Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 89 %
Naktį2°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Karatė treneris Lukas Kubilius su savo auklėtiniu Edvardu Petrausku, iškovojusiu Europos čempiono titulą.

Lenkijoje, Kielce mieste, įvyko Europos jaunučių 14-16m. čempionatas, kuriame Lietuvos rinktinės garbę gynė kretingiškiai Edvardas Petrauskas ir Edvinas Gerasimenko. Į šį Europos čempionatą susirinko beveik 200 dalyvių iš 20 Europos šalių. Po atkaklių kovų komandinėje šalių įskaitoje Lietuva tapo stipriausia čempionato rinktine, o Edvardas prie šio pasiekimo prisidėjo iškovojęs aukso medalį.

Europos čempionu lengviausioje – iki 50 kg – svorio kategorijoje tapęs Pranciškonų gimnazijos moksleivis Edvardas Petrauskas pirmoje kovoje nugalėjo ukrainietį Aleksandr Petrenko, o savo pranašumą pusfinalyje įrodė prieš čempionato šeimininką Piotr Barvicki. Finale po labai atkaklios dvikovos ir pratęsimo kretingiškis paskutinėmis sekundėmis efektingu kojos smūgiu pelnė tašką bei Europos čempiono vardą kovoje prieš ukrainietį Anton Khutornenko.

Garbingai kovojo ir visai nedaug iki prizininkų pakylos pritrūko Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos gimnazistui Edvinui Gerasimenko, užėmusiam V-VIII v. Edvino kategorija buvo itin konkurencinga – norint tapti čempionu reikėjo laimėt net 5 kovas, kadangi čia varžėsi 18 dalyvių. Šodanietis laimėjo pirmas dvi kovas prieš kovotojus iš Armėnijos ir Ukrainos, bet trečioje kovoje pralaimėjo lenkui.

Kretingos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ treneriai Aivaras Baltmiškis ir Lukas Kubilius, džiaugdamiesi istoriniu Edvardo pasiekimu, teigė, jog tai yra pirmas karatė kiokušin aukso medalis, iš Europos parvežtas į Kretingą. Esant didelei konkurencijai toks aukštas pasiekimas yra itin didelis įvertinimas, kadangi to link nuosekliu bei nuoširdžiu darbu buvo einama 9 metus. Vien patekti į Lietuvos rinktinę yra didelis pasiekimas – tam reikia tapti Lietuvos čempionu, kuriame konkurencija yra itin aukšta, nes, norint užlipti ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio, reikia įveikti 3–4 varžovus.

Nuolatinę pagalbą ir paramą, ugdant jaunuosius sportininkus, šodaniečiams teikia Kretingos rajono savivaldybė, rajono Švietimo bei Kūno kultūros ir sporto skyriai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas