Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 12 %
Naktį12°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vakaras, kur „mėnuo su žvaigžde būti norėjo“

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-10-10

Praėjusį šeštadienio vakarą į Kretingos muziejaus Baltąją salę susirinko tie, kurie, Dvaro festivalio meno vadovės Šarūnės Petruškevičienės žodžiais, panoro pabūti ten, kur kažkada grafo Tiškevičiaus aplinkoje, skambant muzikai ir poezijai, net „mėnuo su žvaigžde būti norėjo“. Būtent mėnulio ir žvaigždės simboliai atsispindi ir grafų Tiškevičių herbe, kuris tapo ir tradicinio Kretingos dvaro menų festivalio atributu.

Vesti Dvaro menų festivalį patikėta ilgametei meno vadovei Šarūnei Petruškevičienei ir kraštiečiui Juozui Pociui.

Tradiciškai rudenį jau ketvirtą kartą į Kretingą atkeliavo Dvaro menų festivalis, šiemet jo akcentas – legendos. „Skaičius keturi yra labai romantiškas, svajingas, paslaptingas ir ambicingas. Todėl ir šis festivalis skirtas legendoms – muzikoje ir dailėje“, – atidarydama festivalį, pabrėžė Š. Petruškevičienė. Ji pristatė kamerinės muzikos ansamblio iš Klaipėdos „Mėmelio kvartetas“ atliekamą programą, kurioje skambėjo legendinių muzikos grandų – Volfgango Amadėjaus Mocarto, Johano Sebastijano Bacho, Žoržo Bizė ir kitų autorių kūriniai.

Žodis legenda buvo užkoduotas ir kitoje vakaro programos dalyje – lietuvių estrados šlagerių atlikėjos Nedos Malunavičiūtės „Vintažinėse dainose“, kurios skambėjo Žiemos sode, į nemokamus koncertus gausiai susirinkus Kretingos miesto publikai.

Kretingos muziejaus vadovė Vida Kanapkienė pastebėjo, kad visi gražūs dalykai mieste įmanomi, jei išvien bendradarbiauja Savivaldybė, kultūros įstaigos ir privatūs rėmėjai, tuo pačiu dėkodama jiems bei šio festivalio globėjui – Kretingos rajono savivaldybės merui Juozui Mažeikai.

J. Mažeika, apžvelgęs susirinkusiuosius – sėdinčius ir stovinčius – vos talpinančią Baltąją muziejaus salę, prisipažino, jog kitąkart teks pagalvoti apie didesnes patalpas. Reaguodama į tuos žodžius, V. Kanapkienė nežymiai ranka mostelėjo į dešinę rūmų pusę, kur ketinama atstatyti istorinę verandą, ir meras, pagavęs jos mostą, pajuokavo: „Jūs turite mintyse pievą?“

Vakaro vedėjas kraštietis Juozas Pocius ragino pasidžiaugti festivalio dienomis, kai visos žvaigždės subyra į esamą laiką, ir iškėlė šio festivalio šūkį „Šypsokis, Kretinga“. Jis sakė pats įamžinsiąs gražiausias šypsenas, kurias paviešins per festivalio uždarymą. Tuo pačiu atėjusius į festivalį pasisemti grožio ir gerumo, jis pakvietė už nemokamus renginius atsidėkoti aukomis, už kurias tikimasi atkurti antrąjį dvaro fontaną.

Tą pačią dieną buvo atidaryta ir tapytojų grupės „Individualistai“ menininkų Svajūno Armono iš Šilutės ir vilniečio Juozo Pranckevičiaus parodos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas