Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ar bijote mikrobų?

  • Sveikata
  • 2011-01-07

Laura Jurkutė:

- Bijau. Namuose mikrobų ypač daug tualete, virtuvėje, todėl, kaip ir visos moterys, šveičiu, valau įvairiausiomis specialiomis priemonėmis. Esu girdėjusi, kad perdėta švara susilpnina imunitetą, tad persistengti nereikia. Todėl vasarą nebijau suvalgyti neplautų uogų iš daržo. Vis dėlto daržoves iš parduotuvės nuplaunu kruopščiai – nesinori valgyti chemikalų.

Stasė Vyniautienė:

- Bijau. Todėl namuose naudoju įvairiausias chemines valymo priemones. Jų pasirinkimas – didžiulis. Palaikyti švarą padeda ir naminės priemonės, pavyzdžiui, soda. Namuose turi būti tvarkinga ir švaru. Baisūs ir tie mikrobai bei virusai, kurie sukelia ligas. Jei tik pajaučiu, kad puola peršalimas, mikrobus naikinu medumi ir imbieru.

Rustam Mustafaja:

- Nebijau. Kuo daugiau bijai, tuo labiau ir puola. O jei negalvoji, kad mikrobai padarys kažką blogo, jie negalavimų ir nesukelia. Švaros laikytis reikia, bet neverta jos taip sureikšminti. Jei buityje ir aplinkoje yra mikrobų, organizmas prie jų pripranta ir darosi atsparesnis – taigi visiškai jų išnaikinti neverta.

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Kretingos skyriaus vedėjos Dalios Jociuvienės komentaras:

- Įvairūs mikroorganizmai į žmogaus organizmą gali patekti gana lengvai: su įkvepiamu oru, su užterštu vandeniu ar maistu, per pažeistą odą ar gleivinę, nešvarias rankas. Virusai ir bakterijos, patekę į žmogaus organizmą, dauginasi ir sukelia įvairias ligas. Norint apsisaugoti nuo ūmių kvėpavimo takų infekcinių ligų, rekomenduojama laikytis kasdieninių įpročių. Kosint ar čiaudint derėtų prisidengti burną bei nosį, naudoti vienkartines servetėles, drėgna pašluoste valyti grindis ir kitus paviršius bei dažnai liečiamus daiktus. Negalima neplautomis rankomis liesti burnos, nosies, akių. Infekcija greičiau plinta ankštose, blogai vėdinamose, dulkėtose patalpose. Žarnyno užkrečiamųjų ligų sukėlėjai į žmogaus organizmą patenka per burną – dažniausiai su maistu, per nešvarias rankas. Norint to išvengti, svarbu tinkamai laikyti maisto produktus, plauti vaisius, uogas ir daržoves, negerti nepasterizuoto pieno. Ligų išvengti padeda paprasčiausia higiena – reikia plauti rankas, ypač pasinaudojus tualetu, prieš valgį bei maisto gaminimą. Švarą reikia palaikyti namuose ir darbo vietoje, dažnai vėdinti patalpas ir nuolat stiprinti sveikatą. Dezinfekantus reikia naudoti labai atsakingai ir atsargiai, ir tik tada, kai iš tiesų būtina. Dezinfekuojančias medžiagas rekomenduojama naudoti tik tada, jei šeimoje kas nors serga užkrečiama liga arba yra padidėjęs sergamumas, pavyzdžiui, gripu. Dezinfekuojančios medžiagos gali sukelti alergines reakcijas – odos, akių paraudimą, perštėjimą, sudirginti kvėpavi

2010 metais Kretingos rajone užkrečiamomis ligomis sirgo:

salmonelioze – 19, iš jų – 15 vaikų

bakterinėmis žarnyno infekcijomis – 109, iš jų – 43 vaikai

virusinėmis žarnyno infekcijomis – 141, iš jų – 93 vaikai

bakterinėmis maisto toksinėmis infekcijomis – 12, iš jų – 3 vaikai

gripu – 31, iš jų – 3 vaikai

ūmiomis kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis – 7 tūkst. 13, iš jų – 5 tūkst. 425 vaikai

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas