Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 2 %
Naktį2°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Technikos verslo darbuotojo specialybės besimokanti Simona Steponaitė teigė esanti patenkinta mokslais, kurių metu ji įgyja daug praktikos.

Per Kretingos technologijos ir verslo mokykloje surengtą atvirų durų dieną vyresniųjų klasių mokiniai, čia atvykę ne tik iš Kretingos, bet ir aplinkinių rajonų, turėjo galimybę išbandyti įvairias profesijas – sukurti puošmeną iš dekoratyvinių augalų, pavairuoti traktorių, virinti metalą ar sumontuoti padangą. Tokia aktyvi mokymo programų pristatymo forma pasirinkta neatsitiktinai – Kretingos technologijos ir verslo mokykloje mokymo procese net 70 proc. skiriama praktikos darbui.

Kretingos technologijos ir verslo mokyklos pedagogai bei mokiniai susirinkusiems renginio dalyviams papasakojo apie stojimo bei mokymosi sąlygas, pademonstravo nuotraukas, kuriose atsispindi mokymosi procesas, neformali veikla. Mokiniams, baigusiems X klasių, Kretingos technologijos ir verslo mokykla siūlo rinktis šias specialybes: logisto ekspeditoriaus, automobilių mechaniko, dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo, virėjo, technikos priežiūros verslo darbuotojo. Šie mokslai trunka trejus metus ir, be profesijos, jaunuolis taip pat įgyja vidurinį išsilavinimą. Baigusiems X klasių pagal individualizuotą programą, siūloma mokytis virėjo specialybės.

Jaunuoliai, kurie jau baigė XII klasių, Kretingos technologijos ir verslo mokykloje gali pasirinkti konditerio, logisto ekspeditoriaus, suvirintojo, dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo specialybes, kurių mokymosi trukmė yra 1 metai.

Remontuoja tikrus automobilius

Kretingos technologijos ir verslo mokyklos kiemelyje jaunuoliams buvo aktyviai pristatomos profesijos, kviečiant atlikti įvairias užduotis.

Kretingos Simono Daukanto progimnazijos VIII klasės mokinys Mantas Pučinskas panoro išmokti, kaip montuoti padangą. „Labai patiko“, – kai šis darbas pavyko, sakė M. Pučinskas. Jis teigė dar neapsisprendęs, su kokia profesija sieti savo ateitį, tačiau darbas automobilių servise būtų vienas labiausiai jam priimtinų variantų.

Automobilių mechaniko profesijos mokytojas Petras Gritėnas pasakojo, kad mokiniai profesijos žinių ir įgūdžių įgyja remontuodami tikrus automobilius, o ne kokius nors imitacinius modelius. „Tada mokiniai jaučia kitokią atsakomybę. Besimokydami jie susiremontuoja ir savo, ir tėvų, ir kaimynų automobilius – vien dėl to verta rinktis tokią profesiją. Svarbiausia turėti noro, o toliau visko išmokstama, jei tik rankos nebus „išvirkščios“, – linksmai pasakojo P. Gritėnas. – Mūsų mokiniai mielai įdarbinami žinomiausiuose Kretingos servisuose, yra, kas kuria ir savo verslus, susijusius su automobilių remontu.“

P. Gritėnas pasidžiaugė, kad šiuo metu tarp besimokančiųjų technikos verslo darbuotojo specialybės yra ir viena mergina – toks atvejis buvęs tik prieš 20 metų. Antrus metus Kretingos technologijos ir verslo mokykloje mokslus kremtanti Simona Steponaitė sakė, kad garaže šalia tėčio sukiojosi nuo vaikystės, technika ją labai traukė, norėjosi viską pačiai išbandyti, sužinoti, kas kaip veikia, tad profesiją rinkosi nedvejodama. „Mokslais esu labai patenkinta“, – sakė S. Steponaitė.

Per atvirų durų dieną renginio dalyviai galėjo praktiškai išbandyti tuos dalykus, kurių mokoma Kretingos technologijos ir verslo mokykloje.

Suteikia galimybę įgyti vairuotojo pažymėjimą

„Visų pirma mokinys turi turėti pašaukimą tai profesijai, kad norėtųs mokytis jos subtilybių ir mėgtų savo darbą“, – kad mokinių motyvacija yra labai svarbi mokymosi sėkmei, įsitikinusi Kretingos technologijos ir verslo mokyklos direktorė Zita Mockienė.

Atvirų durų dienos metu mokiniai galėjo apžiūrėti Kretingos technologijos ir verslo mokyklos mokymosi bazę – kabinetus, kuriuose yra šiuolaikinės mokymosi priemonės, techniką, įrangą, reikalingą praktiniams įgūdžiams ugdyti. Renginio dalyviai sužinojo apie sąlygas gyventi bendrabutyje, kuriame yra įrengtos jaukios laisvalaikio erdvės.

„Kitoms profesinį mokymą teikiančioms įmonėms esame lygiaverčiai. Mūsų mokiniai praktikos įgauna ne tik pas mus, bet ir vyksta į verslo įmones, su kuriomis bendradarbiaujame, o besimokantieji dekoratyvinio apželdinimo paslapčių – žinias gilina lankydamiesi Kretingos Žiemos sode bei Klaipėdos universiteto Botanikos sode, kur galima apžiūrėti didelę augalų įvairovę“, – kalbėjo Z. Mockienė.

Be to, kai kuriose mokymo programose yra numatyta, kad mokiniai nemokamai įgyja B kategorijos vairuotojo teises bei traktorininko teises, o besimokantiems pagal kitas programas yra numatyta įgyti teises papildomai – už simbolinį mokestį. Z. Mockienė pripažino sulaukianti skambučių su klausimais, koks bus mokyklos likimas, kai šalyje užsimota vykdyti profesinių mokyklų reformą. „Noriu užtikrinti – jei kada nors ir pasikeis mokyklos pavaldumas, tai visiškai neturės įtakos į ją stojantiems ar jau besimokantiems mokiniams. Jiems sąlygos nesikeis“, – nuramino Z. Mockienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas