Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokės klubai už sales ar ne, spręs politikai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Gatvės interviu
  • 2011-01-07

Sausio pabaigoje įvyksiančiame posėdyje rajono Savivaldybės taryba turės nuspręsti – mokės rajone veikiantys sporto klubai už salių nuomą ar nemokės.

Mokiniams salės nekainuoja

„Triukšmaujame be reikalo, o tereiktų apsispręsti nedaryti kliūčių jaunimui, jo užimtumui. Apmokestinsime klubus – jaunimas išeis į gatvę. Tada leisime pinigus prevencinėms porgramoms?“ - svarstė rajono meras Juozas Mažeika.

Jo nuomone, už salių nuomą turėtų mokėti susibūrę įmonių, verslininkų sporto klubai, o kaimuose, miesteliuose, Salantuose veikiantys sporto klubai mokyklų salėmis – nes kitokių rajone ir neturime – galėtų naudotis nemokamai.

„Ši problema kilo, panaikinus seniūnijose buhalterijas, per kurias ir būdavo sumokama už sporto salę. Dabar gi seniūnai nebeturi kaip tą padaryti. Tačiau kad klubai galėtų nemokamai naudotis sporto bazėmis, tai reikia įteisinti rajono Savivaldybės dokumentais“, - kalbėjo meras.

Rajono Švietimo skyriaus vedėja patvirtino, jog iki pat šiol pagal rajono tarybos sprendimą tiek miestų, tiek kaimų mokyklų sporto, aktų, choreografijos salėmis besinaudojantys mokiniai už tai jokio mokesčio nemoka.

„Surinkome duomenis apie kaimų sporto klubus: rajone 8 sporto klubai naudojasi 6 mokyklų salėmis. Užpraėjusiais metais šie sporto klubai mokykloms sumokėjo apie 2 tūkst. Lt, praėjusiais metais susidarysianti suma – maždaug 3 tūkst. Lt. Tai nėra labai dideli pinigai, ir jų netekusios mokyklos nuostolių nepatirtų“, - kalbėjo D.Martišauskienė.

Svarbiausia, anot jos, - ne mokėtina suma, o tai, kad klubai neniokotų mokyklų turto. Atvirkščiai – klubai galėtų savo darbu prisidėti tą turtą puoselėjant: padėti išdažyti salę, nuplauti langus, kuriuos ne taip lengva pasiekti, ir pan.

Vieni sumoka, kiti – ne

„Kurmaičių“ sporto klubo vadovas Vaidas Gedvilas teigė, jog kaskart, kai reikia sumokėti už sporto salę, tenka pasukti galvą ir kažkaip verstis: „Iš norinčių sportuoti mokinių mokesčio išvis neimame, iš suaugusiųjų bandome surinkti po kelis litus per mėnesį. Šiek tiek pinigų sukaupiame iš 2 proc. asmenų pajamų mokesčio. Kas mėnesį vien už salę sumokėti 120 Lt klubui yra nemaži pinigai“.

Jeigu reikėtų mokėti už sporto salę, finansinis galvosūkis būtų ir „Kartenos“ sporto klubui. Prieš porą metų karteniškiai už sporto salę mokėjo beveik 900 Lt, ir tai klubui buvo didelė suma.

„Kai klubas paramos gauna, pavyzdžiui, 2,5 tūkst. Lt, ir trečdalį reikėtų atiduoti už salės nuomą, nuskriaustume norinčiuosius sportuoti, nes mažiau pinigų liktų renginiams pravesti, negalėtume dalyvauti varžybose ir panašiai. Dabar už salės nuomą nemokame, nes su mokyklos vadovybe esame sutarę geranoriškai viskuo dalintis: klubas turi sukaupęs nemažai sportinio inventoriaus, kuriuo naudojasi ir mokykla, o mes naudojamės sale. Juolab, kad klubo žmonės – visi vietiniai, tos pačios mokyklos esami ar buvę mokiniai“, - sakė „Kartenos“ sporto klubo vadovas Marius Meškauskas.

Inventoriumi su mokykla, kuri neprašo nuomos už salę, dalinasi ir sporto klubas „Rūdaičiai“.

„Klubo rėmėjų rūpesču buvo padaryta ir krepšinio lentų, dalinamės su mokykla kamuoliais, kitu inventoriumi. Jeigu reikėtų mokėti nuomą, klubui lėšų neužtektų: sportuoti norime du-tris kartus per savaitę, salės reikia varžyboms. Kokia kalba gali būti apie salės nuomą, kai į ją ateina tos pačios bendruomenės narys“, - svarstė „Rūdaičių“ klubo vadovas Jonas Benetis.

Rajono Sporto skyriaus duomenimis, rajone veikia 39 sporto klubai, iš kurių 23 yra parengę veiklos programas, pagal kurias ir yra skiriamas finansavimas iš rajono Savivaldybės biudžeto. Praėjusiais metais sporto klubų veiklai finansuoti buvo skirta 145 tūkst. Lt.

„Didžioji dalis tų pinigų atitenka rajoną reprezentuojančioms komandoms: futbolo ir motobolo – po 31 tūkst. Lt, krepšinio – 25 tūkst. Lt. Kaimų sporto klubams belieka išdalinti po vieną, du ar tris tūkstančius litų. Išleidę pinigus salių nuomai, klubai negalėtų dalyvauti sportiniuose renginiuose. Esame priversti imti startinį mokestį iš klubų komandų, kadangi renginiams suorganizuoti iš biudžeto tegauname 8 tūkst. Lt, kai mūsų kaimynai gargždiškiai tam skiria 10 kartų daugiau“, - finansinę padėtį apibūdino Sporto skyriaus vedėjas Nikolajus Gnedojus.

Sportas – irgi saviraiška

Rajono tarybos narys Juozas Pelionis įsitikinęs, jog salės nuomos mokestis būtų neteisingas tuo požiūriu, kai rajono Savivaldybė daugybę nemokamų paslaugų teikia kitose srityse, pavyzdžiui, kultūros.

„Kaimo mokyklos galėtų tapti stipriais kaimo bendruomenių centrais, kurie ir pasirūpintų jaunimo užimtumu. Be to, nesuvokiama, kaip galima neįsileisti vietinio bendruomenės nario į sporto salę, - kalbėjo J.Pelionis. – Mūsų, Kultūros, sporto, jaunimo reikalų komiteto, oficiali nuomonė – neapmokestinti sporto klubų ir salėmis leisti naudotis nemokamai“.

Bendruomeniškumą akcentavo ir sporto klubo „Salantiškiai“ vadovas Romualdas Leknius, kuris, remdamasis savo ilgamete pedagoginio darbo patirtimi – kūno kultūros mokytoju jis išdirbo beveik 5 dešimtmečius – jau dabar įžvelgia didelę problemą: auga nauja – kompiuterių – vaikų karta, kuri visiškai nebenori sportuoti, judėti.

„Todėl turime daryti viską, kad kuo daugiau vaikų, jų tėvų norėtų sportuoti. Sporto salės turi būti atidarytos nemokamai. Sportas – tokia pat saviraiška, kaip ir dainavimas, vaidyba. Kodėl saviveiklininkams nereikia susimokėti už tai, kad per jų repeticijas dega šviesos ar sunaudojama kažkiek vandens“, - kalbėjo R.Leknius, kurio nuomone, mokyklos visada gali surasti rezervų pataupyti vardan to, kad bendruomenė, vadinasi - ir sporto klubai, turėtų galimybę naudotis sporto salėmis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas