Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Speciali Savivaldybės administracijos ir tarybos narių grupė šią savaitę lyg pro padidinamąjį stiklą nagrinėjo bendrovės Kretingos šilumos tinklai veiklą. Jos direktoriui Jonui Barzdžiui teko sutikti su tarybos narių pasiūlymais ir pastabomis, kurių tikslas – 7 proc. mažesnė šilumos kaina.

„Mūsų tikslas nėra nuvaryti įmonę į bankrotą, tačiau ir negalime leisti plėšti gyventojų. Šilumos kaina turi būti tokia, kad nešokiruotų žmonių“, - posėdyje, skirtame bendrovės Kretingos šilumos tinklai veiklai nagrinėti, sakė meras Juozas Mažeika.

Darbo grupė, išnagrinėjusi Kretingos šilumos tinklų veiklą, valdymo schemą, nusprendė, kad resursų, kaip sumažinti šilumos kainą, yra.

Tarybos nariai J.Barzdžiui visų pirma pasiūlė bendrovėje panaikinti etatus, kurie nėra susiję su įmonės veikla. Pavyzdžiui, Kretingos šilumos tinkluose yra autokranisto etatas, kuris įmonei visiškai nereikalingas.

J.Barzdys sutiko panaikinti autokranisto etatą, nors buvo įsitikinęs, kad įmonei kraną, taigi ir jį valdantį žmogų, turėti yra gerai.

„Nei „Kretingos vandenims“, nei „Kretingos komunalininkui“ krano nereikia, tik Kretingos šilumos tinklai jį turi. Mąstymas, kad bendrovė privalo viską turėti, yra tarybinis, pasenęs. Reikia panaikinti tuščius etatus, kurių yra pristeigta ne tik Kretingos šilumos tinkluose, bet ir kitose Savivaldybės įmonėse. Toks etatas, kaip autokranisto, visiškai neatitinka Kretingos šilumos tinklų profilio“, - įsitikinęs tarybos narys Steponas Baltuonis.

Svarstymų sukėlė planuojamas vidutinio darbuotojų mėnesinio atlyginimo augimas: nuo 1 tūkst. 604 litų iki 1 tūkst. 827 litų. Tarybos nariai laikėsi nuostatos, kad šiuo sunkmečio laikotarpiu darbo užmokestis turėtų būti ne didinamas, o 7-10 proc. mažinamas.

J.Barzdys pripažino, kad šiai dienai atlyginimai sumažinti nėra – nors taip buvo rekomenduota. Direktoriaus manymu, atlyginimus būtų galima mažinti jam, pavaduotojams ir vyriausiajai finansininkei, tačiau ne eiliniams darbuotojams.

Jis tarybos narius patikino, kad balandžio 1 dieną atlyginimai bus perskaičiuoti.

Darbo grupė turėjo pastabų ir dėl to, kad iki šiol Kretingos šilumos tinklų valdyboje nėra Savivaldybės atstovo, o bendrovės valdymo schemoje aiškiai matyti giminystės ryšių.

„Įmonės valdymo struktūroje pastebėjau negerų požymių dėl giminystės ryšių. Iš šalies žiūrint, tokie dalykai sukelia kai kurių apmąstymų“, - sakė J.Mažeika. J.Barzdys pripažino, kad jo valdomoje bendrovėje dirba ne viena šeima, tačiau jis teigė, kad tokių ryšių Darbo kodeksas nedraudžia, ir šiuo metu bendrovėje egzistuojantys giminystės ryšiai darbui netrukdo.

„Pavyzdžiui, Rimantas Dulkys yra mano pavaduotojas realizacijai. Jo žmona yra buhalterė, skaičiuojanti atlyginimus, taigi ji yra pavaldi vyriausiajai finansininkei, o ne savo vyrui. Darbo kodeksas tai leidžia, įstatymų nepažeidžiame“, - argumentavo J.Barzdys.

Jam paprieštaravo tarybos narys Vitalijus Galuškinas. Pasak jo, formaliai kodeksas pažeistas nėra, tačiau teoriškai tokie giminystės ryšiai nėra gerai.

„Tarkime, kad atostogaujantį direktorių pavaduoja jo pavaduotojas R.Dulkys. Jo buhaltere dirbanti žmona, šiaip pavaldi vyriausiajai buhalterei, tokiu atveju tampa pavaldi ir savo vyrui – nes jis laikinai eina direktoriaus pareigas. Tokių situacijų Savivaldybės įmonėje negali būti“, - įsitikinęs V.Galuškinas.

Jo nuomone, juridinį sprendimą rasti sunku: arba ten dirbančios moterys, kurios tam tikrose situacijose gali tapti pavaldžios savo sutuoktiniams, turi nebedirbti bendrovėje, arba, jų vyrams pavaduojant direktorių, jos turi išeiti atostogų.

„Pasiūlymai išeiti iš darbo yra tik orui drebinti. Siūlyčiau direktoriui peržiūrėti valdymo schemas ir atkreipti dėmesį į pareigines nuostatas“, - patarė J.Mažeika.

J.Barzdžiui buvo pasiūlyta 20 proc. sumažinti šilumos nuostolius. Pagrindinės priemonės, norint pasiekti šį tikslą, būtų kai kurių trasų atnaujinimas, investicijos ir nutrauktas šilto vandens tiekimas į Salantus savaitgaliais.

J.Barzdys sutiko su tarybos narių pastaba, kad taupyti būtų galima ir išsprendus klausimą dėl karšto vandens Salantų specialiojoje mokykloje ir keliuose daugiabučiuose. Pasak J.Barzdžio, Salantuose kas mėnesį Kretingos šilumos tinklai patiria 2,5 tūkst. Lt nuostolių, nes karšto vandens poreikis yra minimalus – vasaros metu per mėnesį ten sunaudojama tik 15 kubinių metrų vandens.

Tarybos nariai pasiūlė tuose daugiabučiuose, kuriuose karštą vandenį tiekia Kretingos šilumos tinklai nemokamai įrengti elektrinius šildytuvus, o už vandeniui šildyti sunaudotą elektros energiją mokėtų patys gyventojai.

Darbo grupės nuomone, mažinti šilumos kainą taip pat padėtų Darbėnų ir Jokūbavo katilinių renovacija, Kretingos šilumos tinklų administracijos pastato šildymui skirtų lėšų, remonto sąnaudų, mokos fondo mažinimas bei pigesnis kuras.

„Iš to, kokias kainas konkursui pateikė kurą parduodančios įmonės, yra aišku, kad yra susirinkusi viena grupuotė. Perkant kurą Kretingos šilumos tinklams ir rengiant tam reikalui konkursą, reikia ne pasyviai apie tai pranešti žiniasklaidos priemonėse, o atkakliai dirbti marketingo srityje. Pranešimus apie konkursą galima išsiųsti ir tiesiogiai įmonėms, kurios kurą parduoda 10-20 procentų pigiau, negu buvo nupirkta Kretingoje“, - patarė V.Galuškinas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas