Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 2 %
Naktį2°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prekyba žuvimis – automobilių aikštelėje

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Problema
  • 2018-02-02

Kretingiškę, prašiusią neviešinti jos vardo ir pavardės, praėjusią savaitę papiktino Rotušės a. vykusi prekyba žuvimis tiesiai iš automobilio bagažinės. „Kodėl vieni turi laikytis visų reikalavimų, o kitiems jų nereikia?“, – stebėjosi moteris, kuri apie nelegalius prekeivius pranešė policijai.

Kretingiškės užfiksuotose nuotraukose matyti, kad Rotušės a. vyksta prekyba šviežia žuvimi tiesiai iš bagažinės.

Pastebėjusi, kad automobilių aikštelėje prekiaujama žuvimis, moteris tai užfiksavo telefonu.

„Nereikia tokiems nei mokesčių mokėti, nei veterinarinių sąlygų laikytis, nei vietos ar patalpos ieškoti, nei vitrinų pirkti. Todėl nelegalai gali pasiūlyti mažesnę kainą, o verslininkai, mokantys visus mokesčius, netenka pirkėjų“, – problemą iškėlė pašnekovė.

Pranešė policijai

Moteris, vos pastebėjusi nelegalią prekybą, iš karto nuėjo apie tai pranešti į Kretingos rajono policijos komisariatą. „Paklausiau, ar per videokameras, kuriomis filmuojama Rotušės a., jie nemato, kad vyksta prekyba, netgi iškaba yra iškabinta „Šviežia žuvis“. Atsakė, kad policija videokamerų nestebi ir neprivalo taioros reikalingos? Tai kas tada turi jas stebėti ir matyti? Turbūt tik patys piliečiai“, – stebėjosi moteris.

Pašnekovė pasakojo, kad net ir po pranešimo policijai prekiautojas dar kurį laiką dirbo Rotušės a., jis čia pasirodė ir kitą dieną. Be to, moteris ir pati matė, ir iš kitų girdėjo, kad šiomis dienomis šviežia žuvimi prekiaujama įvairiose kitose tam neskirtose vietose Kretingos mieste ir to esą niekas nekontroliuoja.

Į pranešimą reaguota

Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius teigė atsimenąs pokalbį su šia piliete, pranešusia apie prekybą žuvimi Rotušės a.

„Negalima sakyti, kad policija nesureagavo – moters pranešimas buvo užregistruotas, o patruliuojantys pareigūnai išsiųsti nurodytu adresu. Kadangi pranešimas nepriskirtinas skubių iškvietimų kategorijai, pareigūnai užbaigė tuo metu turėtą darbą ir į vietą nuvyko po 20 min, tačiau ten jau nieko neberado“, – informavo T. Mikelkevičius.

Jis paaiškino, kad policija iš tiesų nekontroliuoja videokamerų, kuriomis filmuojamos viešosios miesto erdvės – šis darbas patikėtas Savivaldybės išlaikomiems specialistams. Šie, pastebėję teisės pažeidimus, juos užfiksuoja ir perduoda policijai, kuri toliau atlieka tyrimą. Jei į teisės pažeidimą reikia reaguoti nedelsiant – tuomet policija apie įvykį informuojama nedelsiant.

Be to, apie pastebėtus teisės pažeidimus gali pranešti ir patys piliečiai – tam yra sukurtas e.policija.lt portalas.

Leidimas nebuvo išduotas

Apie tokio pobūdžio pažeidimus galima pranešti ne tik policijai, bet ir Kretingos rajono policijos komisariato Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriui. Jo vedėja Rasmina Beniušienė teigė, kad aiškinantis, ar prekyba vyksta legaliai, visų pirma paprašoma leidimo prekiauti toje vietoje. „Jo neturint gresia įspėjimas arba bauda“, – sakė R. Beniušienė.

Leidimus prekiauti išduoda Kretingos miesto seniūnija. Seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė „Pajūrio naujienoms“ teigė, kad leidimo prekiauti Rotušės a. nėra niekam išduota. „Ten net nėra patvirtinta prekybos vietos, kad būtų galima leisti prekiauti“, – teigė A. Patamsienė.

Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė Regina Slušnienė paaiškino, kad norint prekiauti šviežia žuvimi būtina turėti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą arba būti registruotam Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje. Taip pat prekiavimo vieta turi būti suderinta su Savivaldybe.

„Žiemą šaldymo įranga nėra būtina, jei išlaikoma temperatūra nuo 0 iki 6 laipsnių šilumos“, – paklausta, ar galima prekiauti iš automobilio bagažinės, atsakė R. Slušnienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas