Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškės gyvenimas – Lindy-hop ritmu

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2009-11-27

Kretingiškė 22 metų Simona Vasytė tiesiog neatsispyrė Lindy-hop žavesiui, kai vieną gražią dieną Vilniuje, Katedros aikštėje pamatė, kaip linksmai šoka grupė žmonių.

Laisvė, improvizacija, puikios emocijos – kretingiškė Simona Vasytė sakė, kad šokdamas Lindy-hop negali nesišypsoti. Su partneriu Domu Lasausku pirmą kartą Lietuvoje suorganizuotame konkurse,,Lindy-Hop Classic Couples 2009” jie iškovojo publikos numylėtinių titulą.

Susižavėjusi šokėjų kūno laisvumu ir gera nuotaika, ji susibičiuliavo su vienu Lindy-hop šokėju ir kartu su juo pasirodė kitoje šokių pamokoje. Jau pusantrų metų S.Vasytė skuba ne tik į molekulinės biologijos paskaitas Vilniaus universitete, bet ir į šokių repeticijas, Lindy-hop vakarėlius ir stovyklas: mergina šypsodamasi prisipažįsta – nešokti nebegali.

- Tai kuo gi Lindy-hop taip Tave patraukė?

- Džiazo muzika, gera nuotaika, nuoširdus bendravimas šokant. Ir daugiau galėčiau išvardinti. Tiesiog pats šokis kelia labai geras emocijas, padeda atsigauti ir „pasikrauti“ energijos. Pašokęs tiesiog negali nesišypsoti!

- Ar sunku išmokti taip šokti?

- Pirmiausiai reikia labai norėti. Pačių pagrindinių žingsnių išmokti tikrai nėra sunku, o toliau jau viskas klostosi tarsi savaime. Sunkiausia – išmokti pasitikėti partneriu, nes 95 proc. šokio sėkmės priklauso nuo vaikino.

- Ar dažnai treniruojies?

- Repeticijos būna du kartus per savaitę, tačiau savaitgaliais vyksta vakarėliai, vadinamieji ,,social‘ai“, kurių metu žmonės šoka, bendrauja ir šiaip smagiai leidžia laiką.

- Ar dalyvauji Lindy-hop konkursuose?

- Kol kas dalyvavau tik viename – pirmą kartą Lietuvoje organizuotame ,,Lindy Hop Classic Couples 2009”. Džiaugiuos, kad su partneriu Domu Lasausku tapome publikos numylėtiniais. Aukštesnio lygio konkursuose dalyvauti man dar gerokai per anksti.

- Ar lengvai į Lindy-hop išmainei tautinius šokius?

- Prireikė gal pusės metų, kol galutinai apsisprendžiau. Juk tautinius šokius šokau dar mokydamasi Jurgio Pabrėžos gimnazijoje, porą metų šokau Vilniaus ,,Sietuvos tautinių šokių ansamblyje“.

- Ar tautinius šokius ir Lindy-hop galima kaip nors palyginti?

- Yra didžiulis skirtumas. Stilizuotuose tautiniuose šokiuose, kokius ir šokau, - daug apribojimų ir mažai laisvės – „atidirbi“ duotą tam tikrą šokio brėžinį, o tada jau koncertuoji. Šokdamas Lindy-hop esi visiškai laisvas, kiekvienas šokis – improvizacija. Net ir turint tam tikrą brėžinį, šokis visada kitoks negu buvo prieš tai.

- Kaip manai, kokiems žmonėms tinka šokti Lindy-hop?

- Tie, kurie nori atsipalaiduoti, pamiršti rūpesčius ir tiesiog mėgautis šokiu, tikrai turėtų pabandyti! Nors Lietuvoje daugiausia Lindy-hop šoka jaunimas, tačiau jį gali šokti visi. Svarbu tik jausti ritmą ir „svingelį“!

- Šokti gali net pensininkai?..

- Taip, šokti gali visi, net ir pensininkai! Amžius – nesvarbu. Svarbiausia – mokėti atsipalaiduoti.

- Ar Lindy-hop populiarėja ir tarp tavo draugų, pažįstamų?

- Tikrai taip – šokti mokosi vis daugiau žmonių. Kai tik pradėjau šokti, nė vienas mano artimiausių draugų nešoko, todėl ir sunkiai suprasdavo, kodėl iš repeticijų grįžtu geros nuotaikos ir su plačiausia šypsena. Dabar mažiausiai penki iš šių draugų patys šoka Lindy-hop.

- Taigi Lindy hop – ne tik šokis, bet ir gyvenimo būdas?

- Kuo toliau, tuo labiau supranti, jog negali nešokti! Žmonės šoka visur: ir gatvėse, ir namuose, ir aikštėse... Tai tampa gyvenimo dalimi. Be to, daugelis Lindy-hop šokėjų rengiasi „vintage“ stiliumi, mėgsta džiazo ar panašaus stiliaus muziką.

- Lindy-hop šokėjai buriasi ir į stovyklas. Kodėl?

- Lindy-hop seminarai ir stovyklos vyksta nuolat – jei tik turi pinigų, iš vieno seminaro į kitą gali keliauti ištisus metus. Seminaruose ir stovyklose dienomis vyksta pamokos, o naktimis – vakarėliai, kur šoki, šoki, šoki! Balandžio 2-5 dienomis vienas tokių seminarų vyks ir Lietuvoje, Vilniuje. Šokti mokys žymūs Lindy-hop mokytojai iš JAV ir Švedijos, o naktimis vyks vakarėliai. Jų metu žmonės ne tik linksminsis, bet ir varžysis, rodys įvairius pasirodymus.

- O Tu dėl Lindy-hop važiavai ir į Švediją. Kodėl?

- Aš jau dvejus metus iš eilės dalyvauju Švedijoje Herrang miestelyje vykstančioje Lindy-hop stovykloje. Susirenka patys įvairiausi žmonės iš viso pasaulio – Argentinos, Amerikos, Kinijos, Korėjos, Portugalijos, Italijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Ukrainos, Rusijos ir t.t. Žmonės – labai įvairūs ir visi nori to paties – šokti! Ten tiesiog jautiesi kitaip, „atsijungi“ nuo išorinio pasaulio ir gyveni „čia ir dabar“ principu. Kartą per vieną vakarinį susitikimą vedėjas paklausė: ,,Kiek žmonių per visą laiką stovykloje skaitė laikraštį ar domėjosi, kas vyksta už stovyklos ribų?” Pakilo vos šešios rankos... Ilgai juokėmės!

Lindy-hop – daugiau negu 80 metų

Gaivališkas, nuotaikingas ir improvizuoti kviečiantis šokis Lindy-hop atsirado Niujorke 1920-1930 metais. Kaip tik tuo metu ypač išpopuliarėjo džiazas – jo ritmas ir tapo naujojo šokio muzika.

Afro-amerikietiškasis šokis buvo pavadintas Čarlio Lindbergo (Charles Lindbergh) vardu. Šis žmogus 1927 m. perskrido Atlantą – „Lindy hop“ ir reiškia „Lindis peršoko (Atlantą)“.

Lindy-hop tapo kelių tuo metu populiarių šokių, tarp jų – čarlstono, sinteze ir dabar yra apibūdinamas kaip džiazo šokis, svinginių šokių šeimos narys.

Vėl iš naujo Lindy-hop atgimė 1980 m. Amerikos, Švedijos ir Didžiosios Britanijos šokėjų dėka. Dabar Lindy-hop populiarumo banga tiesiog užliejo visą Šiaurės ir Pietų Ameriką, Europą, Aziją, net Okeaniją.

Šaltinis - http://en.wikipedia.org


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas