Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Lašas galėjimo“ – vandens svarba neįgaliam žmogui

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2009-12-04

Kretingos dienos veiklos centre buvo surengta respublikinė konferencija apie vandens terapiją ir jos reikšmę neįgalių žmonių gyvenime „Neįgalaus jaunimo sveikatinimas ir fizinis aktyvumas per vandens terapiją „Lašas galėjimo“. Įdomiausia buvo tai, kad svečiams, suvažiavusiems iš įvairių Lietuvos neįgaliųjų centrų, pranešimus skaitė ne vien specialistai, bet ir patys neįgalūs žmonės.

Konferencijoje pranešimą skaitė Kretingos dienos veiklos centro lankytoja Živilė Balčaitytė (trečia iš kairės). Jos palaikymo komanda: Vaidas Čepokas, vyriausioji socialinė darbuotoja Laura Keblienė ir Alina Narmontaitė.

Kaip teigė Dienos veiklos centro socialinė darbuotoja Rūta Kniukštaitė, jų įstaiga išvien su neįgalių žmonių bendrija „Kretingos viltis“ parengė projektą Sveikatos ministerijai ir laimėjo lėšų, kad neįgalieji galėtų lankyti „Palangos lino“ baseiną.

„Pagal parengtą metodiką jie ten mankštinasi, ir, būdami kartu su sveikais žmonėmis, užmezga kontaktus, bendrauja, sveiki žmonės jiems padeda nukakti ligi baseino, – taip vyksta ir neįgaliųjų socializacijos procesas“, - teigė R.Kniukštaitė.

Todėl konferencijoje iš savo potyrių jie pasidalino patirtimi, kaip vanduo veikia jų sveikatą. Ligi tol, padedami centro darbuotojų, jie rinko medžiagą, domėjosi, kaip vandens procedūros bei grūdinimasis padeda išvengti peršalimo ligų, ypač - gripo.

Pranešimą konferencijoje apie vandens lašo galią jų negalioje skaitė Dienos veiklos centro lankytoja Živilė Balčaitytė, ją papildė suburta palaikymo komanda – Alina Narmontaitė ir Vaidas Čepokas. „Įsivaizduokit, ką neįgaliam žmogui reiškia dalyvauti konferencijoje, o dar - parengti ir skaityti pranešimą, kai daugumos jų tėvai net nebuvę tokiuose renginiuose“, - neįgalių žmonių dalyvavimo bendrame darbe svarbą akcentavo vyriausioji socialinė darbuotoja Laura Keblienė.

Anot R.Kniukštaitės, šiandien labai stokojama literatūros bei žinių apie vandens terapijos reikšmę neįgaliesiems. Todėl neįgaliųjų centrų darbuotojams, suvažiavusiems iš Klaipėdos, Gargždų, Mažeikių, Priekulės bei Joniškio, pranešimus apie vandens naudą skaitė ir specialistės - Palangos reabilitacijos ligoninės Kineziterapijos departamento vadovė Janina Matilionienė ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės reabilitacijos skyriaus kineziterapeutė Rasa Krauklienė.

„Vandens reikšmė žmogaus gyvenime – didžiulė: Antuanas de Sent–Egziuperi sakė, kad vanduo ne tik reikalingas gyvybei - jis pats yra gyvybė. Vanduo atpalaiduoja nuo kasdienybės įtampos, sergančiam žmogui ypač – nuo ligos įsitempusius raumenis, ramina visą nervų sistemą, atsipalaiduoja širdies tonusas. Į vandenį galima žiūrėti, jo klausytis, maudytis po dušu, lepintis vonioje, bet yra svarbu įsileisti tik geras mintis. Nuostabu – pirtys, baseinas. Šiandien žmonės labai taupo vandenį, bet jei suskaičiuotume, kiek pinigų išleidžiame vaistams, vandeniui tektų tik dalis tų išlaidų“, - vandens svarbą akcentavo R.Krauklienė.

J.Matilionienė kalbėjo apie kineziterapijos procedūrų vandenyje principus, pamokė konkrečių pratimų ir aptarė jų naudą neįgaliam žmogui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas