Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį4°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Lina MAŠALAITIENĖ:

– Jau vien dėl to, kad gatvėse susitvenkusios mašinos kelia dulkes, į atmosferą išmeta kamuolius dujų, turėtume stengtis išlaikyti kuo daugiau medžių, kurie apsaugo nuo teršalų. Pastaruoju metu be atvangos medžius kerta tai Palangos, tai Jablonskio gatvėse, tai Žemaitės alėjoje. Gal ir nėra kitos išeities, jei norima ten, kaip tikinama, žmonių patogumui pakloti naujus šaligatvius ir įrengti modernų apšvietimą, bet man vis tiek tų medžių gaila.

Emilija PAKALNIŠKIENĖ:

– Prie didžiojo Kretingos turgaus neseniai tokį gražų kaštoną nukirto. Nuo jaunystės laikų prisimenu jį – vešlų, gražiai žydintį. Tas kaštonas, mano supratimu, nebuvo koks nors paliegęs, išgedęs, tikrai galėjo dar ilgai akį džiuginti. Kam ir kodėl jis kliudė – neįsivaizduoju. Praeinu pro šalį – toje vietoje tuščia, ir širdį suspaudžia.

Algirdas JOKUBAUSKAS:

– Medžių mieste niekada nebūna per daug. Yra tik viena sąlyga, kuriai esant, ramia sąžine galima jų pamažinti – kai išpuvę ir gali griūti. Kai pagalvoji, sveiką medį kirsti nekiltų ranka – pavyzdžiui, liepos gali gyventi iki 500 ar 600 metų, klevai – iki 150 metų... Kita vertus, jeigu Palangos gatvėje nusprendė pakloti naują šaligatvį, ir kitos išeities nėra, tai ką padarysi, juk žmonėms ir to šaligatvio reikia.

Andrius BRIKAS:

– Kuo daugiau sveikų, gyvybingų medžių, tuo geriau: švarina orą, per karščius teikia pavėsį, be to, – puošia aplinką. Apie Kretingą daugelis miesto svečių, juolab iš užsienio, kaip apie jaukų išskirtinį pajūrio miestą, kiek žinau, ir kalba dažniausiai dėl žalio rūbo. Daugelyje kitų miestų betoninės dangos ir taip yra apsčiai.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas