Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugsėjis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 22 %
Naktį8°C debesuotumas 48 %
Apklausa

Ar kultūra labiausiai skriaudžiama valdžios?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dėl darbų Žemaitės al. laikinai uždarys eismą

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-09-19

Dėl tęsiamų Žemaitės al. rekonstrukcijos darbų vakar buvo uždarytas pėsčiųjų eismas tiltu per Akmeną – mokiniai į mokyklą ir iš jos pradėti vežioti autobusu. Šį sekmadienį trumpam bus uždarytas ir transporto eismas Vilniaus g.

Rangovo atstovai – projekto vadovas Nerijus Šaulys (dešinėje) ir darbų vadovas Vaidotas Gudauskas – Eismo saugumo komisijai pateikė du prašymus, susijusius su eismo apribojimu, kol vyksta Žemaitės al. rekonstrukcija.

Penktadienį Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija patenkino bendrovės „Žemaitijos keliai“ prašymą leisti uždaryti pėsčiųjų eismą Žemaitės al., nes čia numatyta pakloti lietaus nuotekų 400 mm diametro tinklus bei pastatyti gelžbetoninius 1000, 1500 ir 2000 mm skersmens šulinius, įskaitant ir naftos atskirtuvą.

Rangovo atstovai – projekto vadovas Nerijus Šaulys ir darbų vadovas Vaidotas Gudauskas – Eismo saugumo komisijai paaiškino, kad 130 metrų tinklų reikalinga pakloti po pėsčiųjų taku maždaug 4 metrų gylyje, tad dėl nestabilaus grunto neįmanoma užtikrinti saugaus pėsčiųjų eismo tiltu per Akmeną.

Vežios autobusas

Kol vyks darbai, Savivaldybė, atsižvelgusi į Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos pageidavimus, įsipareigojo mokinius nemokamai pavėžėti – jų autobusas kasryt lauks 7.30 val. stotelėje prie kavinės „Airovita“. Autobusas keleivius atveš į Marijono Daujoto pagrindinę mokyklą ir toliau suks ratu – Rotušės a., Birutės g. ir Šventosios g.

Taip pat mokiniai iš mokyklos bus ir parvežami atgal – 13 val., 13.55 val. ir 14.40 val. Pasak Eismo saugumo komisijos pirmininko Povilo Černeckio, situacija bus stebima ir, esant poreikiui, autobuso išvykimo laiką bus galima koreguoti.

Rangovai įsipareigojo, kad pėsčiųjų eismas bus uždaromas tik darbo laiku – vakare visi galės vaikščioti laikinais praėjimais.

Nors apie šias permainas Kretingos rajono savivaldybė penktadienį suskubo informuoti savo tinklapyje ir socialinėje paskyroje, apie tai įspėti mokinius pasižadėjo ir Eismo saugumo komisijos posėdyje dalyvavęs Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos direktorius Julius Gindulis, tačiau vakar, panašu, naujienas žinojo dar ne visi.

„Iš ryto į autobusą atėjo tik du mokiniai. Teko girdėti, kad kiti vis vien bandė brautis per renovuojamą ruožą“, – vakar „Pajūrio naujienoms“ sakė Kretingos autobusų parko direktorius Arvydas Dyburys.

Nors rangovai, Eismo saugumo komisijai pateikdami prašymą uždaryti pėsčiųjų eismą, nurodė, kad darbai vyks pusantro mėnesio, tačiau per posėdį tvirtino, kad tai – maksimalus terminas. Iš tiesų esą tikimasi darbus pabaigti per 3 savaites. Tuo metu transporto eismas Žemaitės al. nebus ribojamas.

Kol pėsčiųjų eismas darbo dienomis darbo valandomis bus uždarytas, suaugusieji raginami į miestą keliauti J. Basanavičiaus g. arba pėsčiųjų tiltu prie DNB banko. Tačiau suaugusieji taip pat gali sėsti ir į tą patį autobusą, kuriuo bus vežiojami mokiniai.

Žemaitės al. pradėti kloti nuotekų tinklai, tad darbo laiku pėsčiųjų eismas bus uždarytas mažiausiai tris savaites.

Nakčiai uždarys transporto eismą

Eismo saugumo komisija patenkino ir dar vieną „Žemaitijos kelių“ prašymą – laikinai uždaryti transporto eismą Vilniaus g., atkarpoje nuo Žemaitės al. iki Savanorių g. Projekto vadovas N. Šaulys ir darbų vadovas V. Gudauskas paaiškino, kad plieninį apsauginį 400 mm diametro dėklą rengiamasi kloti atviru būdu, nes uždaru būdu tai padaryti yra neįmanoma dėl akmeningo grunto.

„Gatvė yra per siaura, kad galėtume dirbti, transportui palikę vieną eismo juostą“, – teigė rangovo atstovai, paaiškinę, kad darbai bus atliekami maždaug pustrečio metro gylyje. Kadangi tame ruože eina daug požeminių komunikacijų, pasak specialistų, darbai yra labai atsakingi ir nors dalį jų būtina atlikti esant šviesiam paros metui.

„Žemaitijos keliai“ pageidavo darbus pradėti ketvirtadienio vakarą ir juos tęsti per visą naktį, tačiau Kretingos autobusų parko direktorius A. Dyburys išsakė nuogąstavimą, kad darbams užsitęsus, gali sutrikti autobusų eismas, kas yra labai svarbu į darbus važiuojantiems žmonėms. Po diskusijų buvo rastas kompromisinis variantas – eismą Vilniaus g. atkarpoje tarp Žemaitės al. ir Savanorių g. uždaryti šį sekmadienį, rugsėjo 24-ąją, nuo 15 val. iki rugsėjo 25 dienos 5 val.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas