Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį0°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rotušės aikštėje sustiprins kontrolę

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2018-03-16
Vairuotojai raginami pakelti akis į kelio ženklą, ribojantį stovėjimo laiką Rotušės a. – įspėjimais ir baudomis bus auklėjami tie, kurie automobiliuose, už priekinio stiklo, nepaliks informacijos apie savo atvykimo laiką.

Vakar įvykusiame Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo posėdyje nemažai dėmesio skirta situacijai Rotušės a. aptarti. Žadama čia sugriežtinti kontrolę dėl automobilių stovėjimo, vairuotojams primenant, kad aikštėje transporto priemonę galima palikti ne ilgiau kaip 4 val.

Nors ties įvažiavimu į Rotušės a. esančią stovėjimo aikštelę yra kelio ženklas, ribojantis transporto priemonių stovėjimo laiką, tačiau retas vairuotojas laikosi reikalavimo už automobilio priekinio stiklo, matomoje vietoje, palikti informaciją su atvykimo laiku.

Už analogiškus Kelių eismo taisyklių pažeidimus pastaruoju metu vairuotojai jau buvo baudžiami kitose automobilių stovėjimo zonose, kur laikas yra ribojamas: aikštelėje prie Savivaldybės, vidiniame Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos kieme bei Vilniaus g., prie parduotuvės „Aibė“ ir grožio salono „Zuzana“.

Skatindami vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, Savivaldybės specialistai, kuriems patruliuoti padeda Lietuvos šaulių sąjungos nariai, vairuotojams netgi dovanodavo popierinius laikrodukus, kuriais naudojantis patogu pažymėti atvykimo laiką.

Iš pradžių dalins įspėjimus

Taigi per Eismo saugumo komisijos posėdį rajono vicemerė Danutė Skruibienė iškėlė klausimą dėl tvarkos Rotušės a. „Manęs šauliai klausinėja, kada galės ant automobilių klijuoti lapelius ir Rotušės a., nes joje ženklas, ribojantis stovėjimo laiką, taip pat yra“, – sakė D. Skruibienė, pripažinusi, kad sustiprinta kontrolė Rotušės a. neišvengiamai iššauks pasipiktinimą tų žmonių, kurie dirba Rotušės a. įsikūrusiose įstaigose. Tačiau Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius išsakė nuomonę, jog, įrengus kelio ženklą ir numojus ranka į tai, kad jo dauguma vairuotojų nesilaiko, Savivaldybė kompromituoja pati save. „Kam mes tada čia renkamės, priimame sprendimus, jei jų galima laikytis, bet galima ir nesilaikyti? Jei yra įrengtas kelio ženklas, vadinasi, vairuotojai turi jo laikytis, o jei ne – gauna baudas. O dėl verslininkų, tai jie irgi turi būti atsakingi, galime pažiūrėti į kitų miestų patirtį – Klaipėdoje verslininkai ties savo įmonėmis išsiperka vietas automobiliams, ten įsirengia atlenkiamus užkardus“, – kalbėjo S. Juknevičius.

Eismo saugumo komisijos posėdyje dalyvavusi Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Zita Abelkienė teigė, kad pirmiausiai Rotušės a. vairuotojai, nesilaikantys reikalavimo už priekinio automobilio stiklo palikti informaciją su atvykimo laiku, kurį laiką bus tik įspėjami. Tačiau po savaitės ar dviejų pažeidėjams bus skiriamos baudos.

Tuo pačiu Eismo saugumo komisijos nariai atkreipė dėmesį, kad Rotušės a. būtų galima įrengti daugiau kelio ženklų, nurodančių, jog stovėjimo laikas yra ribojamas iki 4 val. arba bent jau įrengti informacinį stendą su perspėjimu vairuotojams.

Šis šaligatvio praplatėjimas Birutės g. yra mėgstama vieta automobiliams statyti, nors čia nėra tai leidžiančio kelio ženklo.

Užstoja matomumą

Eismo saugumo komisija taip pat svarstė gyventojų prašymą uždrausti transporto priemonių stovėjimą Mėguvos g., nes į Rotušės a. įvažiuojant iš Birutės g., nematyti, ar esama transporto priemonių, kurias reikia praleisti iš dešinės.

Tačiau Eismo saugumo komisijos nariai buvo įsitikinę, kad jokių papildomų ženklų Mėguvos g. nereikia, nes ir esamo ženklinimo ten pakanka: gatvėje yra nubrėžta ištisinė linija (išskyrus atkarpą ties parduotuvėmis), o transporto priemonių stovėjimą arčiau kaip 5 m atstumu iki sankryžos ir taip draudžia Kelių eismo taisyklės.

Savivaldybės vyriausioji specialistė Zita Abelkienė teigė, kad Mėguvos g., ties sankryža su Birutės g., yra nuolat fiksuojami pažeidėjai, nes ši vieta patenka į videokameros lauką. Prie videokamerų budintys darbuotojai vaizdą su pažeidimu nufotografuoja ir duomenis perduoda Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriui, kurio specialistai ir išrašo protokolą.

„Nuo rugpjūčio iki sausio mėnesio šioje vietoje užfiksuoti 266 pažeidimai. Nespėjame rašyti protokolų“, – sakė Z. Abelkienė.

Eismo saugumo komisijoje dirbantis tarybos narys Antanas Puodys taip pat atkreipė dėmesį, kad Birutės g. prie įvažiavimo į buvusio restorano kiemą esantis šaligatvio praplatėjimas neretai taip pat naudojamas kaip automobilių stovėjimo vieta, nors tai leidžiančio kelio ženklo nėra. „Ir nepritartume, kad ten būtų įteisintas transporto priemonių stovėjimas, nes tuomet neliktų vietos žmonėms praeiti šaligatviu – jie turėtų žengti į važiuojamąją dalį“, – pastebėjo Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas.

Užstato įvažiavimą

Eismo saugumo komisija taip pat gavo Rotušės a. Nr. 10 namo gyventojų prašymą ties įvažiavimu į kiemą įrengti kelio ženklą „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.

Posėdyje dalyvavęs ir gyventojų vardu kalbėjęs Jaunius Maštaras pasakojo, kad gyventojai jau susigyvenę su tuo, kad jų kiemas būna užkimštas transporto priemonėmis miesto švenčių metu, tačiau ir eilinėmis dienomis ne visada pavyksta į jį laisvai įvažiuoti ar išvažiuoti.

„Vairuotojai kartais įvažiavimo į mūsų kiemą tiesiog nepastebi, – sakė J. Maštaras, paaiškinęs, kad įvažiavimas į namo kiemą yra iš aikštelės, kur įsikūręs turgelis. – Krovininiai automobiliai atveža prekes į turgelį ir sustoja prie įvažiavimo. Prašai patraukti, o jie sako, kad negali užvesti variklio, nes, pagal darbo ir poilsio režimą, pusvalandį turi ilsėtis. Turime laukti, nors rytą visiems reikia į darbus, vaikams – į mokyklas.“

J. Maštaras klausė Eismo komisijos narių nuomonės, kaip būtų galima šią situaciją išspręsti – siūlė ant sienos pakabinti ženklą „Motorinių transporto priemonių draudžiamas“, įrengti pakeliamą užkardą ir pan.

Tačiau Eismo saugumo komisijos pirmininko Povilo Černeckio pastebėjimu, pakeliamo užkardo įrengti neįmanoma, nes kiemas, nors detaliuoju planu ir yra priskirtas namo gyventojams, tačiau neįregistruotas.

Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas R. Kačinas paaiškino, kad gyventojų problemai spręsti netiktų ir kelio ženklas, nes jis gali būti įrengtas tik pagal taisykles ir negali būti kabinamas ant sienos ar medžio.

„Ženklai skirti viešosioms erdvėms, o, įrengus juos kiemuose, turėtume problemų, aiškinantis, kas ir pas ką atvažiavo, kam kokia mašina priklauso. Pasipiltų gyventojų skundų, juo labiau kad jūsų kiemas „pulsuojantis“, į jį nuolatos kažkas įvažiuoja ir išvažiuoja“, – savo nuomonę išsakė R. Kačinas, kuris pasiūlė tokią išeitį – įvažiavimą į kiemą pažymėti horizontaliuoju ženklinimu, kad čia vairuotojai nestatytų savo transporto priemonių.

Su tokiu pasiūlymu J. Maštaras sutiko, pažadėjęs, kad įvažiavimo horizontaliuoju ženklinimu, jo schemą suderinus su policija, pasirūpins patys gyventojai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas