Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Kaligrafijos sąsiuviniai“ – meno gurmanams

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Smiltys
  • 2011-01-14

Tuos, kurie domisi kaligrafija, jau pasiekė septintasis „Kaligrafijos sąsiuvinių“ numeris. Leidinys, parengtas menininkų kaligrafų, apžvelgia tai, kas naujo, svarbiausio 2010-aisiais įvyko Lietuvos kaligrafijos padangėje, kuo gyvena kaligrafai ir kuo šis menas gali būti patrauklus ieškantiems naujų saviraiškos būdų.

„Tai leidinys, skirtas meno gurmanams, - „Kaligrafijos sąsiuvinių“ išskirtinumą apibūdino kretingiškė menininkė kaligrafė Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė, viena iš leidinio kūrybinės grupės narių. – Šiuo leidiniu iš esmės propaguojame retą meno rūšį, ir toks leidinys yra vienintelis unikalus ne tik Lietuvoje – reiktų gerokai pavargti, analogų ieškant ir Europos šalyse“.

L.Skačkauskaitės-Kuklienės nuomone, „Kaligrafijos sąsiuviniai“, kurių anksčiau, turint lėšų, per metus pasirodydavo po du numerius, patrauklūs ir menus studijuojantiems jauniems žmonėms: juos pasiekia naujovės, jie sužino, ką kuria ar sukūrė bendraamžiai.

„Nors visos kaligrafijos naujienos, kaip ir viskas, koncentruojasi Vilniuje, mes, Klaipėdos regiono kaligrafai, galime didžiuotis tuo, kad ne tik „Kaligrafijos sąsiuvinių“, bet ir kaligrafijos darbų parodų idėja kilo būtent uostamiestyje, kurį menininkas Rimvydas Kepežinskas yra pavadinęs „kaligrafijos sostine“. Iš tiesų, pirmoji kaligrafijos paroda ir įvyko Klaipėdoje dar 1990-aisiais, ir su didelėmis pertraukomis šios parodos rengiamos iki šiol. Paskutinioji – ketvirtoji – Klaipėdos krašto autorių kaligrafijos paroda kovo mėnesį bus eksponuojama Vilniaus „Arkos“ galerijoje – taip savo idėjomis dalinamės su kolegomis menininkais“, - sakė L.Skačkauskaitė-Kuklienė.

Būtent ji šių parodų rengimo organizacinius rūpesčius bei idėją perėmė iš jau mirusio menininko grafiko Algio Kliševičiaus (1950-2008), kuriam, beje, „Kaligrafijos sąsiuvinių“ 7-ajame numeryje skiriamos dvi publikacijos: jose pristatoma menininko paroda ir dailėtyrininkės Kristinos Jokubavičienės monografija „Tarp atėjimo ir išėjimo. Algis Kliševičius“, apžvelgianti visą menininko kūrybą.

„Kaligrafijos sąsiuviniuose“ A.Kliševičiaus vardas dar kartą minimas rubrikoje „Nauji vardai“, pristatant dvi jaunosios kartos kaligrafes, pelniusias A.Kliševičiaus premijas, – Eglę Krištopaitytę ir Kristiną Diglę.

Septintasis ir tik kartą per 2010-uosius pasirodęs „Kaligrafijos sąsiuvinių“ numeris – gausiai iliustruotas - kaligrafijos darbų pavyzdžiai tik patvirtina leidinio kūrybinės grupės mintį, jog „kaligrafija – tobula erdvė reikštis. Leisti žiūrovui būti to proceso stebėtoju, vertintoju ar dalyviu. Mokėti gražiai rašyti – pranašumas, raštą paversti menu – pasišventimas“.

Leidinio „Kaligrafijos sąsiuviniai“ (2010/1 (7) kūrybinė grupė: dailėtyrininkė Kristina Jokubavičienė, menininkai Mindaugas Petrulis, Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė, Zita Mazaliauskaitė, Klaipėdos universiteto leidyklos direktorė Lolita Zemlienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas