Pajūrio naujienos
Help
2018 Kovas
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 7 %
Naktį0°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar mažiau naudotumėte plastikinių maišelių, jeigu jie būtų apmokestinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Budėjo gausios visuomenininkų pajėgos

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Naujienos
  • 2017-09-05
Savanoriai prie perėjų budės dar visą šią savaitę ir pirmadienį.

Šiemet prie pėsčiųjų perėjų budi kaip niekad gausios visuomenininkų pajėgos – 28 žmonės sutiko kasdien stebėti, ar vaikai saugiai kerta važiuojamąją kelio dalį, o vairuotojai – laikosi savo pareigos pėsčiuosius praleisti.

„Jau kelerius metus laikomės tradicijos pirmosiomis mokslo metų dienomis budėti prie perėjų. Policijos pareigūnams ir anksčiau pagelbėdavo policijos rėmėjai bei Trečiojo amžiaus universiteto studentai, bet tiek daug savanorių dar niekad neteko sulaukti. Mums – tai didelė pagalba“, – teigė Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Jūratė Kazlauskienė.

Šįmet savo laiko skyrė ir kasdien tam tikromis valandomis prie perėjų, kurios yra šalia mokyklų ar kitose judriose vietose – iš viso 14 „taškų“ Kretingoje bei rajone – budėjo atstovai iš organizacijų „Bočiai“, „Senjorai“, Trečiojo amžiaus universiteto bei šauliai, policijos rėmėjai. Visi jie buvo aprūpinti ryškiaspalvėmis liemenėmis – kad eismo dalyvių būtų matomi iš tolo.

„Jau vien savo buvimu budėtojai drausmina eismo dalyvius, kurie po vasaros gali būti išsiblaškę, skubantys į mokymo įstaigas, darbus. Pastebėję, kad pėstysis nori gatvę kirsti neleistinoje vietoje savanoriai apie tai įspėja pažeidėją, paragina laikytis taisyklių. Kartais patiems mažiausiesiems jie padeda ir pereiti važiuojamąją kelio dalį. Džiugu, kad šias pareigas savanoriai vykdo entuziastingai – budi net ir pliaupiant lietui, – gražių žodžių talkininkams negailėjo J. Kazlauskienė. – Tuo pačiu savanoriai, padėdami policijai, parodo, kad už tvarką Kretingoje ir rajone atsakinga yra ne tik policija, bet ir visuomenė. Juk tomis gatvėmis vaikšto mūsų visų vaikai, anūkai, kaimynai – prisidėti prie jų saugumo ir buvo, pasak savanorių, didžiausias motyvas, kodėl jie sutiko savo asmeninio laiko skirti budėjimui gatvėse.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas