Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokestį uždraudus - įvesta priemoka

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sveikata
  • 2010-03-05

Nors Teritorinė ligonių kasa poliklinikose už registraciją pas gydytojus mokestį yra uždraudusi ir pavadinusi neteisėtu, Kretingos gydymo įstaigų pacientai jį vis dar moka. Gydymo įstaigų vadovai teigia, kad tų sąnaudų, kurios reikalingos registruoti pacientus, ligonių kasa neapmoka, todėl ši rinkliava yra teisėta.

Kretingos šeimos medicinos centre, Kretingos šeimos klinikoje pacientai už registraciją moka tris litus. Kol kas vienintelė gydymo įstaiga, kurioje nėra mokesčio, - Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centras. Tačiau ir čia mokestis gali būti įvestas.

„Mokesčio už prisiregistravimą pas gydytoją dabar nėra ir nebuvo. Tačiau gali būti, kad tokį teks įvesti. Kol ligonių kasa apmoka sąnaudas, reikalingas pacientams užregistruoti, mokesčio nėra. Tačiau jeigu kanceliarinių išlaidų niekas nepadengs, mokestį įvesime – jis bus teisėtas“, - teigė Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Irena Narmontaitė.

Kretingos šeimos klinikos vadovė Alma Albužienė sakė, kad iš pacientų imamą rinkliavą vadinti mokesčiu nėra teisinga.

„Vadinamas registracijos mokestis mūsų gydymo įstaigoje yra imamas ir yra teisėtas. Teisingiau jį būtų vadinti priemoka už nemedicinines paslaugas. Už medicinines paslaugas, kurias apmoka ligonių kasa, mokesčio nėra. O vadinamojo registracijos mokesčio niekas nekompensuoja, todėl buvome priversti įvesti trijų litų priemoką“, - kalbėjo A.Albužienė.

Priemoką pacientai moka ne kiekvieną kartą – trijų litų mokestis yra imamas už vieną epizodą: jei, pavyzdžiui, pacientas užsiregistruoja pas gydytoją ir susimoka tris litus, kitą kartą eidamas pakartotinės apžiūros ar prasitęsti biuletenį, priemokos nemoka. Nuo jos yra atleisti neįgalieji, slaugos pacientai, vaikai iki vienerių metų.

„Priemoką įsivedėme ne iš gero gyvenimo: turime apmokėti kanceliarines, spausdinimo išlaidas, kurių nepadengia ligonių kasa. Teritorinė ligonių kasa buvo uždraudusi registracijos mokestį ir apie tai pranešė pacientams. Tačiau ar pacientams buvo pranešta, kad gydymo įstaigoms ligonių kasa vis mažina lėšas, todėl šios yra pri-verstos įsivesti priemokas nemedicininių paslaugų išlaidoms padengti“, - svarstė A.Albužienė.

Kretingos šeimos medicinos centro vadovė Augenija Juknevičienė taip pat patvirtino, kad Teritorinė ligonių kasa buvo uždraudusi registracijos mokestį. Tačiau jų įstaiga tokio nėra įvedusi – pacientai moka priemokas už paslaugas, kurių nefinansuoja ligonių kasa.

„Buvo atvejis, kai ligonių kasa uždraudė registracijos mokestį. Mes buvome neteisingai įsiregistravę, nes mokesčio neimame, esame įvedę priemoką. Ji reikalinga tam, kad galėtume nuomotis patalpas, daryti remontą, atnaujinti įrangą – viso to ligonių kasa nefinansuoja. Imti priemoką esame priversti, nes gyvename nevienodomis sąlygomis. Tiek privačios, tiek viešos gydymo įstaigos gauna vienodas sumas iš ligonių kasų. Tačiau viešosioms gydymo įstaigoms nereikia nuomotis patalpų, už remontą sumoka Savivaldybė. Todėl jie gali neimti registracijos mokesčio“, - sakė A.Juknevičienė.

Pasak jos, pacientas visada gali rinktis: jei jo finansinė padėtis yra sunki ir nėra pinigų susimokėti priemoką, jis gali rinktis viešąsias gydymo įstaigas.

„Be to, trijų litų priemoka nėra iš paciento imama kiekvieną kartą, kai jis apsilanko. Paprastai mūsų pacientai priemoką moka vieną kartą per mėnesį arba dar rečiau“, - teigė A.Juknevičienė.

Teritorinės ligonių kasos Klaipėdoje vadovas Alfridas Bumblys sakė, kad registracijos mokestis gydymo įstaigose yra neteisėtas.

„Kretingoje buvo atvejų, kai gydymo įstaigos ėmė registracijos mokestį. Tačiau atlikus patikrinimą, vadovai buvo informuoti, kad toks mokestis yra neteisėti veiksmai“, - patikino A.Bumblys.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas