Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ir Klaipėdoje atidarytas “Gyvybės langelis”

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Sveikata
  • 2009-12-04

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, prie įėjimo į antrąjį korpusą, kur įsikūręs Gimdymo ir Naujagimių priežiūros skyriai, atidarytas „Gyvybės langelis“.

„Gyvybės langelio“ atidarymo metu buvo pademonstruota, kaip „motina“ atsisako „kūdikio“, palikdama jį saugiai lopšyje.

„Gyvybės langelis“ skirtas motinoms, nusprendusioms atsisakyti savo kūdikio. Čia paliktas kūdikis bus saugus.

Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo Vinso Janušonio, per metus ligoninėje gimsta vidutiniškai per 3,5 tūkst. naujagimių.

Motinos kasmet atsisako 2 – 3 kūdikių. Jie paliekami ligoninėje. Yra buvęs atvejis, kai kūdikis buvo paliktas prie Priėmimo skyriaus.

-“Gyvybės langelį” įsteigėme palaikydami vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio iniciatyvą,- sakė V. Janušonis.

Jis teigė, kad sulaukta ir kritiškų pasisakymų, esą paliktų vaikų daug nebus. Tačiau gydytojo nuomone, jei bus išgelbėtas nors vienas vaikas, ir tai bus labai gerai.

Pro langelį padėjus kūdikį į lopšį įsijungia šviesa, šildymas, suveikia signalizacija, pranešdama personalui apie jo atsiradimą. Kadangi personalas budi ištisą parą, kūdikis nedelsiant būtų paimtas, apžiūrėtas ir nugabentas į Reanimacijos ar Naujagimių priežiūros skyrių.

R.Palaitis, dalyvavęs atidarant „Gyvybės langelį“ pasidžiaugė, kad galiausiai po trejų metų diskusijų, reikia tokių langelių Lietuvoje ar nereikia, jis buvo atidarytas. Jo nuomone, nederėtų ir skaičiuoti – brangu tai ar ne, nes žmogus turi padaryti viską, kad išgelbėtų gyvybę. Maždaug per metus Lietuvoje nužudomi 6 – 9 kūdikiai.

- Jei kiekvienas Seimo narys savo apygardoje atidarytų po „Gyvybės langelį“, tai būtų sveikintina, o tokių apygardų yra 70, - sakė R.Palaitis.

V.Janušonis pastebėjo, jog kartais ir geri dalykai daug nekainuoja. Taip buvo ir įrengiant „Gyvybės langelį”.

Jam parinkta tokia vieta, kad patogu būtų privažiuoti automobiliu ar prieiti mažiau pastebėtam. Motina, palikusi savo kūdikį, nebus traukiama baudžiamojon atsakomybėn. Todėl tikima, kad esant galimybei kūdikį palikti, motinos nebeatims jiems gyvybės.

“Gyvybės langeliai” pasaulyje atsirado prieš daug amžių su bažnyčios žinia. Pasak V.Janušonio, šiuo metu tokie langeliai veikia 11 pasaulio šalių.

Lietuvoje pirmasis langelis ne per seniausiai buvo atidarytas Vilniuje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas