Pajūrio naujienos
Help
2018 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke181522
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną-9°C debesuotumas 100 %
Naktį-15°C debesuotumas 74 %
Apklausa

Ar jaučiatės gyvenantys saugiausiame Lietuvos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Susidomėjo nematytu paukščiu

  • Žemė ir ūkis
  • 2017-08-25

„Pajūrio naujienų“ laikraščio skaitytojas kraštietis Romualdas Beniušis ties pirmuoju Kretingos dvaro tvenkiniu, žmonių vadinamu trečiuoju, pastebėjo nematytą paukštį. „Kas tai – žąsis, antis ar koks kitas paukštis?“, – klausė jis.

Pamatyti Kretingoje baltaskruostę berniklę ir dar vieną, be gentainių, – retas reiškinys.

Kad paukštis jau keletą dienų sukinėjasi aplink tvenkinį, pastebėjo ir kiti kretingiškiai, maudynių mėgėjai. „Į būrį su kitais paukščiais svetimšalis neina – vaikšto ir maitinasi atskirai. O jeigu antys, kurių tvenkinyje yra nuolat, prieina arčiau, tas paukštis šnypščia, varo šalin“, – pasakojo viena moteris.

„Nematytas paukštis – tai balstaskruostė berniklė, ir jis nėra toks įprastas mūsų akiai, nes Lietuvoje baltaskruostės berniklės neperi – peri arktinėje tundroje palei vandenyną, – paaiškino Salantų regioninio parko specialistė Dovilė Staponkienė. – Tačiau gana gausūs šių paukščių būriai tam tikrose vietose – Nemuno deltoje, Žuvinte – matomi pavasarinės ir rudeninės migracijos metu. Todėl baltaskruostę berniklę pamatyti Kretingoje ir dar vieną – tikrai nekasdienis reiškinys.“

Anot specialistės, pasakyti, kodėl berniklė – viena, tačiau panašu, kad ji – vienas pirmųjų atskubančio rudens pranašų, vadinasi, paukščių migracija iš šiaurės jau įsibėgėja.

„Manau, kad baltaskruostė berniklė Kretingoje neužsiliks – pabuvusi keletą dienų ji keliaus toliau arba į tinkamesnę vietą maitintis, tarkim, į Kuršių marias, ir kartu su gentainiais patrauks į žiemavietes Danijoje, Anglijoje ar Airijoje“, – teigė D. Staponkienė.

Aplinkos ministerijos Biologinės įvairovės skyriaus specialisto Selemono Paltanavičiaus pastebėjimu, baltaskruostė berniklė mūsų kraštuose yra retas paukštis, todėl turi būti globojamas ir saugomas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas