Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gimnazijos jubiliejaus proga – filmo premjera

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Jubiliejai
  • 2011-01-11

Šiomis dienomis Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijoje tvyro šventinis nerimas – šį penktadienį mokyklos duris vėl pravers buvę mokiniai ir jų mokytojai, kad įstaigą pasveikintų su 30-uoju gimtadieniu. Maloni staigmena buvusiems ir esamiems Jurgio Pabrėžos gimnazijos bendruomenės nariams – specialiai šiai progai sukurtas filmas apie ryškiausius pėdsakus mokyklos kelyje.

„Apsiginklavę“ modernia ir senoviška technika mokytojos entuziastės (iš kairės stovi) Vaida Bertašienė, Asta Motužienė, Rima Ramoškienė ir Rasa Kašinskienė bei abiturientas Dovydas Rimkus stengiasi, kad filmas apie Jurgio Pabrėžos gimnaziją turėtų ne tik istorinę, bet ir meninę vertę.

„Visko neįmanoma aprėpti – tada filmą tektų žiūrėti visą dieną ir vis tiek kas nors liktų neparodyta. Turime labai daug įvairių respublikinių konkursų laimėtojų – svarstėme, gal bėgančia eilute per ekraną paleisti jų pavardes. Tačiau šis sąrašas toks ilgas, kad žiūrovams atsibostų šitaip ilgai jas skaityti. O be to, mes siekiame ne tik informatyvumo, bet ir meniškumo“,- maloniais rūpesčiais kuriant filmą apie Jurgio Pabrėžos gimnaziją pasidalino kūrybinė komanda: anglų kalbos mokytojos Rasa Kašinskienė, Asta Motužienė, Vaida Bertašienė, muzikos mokytoja Rima Ramoškienė bei abiturientas Dovydas Rimkus.

Šie entuziastai, kurdami filmo scenarijų, ieškodami ir kalbindami filmo herojus, paaukojo savo laisvus vakarus ir atostogas. Filmą apipavidalinti buvo dizaino paslaptis mokinius mokančios Valdonijos Karaliūnienės rūpestis.

Filmą bus galima žiūrėti dalimis

„Aš jau tą filmą baigiu įsimylėti,- sakė R.Ramoškienė, kurios užduotis – filmui parinkti garso takelį. – Stengiuosi surasti mažiau girdėtų ir įvairaus žanro kūrinių – nuo klasikos iki džiazo, popso. Nuspėti, ar muzikinis kūrinys tiks filmui, - ne taip paprasta, nes jis, susietas su vaizdu, visai kitaip suskamba. Stengiuosi, kad muzikinis fonas netrukdytų žiūrovui, būtų tarsi nejaučiamas, bet jei muzika staiga nutrūktų – kad jos pasigestų.“

Pajuokavę, kad šiam darbui reikėtų kūrybinių atostogų, filmo kūrėjai patyrė: kad ir kiek būtų laiko, jo vis tiek būtų per maža, nes tobulinimui ribų nėra.

Panaudos ir „juodąją medžiagą“

„Stengiamės filmą sumontuoti taip, kad jį būtų galima žiūrėti ne tik ištisai nuo pradžios iki pabaigos, bet ir kurią nors vieną atskirą dalį ar epizodą. Tada filmo dalis bus galima panaudoti per pamokas, renginius, konferencijas, pavyzdžiui, pristatant mokyklą,- kalbėjo filmo kūrėjų „dirigente“ vadinama R.Kašinskienė. – Pasiliksime ir filmo „juodąją medžiagą“. Galbūt ją, suskirsčius į tam tikras kategorijas, bus galima saugoti gimnazijos muziejuje. Toks archyvas praverstų mokytojams per pamokas.“

Ilgesnis negu vienos valandos filmas suskirstytas į keturias dalis: I d. skirta mokyklai pristatyti, II d. – mokyklos istorijai, III – papasakos apie mokyklos dabartį ir puoselėjamas tradicijas, IV – skambės rajono vadovų ir mokyklos buvusių mokytojų, mokinių sveikinimai, linkėjimai 30-ojo gimtadienio proga.

Atkūrė mokyklos atidarymo akimirkas

Filmo kūrėjai pasakojo, kad klausantis buvusių mokyklos direktorių – Angonitos Bronislavos Blagnienės, Prano Stukano, Kajaus Garškos ir dabartinės direktorės Birutos Mikienės – prieš akis pamatai ne tik mokyklos gyvavimo tarpsnį, bet ir istorines šalies aplinkybes.

Mokyklos praeitis, ją kūrę žmonės buvo tikras atradimas ir filmo autoriams – jiems teko naršyti po mokyklos archyvą, ieškoti „pasiklydusių“ renginių ir nuotraukų.

Labiausiai juos nustebino mokyklos muziejuje rastas mokyklos atidarymo iškilmių įrašas. Kad jį galėtų išgirsti, teko ieškoti senoviško muzikos grotuvo – į pagalbą atėjo choreografijos mokytojas Ingridas Kiškys, kuris tokį grotuvą surado ir paskolino. Taip vėl suskambo prieš 30 metų juostoje įrašytas mokytojos Ligijos Sofijos Vaičiulėnienės skaitytas eilėraštis.

Gimnazija – ant permainų slenksčio

Jurgio Pabrėžos gimnazijos 30-mečiui skirtas filmas bus pagrindinis jubiliejaus šventės akcentas.

„Turime daug švenčių ir renginių, bet šįkart norėjosi kitoniškiau – be didelių koncertų, tačiau prisimenant mokyklos bendruomenei brangiausias akimirkas,- sakė Biruta Mikienė, kuri Jurgio Pabrėžos gimnazijoje dirba nuo pirmosios įkūrimo dienos, o pastaruosius 15 metų – įstaigai vadovauja. – Per tris dešimtmečius mokykla buvo renovuota, tapo moderni ir šiuolaikiška, į pamoką kviečia modernus skambutis, popierinius dienynus pakeitė elektroninis, gimnazistai turi uniformą, kiekvieno mokytojo kabinete įrengtas kompiuteris, projektorius-multimedija. Dabar įstaiga rengiasi naujam etapui – nuo 2012 metų rugsėjo 1 d. gimnazijoje mokysis tik pirmųjų-ketvirtųjų klasių gimnazistai. Mokyklai išgyvenant vis naujus pokyčius, nepajudinami lieka du dalykai: tai – vaizdinga graži gimnazijos vieta ant Pastauninko upelio slėnio ir šalia žaliuojančio parko bei įstaigos paskirtis – jaunosios kartos ugdymas“.

Gimnazija džiaugiasi puikiais mokinių pasiekimais, kurie gimnazijos vardą garsina ne tik šalyje, bet ir užsienyje. Mokinius ugdo darbui atsidavę pedagogai, dalis jų čia dirba nuo pirmųjų mokyklos metų - Milda Šukienė, Jadvyga Petrauskienė, Kajus Garška, Silva Žvaginienė, Genovaitė Markuvienė, Zenonas Vičiulis, Stasė Povilaitienė, Vidmantas Lapinskas, Jovita Japertienė.

Jurgio Pabrėžos gimnazijos istorija

1980 m. rugsėjo 1 d. - atidaryta Kretingos trečioji vidurinė mokykla;

1993 m. rugsėjo 1 d. – atidarytos pirmosios gimnazijinės klasės;

1994 m. gegužės 30 d. – mokykla pavadinta Jurgio Pabrėžos vardu;

1997 m. rugsėjo 1 d. – mokyklai suteikiamas gimnazijos statusas;

2000 – 2005 metai – gimnazija renovuojama;

2009 m. rugsėjo 1 d. - gimnazija mokslo metus pradeda nebeturėdama pradinių klasių, nebeformuojamos penktos klasės.

Gimnazijos vardą garsina jos buvę ir esami mokiniai

Egidijus Ožiūnas – puikiai pasirodė jaunųjų fizikų tarptautinėje olimpiadoje Norvegijoje (mokyt. Kajus Garška); Aurimas Brazdeikis - tarptautinėje jaunųjų fizikų olimpiadoje Islandijoje (mokyt. Pranas Stukanas), Laura Navasaitytė - tarptautinėje jaunųjų biologų olimpiadoje Indijoje (mokyt. Aurelija Orlovienė), Paulius Šarka - tarptautinėse jaunųjų matematikų olimpiadose JAV, Jungtinėje Karalystėje, Japonijoje, Graikijoje (mokyt. Vytautas Narmontas); Edgaras Gurauskas - gamtos mokslų tarptautinėje olimpiadoje Azerbaidžiane (mokyt. Aurelija Orlovienė, Pranas Stukanas, Jovita Japertienė), Modestas Petravičius - tarptautinėje Vidurio Europos jaunųjų matematikų olimpiadoje (mokyt. Vytautas Narmontas). Į gimnazijos istoriją įeis I a klasės gimnazistas Mantas Razma, tapęs šauniausiu šių metų šalies devintoku televizijos projekte „Lietuvos Tūkstantmečio vaikai“.

Gimnazijoje sportinį kelią pradėjo krepšininkai Sandra Valužytė, Arvydas Šikšnius, Aidas Viskontas , futbolininkai Kazimieras Gnedojus, Valdas Trakys, Linas Pilibaitis, broliai Mindaugas ir Marius Šoblinskai ir kiti. Lietuvos čempiono šuolyje į aukštį titulą turėjo gimnazistas Gvidas Šeštokas .

Faktai

Per 30 gyvavimo metų Jurgio Pabrėžos gimnazija išleido 30 mokinių laidų. Gausiausia laida bus šių mokslo metų – septynios klasės su 180 abiturientų. Mažiausiai – tik viena klasė su dvidešimt abiturientų - buvo 1995 metais.

Daugiausiai - 1361 mokinys - mokėsi 1986-1987 mokslo metais, dirbo 65 pedagogai. Mažiausiai - 893 mokiniai - mokėsi 1994-1995 m.m., dirbo 78 pedagogai.

Šių mokslo metų rugsėjo pirmąją gimnazijos duris pravėrė 789 mokiniai, moko 68 pedagogai. Patys mažiausi mokiniai gimnazijoje - septintokai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas