvykdyta 70 nusikaltimų, jų išaiškinta 62 procentai. Pernai per tą patį laikotarpį įvykdyti 73 nusikaltimai, išaiškinta 65 procentai.

Pastebėta, kad daugėja nepilnamečių nusikalstamumas.

Sunku apsisaugoti ir nuo vagysčių. Policija viena nepajėgi operatyviai išspręsti visų susidariusių problemų, todėl, pareigūno nuomone, reikėtų ir pačių gyventojų didesnio aktyvumo.

Miestui skirti du apylinkės inspektoriai ne visada visur suspėja, todėl gyventojų pranešimai jiems gali daug padėti.

T.Mikelkevičius pasiūlė susirinkusiems pagalvoti apie saugios kaimynystės kūrimą. Tai gali būti namas, gatvė ar gyvenvietė. Žmonės kartais tokį pasiūlymą supranta kaip skundimą policijai. Tačiau, anot pareigūno, su skundimu saugi kaimynystė nieko bendro neturi. Įkūrus saugią kaimynystę ir pakabinus ant namo apie tai skelbiantį užrašą, vagys bei kiti neprašyti svečiai ne taip gerai jausis žinodami, kad žmogus gali pasidomėti, koks nepažįstamasis vaikšto ir kas krapštosi apie kaimyno duris ar prie jo automobilio.

A.Budginas paragino, kad atėjus pavasariui gyventojai nuo žolynų patrauktų savo automobilius, kuriuos buvo ten pastatę, kai žemė buvo sušalusi ir padengta sniegu.

Susirinkusieji turėjo nemažai klausimų policijos pareigūnams: kodėl nesimato patruliuojančių policininkų Tuopos rajone, kas gali sudrausminti Kretingos miesto centre esančius kebabinės lankytojus, kurie šiukšlina aplinką, kodėl visiems gerai žinomame kioske nepilnamečiai iki šiol gali įsigyti cigarečių.

Susirinkusieji taip pat teiravosi, kodėl iš policijos nuteka informacija, kodėl nėra anonimiškumo. Esą pranešus policijai apie pažeidėją, rytą galima sulaukti pastarojo vizito. Ne visada policija esą deramai įvertina ir sureaguoja į gyventojų pranešimus.

Žmonės klausė, ką daryti, kad jų negąsdintų be antsnukių lakstantys dideli palaidi šunys. Dažnai tokių šunų šeimininkai teigia, kad augintiniai - draugiški ir nekanda, tačiau pro tokius šunis praeiti bijo ne tik vaikai, bet ir suaugę.

Seniūnas Stanislovas Juknevičius priminė šunų laikymo taisykles ir atkreipė dėmesį, kad norint daugiabutyje laikyti šunį, reikia gauti visos laiptinės gyventojų sutikimą. Niekaip negalima išmokyti ir šunų šeimininkų surinkti savo augintinių išmatas, kurios atrodo ne tik neestetiškai, bet gali sukelti ir įvairias ligas. Susirinkusieji domėjosi, ar policija negalėtų griežčiau bausti tokius šunų savininkus.

Komunalininkai numato įsigyti ir specialias dėžes, skirtas šunų išmatoms išmesti. Tačiau tokios vienos dėžės kaina gan nemenka - vidutiniškai apie 300 litų. Todėl dabar dar ieškoma pigesnių variantų. Tokios dėžės turėtų atsirasti, kur labiausiai vedžiojami šunys, ant jų būtų galima pakabinti ir tam tikrą socialinę reklamą, raginančią žmones sutvarkyti šunų pridergtą vietą.

Rūpestį kelia ir benamiai valkataujantys šunys bei katės. Seniūnas priminė, kad sutartis su įmone „Nuaras“, kuri rūpinasi tokiais gyvūnais, dar galioja iki balandžio 22 dienos.

Paraginta ir patiems gyventojams apsitvarkyti apie savo namus. Namo aplinka turėtų rūpėti ne tik individualių namų savininkams, bet ir daugiabučių gyventojams.

Tad, pareigūnų, seniūno ir seniūnaičių nuomone, saugiau ir švariau gyvensime tik tada, jei ir patys neliksime nuošalėje. Jie paragino visus aktyviai įsijungti ir į artėjančią švarinimosi akciją „Darom 2011“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas