Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 93 %
Naktį4°C debesuotumas 49 %
Apklausa

Ar pamenate dabartinės valdžios rinkiminius pažadus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Renka istorines nuotraukas krašto metraščiui

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos
  • 2018-03-23

Kretingos rajono savivaldybė kitąmet užsimojo išleisti kapitalų leidinį-albumą „Kretingos krašto praeities vaizdai“, skirtą Valstybės atkūrimo 100-mečiui pažymėti, kuriame būtų publikuojamos itin vertingos istorinės nuotraukos, darytos ligi 1945-ųjų metų. Tačiau tam reikalinga visuomenės pagalba.

Savivaldybė ragina viso rajono gyventojus bei kraštiečius peržiūrėti savo šeimų foto albumus, ir atrinkus įdomiausias, krašto buitį, ūkį, ekonomiką, transportą, švietimą iki 1945-ųjų atspindinčias fotografijas, leisti jas publikuoti istoriniame metraštyje.

„Manome, jog kretingiškiams turėtų būti garbė, kad jų išsaugotos vertingos šeimos ar giminės nuotraukos apie Kretingos praeitį pateks į solidų leidinį, – jie bus prisidėję, išleidžiant Kretingos krašto metraštį“, – įsitikinusi Kretingos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Dalia Činkienė.

Ji sakė, jog, renkant nuotraukas būsimam albumui, daug prisideda Kretingos muziejaus istorikas Julius Kanarskas bei Klaipėdos krašto istorikas Kęstutis Demereckas, kurie bendrauja ir su kitais šalies muziejais. Savivaldybė taip pat ketina bendradarbiauti su Salantų krašto istorijos žinovu Pauliumi Vaniuchinu, kad albume išsamiai būtų atspindėta Salantų miesto bei apylinkių istorija.

Žmonės kartais nė nenutuokia, kiek daug apie praeitį gali pasakyti nuotraukos jų šeimos albumuose, ypač – krašto šviesuolių, įdomių susitikimų, išnykusių statinių fotografijos. Pamačius, kokių vertingų nuotraukų įsigyja kolekcininkai iš paprastų žmonių, sužinai, kokie dar yra neišnaudoti resursai. O Lietuvos 100-mečio proga yra tinkamiausiais momentas kiekvienam atversti ir peržiūrėti savo albumus“, – apie leidinio sumanymą kalbėjo D. Činkienė.

Ji taip pat paragino, kad, atrenkant vertingiausias krašto istorines nuotraukas, aktyviai dalyvautų kaimų bendruomenės, seniūnai, kultūros bei švietimo darbuotojai.

Leidinyje ketinama panaudoti apie 1,5 tūkst. nuotraukų. Už pačias vertingiausias publikuotas nuotraukas Savivaldybė jų savininkams ketina atsilyginti naujuoju leidiniu.

Pasak Kretingos rajono vicemerės Danutės Skruibienės, šiemet vyksta parengiamieji albumo leidybos darbai, – Savivaldybė iš biudžeto jiems numatė skirti 10 tūkst. eurų.

„Kaimo žmonės kartais išsaugo tokius perliukus, apie kurių vertę patys nė neįsivaizduoja“, – teigė D. Skruibienė ir D. Činkienė, patikindamos, jog šis leidinys bus Kretingos krašto istorijos liudytojas ir ateinančioms kartoms.

Kretingos rajono savivaldybės lėšomis pastaraisiais metais yra išleisti šie leidiniai: 2 Juliaus Kanarsko sudarytos knygos apie Kretingą, „Kretingos krašto kultūros paveldas“, „Kretingos krašto tautodailė ir tradiciniai amatai“, suvenyrinis albumas „Kretinga“, atvirukų rinkinys.

---

Leidinio “Kretingos krašto praeities vaizdai“ maketą leidykla „Libra Memelenis“ ketina parengti ligi lapkričio, tad kretingiškių nuotraukų laukiama ligi spalio pabaigos. Jas galima atnešti į Kultūros skyrių, Vilniaus g. Nr. 8, 306 kab., arba paskambinti Daliai Činkienei tel. (8 445) 53525.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas