Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Specialiosios mokyklos likimas – vis dar neaiškus

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Aktualijos
  • 2010-05-21

Salantų specialiosios mokyklos likimas vis dar lieka neaiškus: Kretingos rajono savivaldybei atsisakius iš likviduojamos Klaipėdos apskrities viršininko administracijos perimti mokyklos savininko teises, pareigas bei turtą, svarstyti problemos atvyko švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys.

Tarybai nusprendus neperimti mokyklos, ji turėtų būti likviduota. Ši galimybė jau kurį laiką kelia įtampą ne tik Specialiosios mokyklos bendruomenėje. Specialiųjų poreikių turinčių vaikų tėvai nerimauja, nes nežino, kur jų atžalos mokysis toliau, ar galės pabaigti pradėtus mokslus.

V.Bacys savo raštiškame atsakyme Kretingos rajono savivaldybės merui Juozui Mažeikai prašo taryboje apsvarstyti siūlymą Specialiojo ugdymo skyrių steigti Salantų gimnazijoje. Skyrius veiktų Salantų specialiosios mokyklos patalpose, jame mokytųsi visi mokyklos mokiniai, darbo vietas išsaugotų mokytojai. „Mūsų siūlymas yra toks, tačiau gerbsime bet kokį Savivaldybės sprendimą. Išeitys yra trys: perimti mokyklą, ją likviduoti arba steigti skyrių. Kad ir kokio sprendimo link eitume, visų pirma turime atsižvelgti į vaikus – kad jie gautų kokybišką paslaugą“, - kalbėjo V.Bacys.

Kretingos rajono švietimo skyriaus vedėja Dalia Martišauskienė diskusijai pateikė du modelius - mokyklos likvidavimą ir Specialiosios mokyklos bendruomenei labiau priimtiną mokyklos reorganizavimą.

„Kol kas kalbame apie skyriaus steigimą Specialiosios mokyklos patalpose, kadangi Salantų gimnazijoje visi mokiniai netilptų. Šiuo metu mokykloje yra 35 mokiniai: 16 - iš Skuodo rajono ir 19 - iš Kretingos rajono. Aštuoni vaikai yra kretingiškiai, tiek pat yra iš Salantų apylinkių, du vaikai atvyksta iš Darbėnų ir vienas - iš Žalgirio seniūnijos. Mokyklos bendrabutyje gyvena 28 vaikai, mokykloje yra suformuotos šešios klasės: viena lavinamoji ir penkios specialiosios“, - vardijo D.Martišauskienė.

Pasak jos, nusprendus mokyklą likviduoti, reikėtų galvoti, kur integruoti specialiųjų poreikių vaikus iš Kretingos rajono. Kretingiškiai vaikai būtų integruoti į jau esamas klases Vaikų ugdymo centre. Mokinys iš Žalgirio seniūnijos būtų integruotas į Baublių mokyklą, darbėniškiai – į Darbėnų vidurinę mokyklą. Vaikai iš Salantų miesto apylinkių būtų integruoti į Salantų gimnaziją. Tačiau tam prireiktų papildomų lėšų: trijų mokinių būklė yra sunki, jiems būtų reikalingos specialios higienos sąlygos, specialus įvažiavimas į mokyklą. Vaikus tektų vežioti.

Salantų specialiosios mokyklos direktorius Stasys Galdikas patvirtino, kad ir mokyklos darbuotojams, ir vaikams bei jų tėvams priimtinesnis yra įstaigos reorganizavimas, o ne likvidavimas.

„Kai kurie tėvai nenori savo vaikų vežti mokytis į kitas mokyklas, kad jie nepatirtų psichologinės įtampos. Be to, steigiant Salantų gimnazijos specialiojo ugdymo skyrių galėtume bent daliai darbuotojų išsaugoti darbo vietas“, - kalbėjo S.Galdikas.

Tačiau svarstant mokyklos reorganizavimą buvo iškeltas mokyklos perspektyvos klausimas: ar po poros metų dėl mažėjančio vaikų skaičiaus skyriaus neteks uždaryti.

„Taip, mūsų mokykloje, kaip ir visose kitose mokyklose, vaikų mažėja. 35 mokinius dar turėsime dvejus ar trejus metus. Kas bus vėliau – sunku prognozuoti“, - sakė S.Galdikas.

Specialiojo ugdymo skyriaus steigimui pritarė ir Salantų gimnazijos direktorius Vaidutis Butkus.

„Už viso šito proceso stovi žmonės – salantiškiai darbuotojai ir rajono vaikai. Todėl negaliu prieštarauti skyriaus steigimui. Gimnazija dėl to didelių sunkumų nepatirs: įsteigus skyrių, mums prisidėtų administravimas ir buhalterija“, - teigė V.Butkus.

V.Bacio nuomone, mokyklos reorganizavimas yra sudėtingesnis techniškai, tačiau priimtinesnis ir patogesnis mokyklos bendruomenei.

* Salantų specialioji mokykla likviduota turėjo būti jau iki šių metų liepos 1 dienos, tačiau teisiškai to padaryti nebeįmanoma.

* Jeigu būtų steigiamas specialiojo ugdymo skyrius, jam nuo liepos 1 dienos būtų skirta 654 tūkst. litų. Kitais metais šiam skyriui finansuoti būtų skirta tikslinė valstybės dotacija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas