Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 48 %
Naktį9°C debesuotumas 37 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tuzų kelio dangą vieni toleruoja, kiti kritikuoja

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-11-17

Ilgus metus po purvyną Velėnijų gatvėje murkdęsi Tuzų kaimo gyventojai, regis, dabar turėtų atsikvėpti – rajoninės reikšmės kelio ruožą, vedantį Žeimių link, pagaliau išasfaltavo.

Dviratį mynęs Vaclovas Vičius (kairėje) ir seniūnas Antanas Turauskis neabejojo, kad ir dviguba kelio paviršiaus danga eismo sąlygas gerokai pagerino.

Kaimo realybė kitokia

„Na, papylė čia kažkokio „brudo“, bet ir tai gerai, aš patenkintas. Anksčiau, būdavo, ne tik dviračiu, bet ir mašina važiuojant daugeliui dantys barškėdavo – duobė prie duobės buvo“, – juokėsi tame kelyje sutiktas vietinis gyventojas Vaclovas Vičius. „Ir aš netoli nuo to kelio gyvenu, vaje, koks pirmiau buvo! Dabar štai vežu draugei maišą obuolių ir nebijau, kad išbarstysiu“, – kaimynui pritarė Vida Medutienė.

Tačiau ne visi tuziškiai atrodo tokie pokštininkai. Į „Pajūrio naujienų“ redakciją paskambinęs prisistatyti nepanoręs asmuo sukritikavo žvyru apneštas pralaidas, priekaištavo, kad neįrengtos nuovažos į gyvenamųjų namų kiemus, be to, ir pati asfalto danga ne į save panaši.

Apie šias gyventojo nuoskaudas išgirdęs Imbarės seniūnas Antanas Turauskis tik skėstelėjo rankomis – esą visiems neįtiksi. Ypač atsikrausčiusiems iš miesto. Nusipirkę, įsirengę sodybas ir jose apsigyvenę nuolat, miestiečiai staiga pamato kitokią kaimo realybę: vasarą čia jiems per ilgai akis ėda dulkės, rudenį ir pavasarį nervus gadina lietaus išplaktos duobės, o žiemą nebūna taip, kad tą pat minutę technika atvažiuos ir nugrandys užpustytus kelius, kai prireikia išvažiuoti į „balių“. Pagal Vyriausybės nustatytą tvarką Kretingos kelių tarnyba pirmiausia pajėgas meta į magistralinius, po to – į krašto, trečioje eilėje – į intensyvius kelius, o tik paskui – į visus likusius.

Obuolių kaimynei vežė Vida Medutienė.

Per 135 kilometrus kelių prižiūri pati Imbarės seniūnija, Lietuvos kelių direkcijos lėšų pagal nustatytus kriterijus tam gaunanti iš Kretingos rajono savivaldybės.

„Šiemet mums skyrė apie 55 tūkstančius eurų žvyruoti, greideriuoti, duobes lopyti. Žinoma, jei norim, galim dar ir asfaltuoti, bet apie pastaruosius darbus nė kalbos nebegali būti – tokių pinigų viskam neužtenka“, – atviravo seniūnas. Kaip ir kitos rajono seniūnijos, Imbarės seniūnija keliams prižiūrėti žiemos sezono metu pagal poreikį į pagalbą telkiasi vietos ūkininkus, bet šie savo technikos gadinti, tepalų ir degalų eikvoti per daug nepuola, mat nuostolinga. Dabartinės žiemos – šiltos, sniego bebūna retai, o kai taip, tai ir darbo – vos keletui valandų per sezoną. Vadinasi, žmonės neuždirba tiek, kiek mokesčių turi sumokėti valstybei.

Dangą parinko specialistai

Velėnijų gatvės rekonstrukcijos darbus atliko Klaipėdos bendrovė „Eurovia Lietuva“. Šiek tiek anksčiau ruože tarp Žeimių gyvenvietės pradžios ir krašto kelio Plungė–Skuodas paklota tokia pat danga jau yra sustovėjusi, vienalytė.

Kad kelio kraštai nesutvirtėję, matėsi plika akimi. Tačiau prie to prisidėjo besaikis šio rudens lietus.

Seniūno nuomone, visi norėtų kaip ledas lygaus asfalto, tačiau tie norai ne visada sutampa su galimybėmis. Pigiau kainuojanti danga parinkta atsižvelgus į gyvenviečių dydį ir transporto intensyvumą. Visame Tuzų kaime gyvena vos per 60 registruotų gyventojų, o keliu per parą pravažiuoja ne daugiau, kaip pusšimtis mašinų, tarp jų krovinius gabenančių sunkiasvorių nepasitaiko.

Išsamesnį komentarą pateikė Lietuvos automobilių kelių direkcijos Projektų įgyvendinimo ir techninės priežiūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Remigijus Lipkevičius. Jo teigimu, rekonstruojamame Tuzų kelio ruože įrengtas dvigubas kelio paviršiaus apdaras. Būtent tokią dangą parinko įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ specialistai, kaip ir sakė seniūnas, atsižvelgę į eismo intensyvumą.

„Danga paklota pagal parengtą ir patvirtintą techninį darbo projektą. Jame nei bortelių, nei pralaidų, nei nuovažų į gyventojų namus nebuvo numatyta“, – paaiškino R. Lipkevičius.

Tuzų kelio ruožo rekonstravimo darbai finansuojami iš Lietuvos Kaimo plėtros 2014 – 2020 metų programos ir Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Projekto vertė – per 144 tūkst. 780 eurų. Objektas nebaigtas ir Valstybinei komisijai dar nepriduotas. Pagal tą pačią programą Kretingos rajone rekonstruojami ir kitų regioninių kelių ruožai – Budrių, Valėnų bei Kašučių gyvenvietėse.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas