Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugpjūtis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 25 %
Naktį17°C debesuotumas 2 %
Komentarų topas

Sukiuro renovuotos Darbėnų gimnazijos stogas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema
  • 2017-09-15

Nors Darbėnų gimnazija neseniai renovuota, tačiau jau prakiuręs stogas kelia rūpesčių mokyklos bendruomenei ir Kretingos rajono valdžiai. Visa bėda, kad už rangovų broką ir vėl teks sumokėti rajono mokesčių mokėtojams.

„Stogas nėra visiškai kiauras, tačiau vietomis jau atšokinėjusi ir atsilupinėjusi jo danga, pro ją prabėga vanduo ir gadina lubas bei sienas. Reikia vėl remontuoti, nes kuo ilgiau bus delsiama, tuo labiau nukentės vidaus patalpos, juolab kad dar tebegalioja rangovų duotas garantinis 5-erių metų laikotarpis“, – teigė Darbėnų gimnazijos direktorė Sonata Litvinienė.

Darbėnų gimnazijos bendruomenė surašė aktą ir kreipėsi į Kretingos rajono savivaldybę, kad ši pareikalautų rangovų ištaisytų broką. Tačiau tai padaryti nėra taip paprasta, nes konkursą darbams atlikti laimėjusi bendrovė „Restructus“ iš Mažeikių ėmė restruktūrizuotis ir bankrutavo, vėliau darbus iš jų perėmė kretingiškių bendrovė „Stakreta“.

Gimnazijos renovacija buvo pradėta 2010 m. ir truko ligi 2013-ųjų. Renovacija kainavo 1,16 mln. eurų. Darbai buvo atlikti už Savivaldybės, valstybės bei Europos Sąjungos lėšas: ES skyrė 685 tūkst. Eur, Savivaldybė – 435 tūkst. Eur, valstybė – per 40 tūkst. Eur.

„Besibaigiant 5-erių metų renovacijos garantiniam laikotarpiui, statybos specialistai pareikalavo rangovų ištaisyti defektus.

Buvo įvertintas abiejų rangovų darbas: „Stakretai“ nurodyta ištaisyti nedidelius trūkumus, o didžiausia bėda kilo dėl „Restructus“ atliktų darbų. Buvo problemų, kol atgavome valstybės pinigus, nes, bankrutavus mažeikiškių įmonei, nepanaudotas lėšas teko sugrąžinti į valstybės biudžetą.

Tačiau dėl šios bendrovės, kaip sakoma, gaudyk vėją laukuose, o problemą spręsti yra būtina – antraip pro stogą bėgantis vanduo vis labiau gadins vidaus apdailą“, – problemą aiškino Kretingos rajono administracijos direktorius Virginijus Domarkas. Todėl, jo žodžiais, atsakomybę prisiėmė Savivaldybė, ir, rajono tarybai pritarus, iš rajono biudžeto nusprendė skirti 7,3 tūkst. eurų bendrovei „Stakreta“, kad ši ištaisytų renovacijos pirmtakų broką.

„Gaila, kad tenka mokėti ne už savo klaidas. Už tuos pinigus būtume aptvėrę 3 darželių vaikų žaidimų aikšteles“, – neslėpė V. Domarkas, pripažindamas, jog būta nemažai klaidų, renovuojant pirmuosius objektus rajone. Dėl netobulos įstatyminės bazės atsakomybė lieka Savivaldybėms ir gula ant visų mokesčių mokėtojų galvos.

Jo žodžiais, šiomis dienomis į Savivaldybę taip pat kreipėsi Rūdaičių mokyklos direktorė Rima Narkienė, ji informavo, jog nuo 2000-aisias renovuotos jų mokymo įstaigos sienų krinta tinkas. „Reikės grįžti tvarkyti ir šį objektą – rūdaitiškiai pateikė darbų sąmatą, kuri sieks apie 8 tūkst. eurų. Tačiau iš šiųmetinio biudžeto lėšų skirti nebegalime, darbus teks atidėti ligi kitų metų“, – teigė V. Domarkas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas