Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugsėjis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną12°C debesuotumas 12 %
Naktį10°C debesuotumas 39 %
Apklausa

Ar rekordinis baudų skaičius pagerins eismą keliuose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Socialiniam būstui – du butai Kartenoje

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Naujienos
  • 2017-10-31

Praėjusiame tarybos posėdyje buvo pritarta dviejų butų įsigijimui, taip padidinat Savivaldybės socialinio būsto fondą. Tačiau socialdemokratas Povilas Turauskis priminė idėją geriau statyti socialinį būstą, negu ieškoti, kur įsigyti tam tinkamų butų.

Kretingos rajono meras Juozas Mažeika paaiškino, kad butai perkami, įgyvendinat projektą „Socialinio būsto fondo plėtra Kretingos rajono savivaldybėje“, tad 85 proc. pirkimo sumos finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir tik 15 proc. – Kretingos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Šįsyk, įsigyjant du butus – 1-o kambario ir 2-jų kambarių, esančius Kartenoje, prireiks 42 tūkst. 170 Eur.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Dangiras Samalius išreiškė Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto nuomonę nepritarti pirkimui. „Mums pasirodė, kad tos sumos yra per didelės“, – teigė D. Samalius.

„Tarybos sprendimu yra patvirtintos rajone trys vietovės, iš kurių galime pirkti butus, įgyvendinant projektą. Tačiau pasiūlos praktiškai nėra. Sąlygos pirkti butui mums yra nustatytos: pirmiausiai, butą įvertina turto vertintojas ir jis pasiūlo kainą, kurią mes galime sumokėti už tą butą. Ir dažniausiai tas, kuris parduoda butą, su tuo nesutinka, nes rinkos kaina yra didesnė,“ – paaiškino J. Mažeika.

Jo teigimu, ir šiuo atveju – dėl Kartenos dviejų butų – ne iš karto pavyko susitarti su pardavėju, tačiau derybų metu jam buvo iškeltos tam tikros sąlygos, kurias jis įvykdė. „Keletą ar keliolika metų mes žadėjome būstą statyti. Dabar patys perkame, iškreipiame rinką, sukeldami kainas“, – idėją priminė P. Turauskis.

Tačiau rajono meras J.Mažeika paaiškino, kad apie statybas būtų galima svarstyti, jei lėšas skirtų Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir jas būtų galima kaupti. Iki šiol egzistavusi tvarka, kad lėšos skiriamos tik metams, o jų nepanaudojus – privalu grąžinti į valstybės biudžetą.

Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Černeckis papildė, kad dalyvaujant ES finansuojamame projekte iš pradžių buvo įpareigojimas parengti studiją, analizuojančią, koks variantas yra efektyvesnis: statyti namą, pirkti butus ar socialiniam būstui pritaikyti esamus pastatus. Studija parodė, kad kur kas ekonomiškiau pirkti butus, negu juos statyti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas