Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį4°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Rotušės aikštės prekybos centre „Maxima“ penktadienio vakarą savanoriavo Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Danutė Skruibienė (dešinėje).

Praėjusį savaitgalį visoje Lietuvoje buvo surengta labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ tradicinė velykinė maisto produktų rinkimo akcija, kurios metu kretingiškiai paaukojo per 3 tūkst. vienetų negendančių maisto produktų už daugiau kaip 4 tūkst. eurų. Su akcijos skrajute prekybos centrų „Maxima“ kasose žmonės taip pat galėjo paaukoti „Maisto bankui“ po 2 eurus. Kiek kretingiškiai paaukojo lėšų, vakar dar nebuvo žinoma. Nacionalinis „Maisto banko“ akcijos koordinatorius Tadas Beržonskas „Pajūrio naujienoms“ tvirtino, jog prekybos centrai jiems dar nepateikė ataskaitos. Tradiciškai „Maisto banko“ akcijoje jau daugel metų dalyvauja savanoriai iš 4 Kretingos socialinių įstaigų: Šv. Antano dienos centro – jie rinko aukas prekybos centre „Iki“, Savanorių gatvėje; Kėkštų labdaros ir paramos fondo „Jaunimo sodyba“ – LIDL; Kretingos psichikos sveikatos centras – „Maximoje“, Rotušės a.; Dienos veiklos centras – Salantų „Iki“ bei Palangos „Rimi“. Akcijoje dalyvavo ir Lazdininkų bendruomenės centro „Lazdininkai“ savanoriai: jie rinko aukas Palangos ir Šventosios prekybos centruose, vėliau maistą išdalija vargingai gyvenantiems savo bendruomenės žmonėms.

Iš viso maisto produktai buvo renkami 74-uose Lietuvos miestų prekybos centruose. „Rezultatai yra puikūs: šįkart akcija jubiliejinė – surengta 25-ąjį kartą, pagal aukų dydį ji yra rekordinė: Lietuvos žmonės paaukojo per 398 tūkst. vienetų maisto produktų, kurių bendra vertė siekia per 460 tūkst. eurų. O dar nežinome suaukotos pinigų sumos“, – geradarių dosnumu džiaugėsi T. Beržonskas.

Jis sakė, jog maisto rinkimo akcijas „Maisto bankas“ rengia nuo 2003-ųjų metų, dažniausiai dukart per metus – rudenį ir prieš Velykas, tai esąs populiariausias šalies labdaros projektas. Apie tai liudija ir aukų dydis: pernai rudenį šalyje buvo surinkta maisto produktų už 420 tūkst. Eur, o iš viso Lietuvoje per 15 metų – jau daugiau kaip už 6 mln. Eur.

Koordinatorius įsitikinęs, kad mūsų šalies gyventojai, nepaisant savų nepriteklių, nėra abejingi šalia esančiam alkstančiam ir skurstančiam žmogui, kuriam paaukotas maisto davinys gerokai paskalsina stalą ir palengvina gyvenimą.

Kretingoje „Maisto banko“ akcijos globėjas yra rajono meras Juozas Mažeika. Jis išvien su vicemere Danute Skruibiene praėjusio penktadienio vakarą taip pat tapo savanoriais ir prekybos centruose sutiktus žmones ragino aukoti maisto produktų stokojantiems – gausioms šeimoms, darbo netekusiems, vienišiems, neįgaliems žmonėms, socialinių institucijų prižiūrimiems vaikams.

---

T. Beržonskas teigė, jog surinktą maistą pagal poreikius savo nariams ir išdalija jas surenkančios organizacijos, nes jos geriausiai žino, ko jiems reikia. Jeigu atsiranda kitų organizacijų ar pavienių asmenų, dėl paramos jie turėtų kreiptis į Savivaldybės ar seniūnijų socialinius darbuotojus, – tuomet maisto daviniai skiriami iš „Maisto banko“ padalinio Klaipėdoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas