Kretingiškio Edgaro Danio proveržis

Lapkričio 9 d. „7bet-NKL“ žaidžianti ir Arimanto Mikaločiaus treniruojama „Kretingos“ komanda išvykoje 94:80 (22:19; 26:23; 29:20; 17:18) nusileido prieš Jurbarko „Jurbarką-Karį“ (7 pergalės, 5 pralaimėjimai). Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie, sužaidus 3 minutes, pirmavo 10:2, bet II kėlinio pradžioje kretingiškiai po K. Smirnov tritaškio pirmavo 26:22, įpusėjus rungtynėms Jurbarko komanda pirmavo 48:42. Po pertraukos šeimininkams pavyko įgyti dviženklę persvarą, kretingiškiai pavojingiau priartėti nesugebėjo ir teko pripažinti varžovų pranašumą.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Mindaugas Stašys (4/7 tritaškiai, 7/8 baudos, 4 per. kamuoliai, 32 naud. balai) – 23, Kristupas Smirnov (5 atk. kamuoliai, 4 rez. perdavimai) – 18, Mantas Ruikis (5/8 dvitaškiai) – 16, Rytis Zabita ir Arvydas Šikšnius – po 6, Nojus Pabrieža (7 atk. kamuoliai, 11 naud. balų) ir Edvinas Alunderis – po 4, Modestas Jurkaitis (4 rez. perdavimai) – 3, Edgaras Danys ir Tautvydas Rudys.

Lapkričio 11 d. kretingiškiai namų aikštėje Kretingos sporto centre 81:73 (27:24; 16:18; 23:12; 15:19) turėjo pripažinti ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandos pranašumą (7 pergalės, 2 pralaimėjimai). Rungtynes svečiai pradėjo spurtu 10:0, bet po A. Mikaločiaus paprašytos minutės pertraukėlės situacija aikštėje pasikeitė ir kretingiškiai baigiantis kėliniui išsiveržė į priekį 20:16, atkakli kova tęsėsi ir II kėlinį, po jo svečiai turėjo minimalią persvarą 43:42. Po pertraukos „Kretingos“ komandos puolimas pradėjo strigti, o tuo pasinaudoję svečiai pradėjo tolti 66:54, likus pusantros minutės iki IV kėlinio pabaigos Arvydas Šikšnius tritaškiu dar sumažino atsilikimą iki 5 taškų 76:71, bet tai buvo viskas, ką pavyko padaryti, o ir likusiose atakose pritrūko tikslumo. Tad svečiams pavyko išsaugoti persvarą ir laimėti rungtynes.

„Kretinga“: Mindaugas Stašys (4/8 dvitaškiai, 5/5 baudos, 6 rez. perdavimai, 4 per. kamuoliai) – 16, Mantas Ruikis (4/6 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai) – 14, Arvydas Šikšnius (3/6 tritaškiai) ir Modestas Jurkaitis – po 9, Rytis Zabita (4/6 dvitaškiai, 6 atk. kamuoliai, 5 rez. perdavimai) – 8, Edvinas Alunderis (3/5 dvitaškiai) – 6, Edgaras Danys – 5, Kristupas Smirnov – 4, Nojus Pabrieža – 2.

„Kretingos“ komanda artėja prie I rato pabaigos ir, iškovojusi 3 pergales bei patyrusi 9 pralaimėjimus, užima XII–XIII turnyrinės lentelės v. Šią savaitę kretingiškiai įpusės pirmo etapo kovas, išvykoje lapkričio 16 d. 18 val. jų laukia rungtynės su Klaipėdos „Neptūnu-Akvaservis“ (2 pergalės, 10 pralaimėjimų), o lapkričio 18 d. 16 val. komandos susitiks Kretingos sporto centre.