Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Geriamasis vanduo neprastėja

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2011-03-15

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Klaipėdos laboratorija pateikė duomenis apie 2010 metų Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje centralizuotai tiekto geriamojo vandens kokybę: Kretingos mieste vanduo atitinka visus kokybės reikalavimus, į salantiškių bei daugumos kaimų gyventojų namus iš gręžinių atitekantis vanduo yra prastesnis.

Salantų vandenyje yra per daug fluoridų – 1,98 miligramo 1 litre, kai leistina norma yra 1,5 miligramo. Tokį vandenį centralizuotai gauna 866 Salantų gyventojai. Savivaldybės gydytoja Vanda Verbutienė tikino, jog nuo šių metų gegužės arba birželio, kai bus baigti vandentiekio ir nuotekų inžinerinių tinklų, vandens valymo įrenginių statybos darbai ir šio, antrojo rajone, miesto gyventojai gaus kokybišką geriamąjį vandenį.

Salantams aplinkinių Leliūnų, Erlėnų, Pesčių, Juodupėnų, Laivių, Dvaralio kaimų gręžinių vanduo 2 ir 3 kartus viršija leistiną geležies normą. ”Geležis nėra pavojinga žmogaus sveikatai, bet vandeny lieka rudos nuosėdos”, - pastebėjo V.Verbutienė.

Iki 2014 metų visos savivaldybės teritorijoje centralizuotai tiekiamas geriamasis vanduo turės atitikti visus kokybės reikalavimus. Didžiąją dalį lėšų, reikalingų vandens kokybei gerinti, Savivaldybė gauna ir numačiusi gauti iš ES. Iš rajono vietos veiklos grupėms ES skiriamų lėšų bus gerinama geriamojo vandens kokybė Kalniškiuose, Budriuose, Pryšmančiuose. Iš kitos ES programos – Kūlupėnuose, Darbėnuose, Padvariuose, Kartenoje, Vydmanuose, taip pat Salantų mieste.

V.Verbutienės teigimu, rajone labiausiai užterštas yra šachtinių šulinių vanduo. Ne visi gyventojai kasmet, kaip reikėtų, išvalo šachtinius šulinius ir po to ištiria jų vandens kokybę. Tirti vandenį reikėtų po polaidžių, potvynių. “Reikia užsukti į Kretingos rajono maisto ir veterinarijos tarnybą, ten pasiimti specialiai vandens mėginiams paruoštus indelius. Mėginius ištirti į Klaipėdą galima nuvežti patiems arba susitarti, kad mėginius iš šulinio paimtų ir ištirti nuvežtų tarnybos specialistai. Žinoma, tą padarius patiems, pigiau kainuos. Vandens tyrimas kainuoja apie 60 Lt”, - aiškino Savivaldybės gydytoja.

Centralizuotai geriamąjį vandenį rajone tiekia Savivaldybės įmonė “Kretingos vandenys”. Yra ir dar du vandens tiekėjai – Padvarių pensionatas bei Kretingos verslo ir technologijų mokykla, tiekiantys tik nežymią geriamojo vandens dalį. Ir jie šią funkciją turi perduoti Savivaldybei. Pensionatas, V.Verbutienės tvirtinimu, baigia parengti vandens ūkio perdavimo Savivaldybei dokumentus. Delsia verslo ir technologijų mokykla, norėdama kuo ilgiau turėti vandenį, gerokai pigesnį už tą, kurį tiekia “Kretingos vandenys”.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas