Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 6 %
Naktį-12°C debesuotumas 31 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Budrių bendruomenė siekia sutvarkyti aikšteles

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2018-04-03

Budrių bei Nausodžio bendruomenė siekia, kad jų kaimuose būtų sutvarkytos dvi aikštelės – asfaltu paklota krepšinio aikštelė Nausodyje ir įrengta automobilių stovėjimo aikštelė prie Budrių kapinių. Šiuos prašymus jie pateikė Kretingos rajono savivaldybei.

Budrių bendruomenė, pasirūpinusi, kad kaimo vaikai turėtų, kur rinktis pramogauti, siekia, kad krepšinio aikštelė būtų išasfaltuota.

Pernai Nausodyje buvo atidaryta vaikų žaidimo aikštelė, – ji įrengta iš Budrių bendruomenės Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai teikto projekto lėšų, tačiau joje liko ligi galo neįrengta krepšinio aikštelė. „Pagal projektą gavome 6 tūkst. eurų. Iš privataus asmens už 2 tūkst. Eur. Nausodyje nusipirkome 30 arų sklypą. Pastatėme įvairių įrenginių, laipynių vaikams. Iškasėme krepšinio aikštelę, pripylėme žvyro – parengėme pagrindą ją asfaltuoti, tačiau užbaigti pritrūkome lėšų. Rengiant vaikų pramogų aikštelę daug savo darbu daug prisidėjo bendruomenės žmonės“, – kalbėjo Budrių bendruomenės pirmininkė Janina Lukauskienė. Todėl dviejų gretimų kaimų atstovai kreipėsi į Kretingos rajono vadovus, kad iš biudžeto būtų skirta lėšų šiai aikštelei užbaigti įrengti.

Kretingos rajono administracijos direktorius Virginijus Domarkas patvirtino, jog pernai per aikštelės atidarymą jis užfiksavęs, jog kaime gyvena 27 vaikai iki 14 metų ir 7 vaikai nuo 14 iki 18 metų, tad, jo manymu, aikštelė vaikams reikalinga ir ją užbaigti būtina.

„Tegul ši aikštelė būna mano galvos skausmas, – reikia suskaičiuoti jos darbų sąmatą ir užbaigti darbus“, – pažadėjo Kretingos rajono meras Juozas Mažeika.

Budriškiai taip pat patys suskaičiavo, kiek kainuotų įrengti 12 automobilių stovėjimo aikštelę prie jų kaimo kapinių, – darbų sąmata siekia 10 tūkst. eurų. Bendruomenė prieš 8-erius metus pradėjo tvarkyti savo kaimo kapinių aplinką. Naftą kaimynystėje išgaunanti bendrovė „LOTOS Geonafta“ padėjo aptverti tvorą, tačiau aikštelė liko neįrengta.

„Mašinų ten atvyksta nedaug, bet per Motinos dieną ir ypač per Vėlines automobiliai išmaitoja aplinkinę pievą, klimpsta į purvą. Norėtume įrengti bent nedidelę aikštelę. Galvojome tam panaudoti aplinkai tvarkyti skiriamas projektines lėšas, bet mūsų bendruomenė nusprendė, kad svarbiau yra už tuos pinigus išvalyti pačiame Budrių kaimo centre esantį tvenkinį“, – kalbėjo J. Lukauskienė.

V. Domarkas patikino, jog klausimą dėl kapinių aikštelės pateiks svarstyti rajono tarybai, ir, jei ši pritars, po pusmečio galbūt atsiras galimybė ją įrengti.

Į budriškio Arvydo Stuopelio pastebėjimą, jog naftininkai kažkada žadėję prisidėti ir įrengiant aikštelę, meras J. Mažeika vėlgi viltingai atsakė: „Jei prisidės – gerai, jei ne – teks įrengti savo jėgomis.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas