Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 6 %
Naktį-3°C debesuotumas 57 %
Apklausa

Ar reikėtų į ugdymo įstaigas nepriimti neskiepytų vaikų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Mūsų rajono literatė kūrėja Laimutė Kasparavičienė Kartenos bibliotekoje pristatė ir savo eiles, ir tapybos darbus.

Tvyrantys karščiai nenuslopino mūsų rajono bendruomenių, kultūros ir švietimo darbuotojų iniciatyvos organizuoti ir dalyvauti renginiuose, siekti, kad gyvenimas būtų turtingesnis prasmingų įvykių, susitikimų.

Apie Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Kartenos filiale įvykusią literatūrinę-muzikinę popietę „Iš širdies į širdį“ pranešusi Kartenos bibliotekininkė Zinaida Viršilienė pasidžiaugė renginio svečiais: Biržų literatų klubo „Versmė“ literate Liuda Prunskiene, karteniškiams pristačiusia savo pirmąją poezijos knygą „Provincijos varnos lizde“ ir papasakojusia apie Biržų kraštą, Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ vadove Adelė Daukantaitė ir šio lubo literatėmis Janina Matevičiene, Ona Valužiene, Daiva Rudelyte, Irena Stražinskaite-Glinskiene, kurios pristatė klubo veiklą, savo kūrybą. Renginio viešnioms bei karteniškėms savo kūrybos paskaitė ir kretingiškės literatės: Juzefa Jucienė, Laimutė Kasparavičienė. Knygos „Minčių ir žodžių šėlsmas“ autorė J. Jucienė visus susirinkusius sužavėjo žemaitiškais eilėraščiais, L. Kasparavičienė skaitė eiles iš savo neseniai išleistos knygos „Aš gyvenu“ bei pristatė Kartenos bibliotekoje eksponuojamą savo tapybos darbų parodą. Popietės svečius ir dalyvius prajuokino Kretingos rajono kultūros centro Kartenos skyriaus kaimo teatras, kuris, režisuojamas Martinos Žąsytienės, suvaidino Birutės Lengvinienės humoreską „Kaimynės“ iš kygos „Be rožėtų užuolaidų“. Poezijos posmus lydėjo muzika ir dainos, kurias atliko Kalniškių skyriaus saviveiklininkai Gintaras Pucas ir Rita Viskontienė. Kartenos seniūnė Genovaitė Petrauskienė literatams padovanojo knygų apie Karteną.

Auklėtoja Vaida Adomavičienė, atlikusi Katytės vaidmenį, ir muzikos mokytoja Svajonė Razmuvienė (Pelytė) vaikus kvietė pasižvalgyti po močiutės kamarą.

Liaudiškų dainų festivalis nuskambėjo lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“. Į šioje ugdymo įstaigoje surengtą lietuvių liaudies dainų festivalį „Iš močiutės skrynios“, skirtą Lietuvos šimtmečiui, sugužėjo Kretingos rajono švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ansambliai. Įspūdžiais iš šio renginio pasidalinusios ikimokyklinio ugdymo pedagogės Neringos Mikaločienės pastebėjimu, šventiniame renginyje skambėjo žemaitiškos ir aukštaitiškos dainos, netrūko vaikiško klegesio ir geros nuotaikos. Festivalį suorganizavo „Ąžuoliuko“ direktorės pavaduotoja ugdymui Diana Bakstienė ir muzikos mokytoja Svajonė Razmuvienė. Liaudiškas dainas atliko Vydmantų lopšelio-darželio ,,Pasagėlė“, Marijos Tiškevičiūtės mokyklos, lopšelių-darželių „Pasaka“ ir ,,Žilvitis“, Rūdaičių mokyklos bei Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytiniai. Renginį vedė Pelytė (muzikos mokytoja Svajonė Razmuvienė) bei Katytė (ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Vaida Adomavičienė). Jos visus dalyvius kvietė pasižvalgyti po močiutės kamarėlę. Krėsdamos išdaigas, aptiko seną močiutės skrynią, kurią pravėrus suskambo vaikų atliekamos liaudiškos dainos: ,,Šuokėniejė pėmpelė“, „Turiu gražią kumelaitę“, „Pasėjau rūtelę“, „Eisiu į girią“, „Gaidys“, „Į mišką ėjau“, „Tindi rindi riuška“, „Du gaideliai“. Renginį baigė nuoširdžiai visų dalyvių atliekama liaudies daina „Ant kalno klevelis“. Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Zita Domarkienė yra įsitikinusi, jog „kol vaikai dainuos prosenelių dainas, galime tikėtis, kad ir mūsų šalis bus stipri, nepraras savitumo.“ Mintimis pasidalino ir muzikos mokytoja S. Razmuvienė: „Globalėjančiame pasaulyje vis sunkiau išlaikyti savo tautos praeities palikimą. Mokydami mažuosius dainuoti liaudies dainas, skatindami juos domėtis mūsų tautos papročiais, padėsime jiems nepamiršti prosenelių palikimo, išlaikyti lietuvybę ir šimtmečiais susiformavusias tradicijas. Šis festivalis yra pirmasis, bet labai tikimės, kad jis bus tęstinis.“

„Linksmasis traukinukas“ suvienijo šventės dalyvius džiaugsmui ir vaikiškoms šėlionėms.

Klausimą, kaip nustebinti savo tėtį ir išrinkti jam gerą dovaną, išsprendė Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkė darbui su jaunimu Brigita Barkauskaitė-Tamašauskė, pakvietusi jaunimą ateiti į bibliotekos atvirą erdvę jaunimui „Savas kampas“ ir sukurti išskirtinę dovaną – plaktuką. Bibliotekos atstovė Inga Tirevičiutė informavo, jog dirbtuvių „Dovana tėčiui“ metu jaunimas markeriu rašė linkėjimus, mėgstamas tėčio frazes ant plaktuko medinio koto, o vėliau, kad užrašas išliktų ilgam, nulakavo specialiais dažais. Užsiėmimo dalyviai spėliojo, kokia bus tėčių reakcija, išvydus šią dovaną, ir sakė nekantriai laukiantys, kada galės kartu ką nors sukurti naudojant naująjį įrankį.

Geros žinios „Pajūrio naujienas“ pasiekė iš Vydmantų.

Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyriaus darbuotojos, bendradarbiaudamos su Vydmantų lopšelio darželio „Pasagėlė“ pedagogėmis ir Vydmantų kaimo bendruomene, mažiausiems kaimo gyventojams Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga surengė šventę „Linksmasis traukinukas“. Įspūdžiais apie šią šventę pasidalinusi Vydmantų skyriaus vedėja Jolanta Japertienė teigė, jog „Linksmojo traukinuko“ stotelėje buvo nuotaikingų šokių, kuriuos sušoko Vydmantų skyriaus vaikų šiuolaikinių šokių kolektyvas „Vėjūnai“ (vad. Soneta Baltmiškienė), o dramos kolektyvo artistės, vadovaujamos Aurelijos Galdikienės, kvietė pajuokauti ir suvaidinti trumpus vaidmenis. Lopšelio-darželio vadovės Mildos Šimkienės kartu su auklėtiniais paraginti visi šventės dalyviai linksmas daineles palydėjo smagiais judesiais. Daug džiaugsmo ir mažiausiems, ir didesniems vaikams teikiančius batutus šventei parūpino kaimo bendruomenė, o kad surikiuotų ilgą šokinėtojų eilę bendruomenės tarybos narei Tomai Mackevičienei prireikė ir savanorių talkininkų pagalbos. Kreidelių spalvingiems vaikų piešinukams bei saldainių šventei padovanojo Vydmantų verslininkai Vita ir Vytautas Stonkai.

Prie savo sukurto „Žydinčio sodo“ Vydmantų bibliotekoje: (iš kairės) Saulė Mackevičiūtė, Aušra Vitkutė, Beta Rogačiovaitė, Roberta Vaserytė ir Modesta Zajančiauskaitė.

Vydmantų bibliotekoje skleidėsi pavasario spalvos: jau ne pirmus metus Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Vydmantų filiale organizuojami Poezijos pavasario renginiai, sutelkiantys meninio žodžio gerbėjus, kuriančius ir skaitančius literatūros mėgėjus. Anot šia žinia pasidalinusios bibliotekininkės Eugenijos Zagorskienės, šio pavasario poezijos ir muzikos šventėje „Su Lietuvos vardu“, skirtoje paminėti Lietuvos valstybės šimtmečiui, dominavo jaunimas. Programą „Marijonas Daujotas – Lietuvos miškų sergėtojas“ pristatė Kretingos rajono kultūros centro jaunimo folkloro ansamblis „Kitep“, vadovaujamas Vitalijos Valeikienės. Eilėmis, prozos kūriniais, – kai kurie jų buvo skaitomi žemaitiškai – jaunieji svečiai papasakojo apie Lietuvos gamtos grožį bei šviesią ir įdomią asmenybę kraštietį Marijoną Daujotą, visą savo gyvenimą paskyrusį pajūrio ir visos Lietuvos miškų puoselėjimui. Programoje pasirodė ir Vydmantų gimnazijos mokinės Modesta Zajančiauskaitė, Beta ir Emilija Rogačiovaitės. Vydmantiškė poetė Nijolė Rimkienė skaitė savo naujausius eilėraščius, Julija Paulauskienė, Rūta Vaičiūnienė, Romutė Girskienė – įvairių lietuvių autorių kūrinius. Žydinčio pavasario spalvomis biblioteką padabino projekte „Gerais darbais Tėvynę puošiam“ dalyvavusios Vydmantų gimnazijos aštuntos klasės moksleivės – jos sukūrė instaliaciją „Žydintis sodas“, kuria papuošė neseniai po remonto atnaujintas bibliotekos patalpas.

Parengė Audronė PUIŠIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas