Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 21 %
Naktį11°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sandėlis Kretingoje buvo tapęs slėptuve vogtam kroviniui

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2017-08-25

„Nė cento“, – tikino kaltinamieji 44 metų Plungės rajono gyventojas Evaldas Bumblys, 48 metų klaipėdietis Rolandas Trimailovas ir 53 metų Klaipėdos rajono gyventojas Arūnas Tebelškis, Kretingos rajono apylinkės teisme paklausti, tai kiek užsidirbo 2015 metų gruodį nelegalų krovinį – vilkiką vyriškų baltinių ir kitų drabužių iš Norvegijos atgabenę į sandėlį Kretingoje ir čia organizavę jų realizavimą. Dabar vyrai už nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą ir realizavimą laukia nuosprendžio, kuris bus skelbiamas rugsėjo 1 dieną.

Ikiteisminio tyrimo metu kaltinimų purtęsi vyrai, peržengę teismo slenkstį savo poziciją pakeitė kardinaliai – prisipažino savo kaltę. Tai leido teismui bylą išnagrinėti supaprastinto įrodymų tyrimo tvarka, kuomet nebeapklausiami liudytojai, o kaltinamiesiems skiriama trečdaliu mažesnė bausmė.

Rinkosi „žvirblį“ rankoje

Jau anksčiau 8 kartus teistas E. Bumblys pasakojo, jog į Norvegiją su R. Trimailovu ir A. Tebelškiu nuvyko išsinuomotu automobiliu „Toyota Avensis“. Vyrai turėję skirtingus verslo tikslus – E. Bumblys pasakojo norėjęs pasirūpinti gauti užsakymą, kad jo vilkikas negrįžtų tuščias iš Švedijos, o R. Trimailovas ir A. Tebelškis – važiavę pratęsti sutarčių dėl nekondicinės žuvies įsigijimo, kuri Lietuvoje buvo naudojama pašarams gaminti.

Trijulė pasakojo atvykusi į Vestbio miestelį ir apsistojusi viešbutyje. Iš čia E. Bumblys nuvyko į Oslą pas pažįstamą latvį Aleksandrą, kurį visi pažįstamieji vadino Sania ir su kuriuo bendradarbiavo dėl krovinių užsakymų.

„Jis pasakė, kad yra „lievas“ krovinys – iš karto supratau, kad jis be dokumentų. Paklausė, ar mane domintų, – pasakojo E. Bumblys, kuris teigė nelegaliu kroviniu susidomėjęs dėl to, jog tuo metu nepavyko suderinti kito užsakymo ir vilkikas būtų likęs tuščias. – Tuomet sugrįžau į viešbutį ir paklausiau Trimailovo ir Tebelškio, ar jie pagelbėtų.“

Šie sutiko. „Geriau žvirblis rankoje“, – savo sprendimą paaiškino A. Tebelškis, kuris dirbo vairuotoju-ekspeditoriumi R. Trimailovo įmonėje, tuo metu kaip tik stokojusią užsakymų.

Atvežė į sandėlį Kretingoje

E. Bumblys pasakojo, kad iš pradžių Sania norėjęs už krovinį 10 tūkst. eur, tačiau jis nusilygęs iki 5 tūkst. Eur, o galiausiai davęs tik 500 Eur užmokestį, likusią sumą pažadėjęs sumokėti vėliau, įsibėgėjus prekių realizavimui.

„Mano sąlyga buvo, kad krovinys atsirastų Švedijoje – ten jis ir buvo perkrautas į vilkiką“, – sakė E. Bumblys.

Jis teigė iš pradžių manęs, kad krovinys neturės jokių dokumentų ir juos teks „tvarkytis“ pačiam, tačiau paskui Sania įdavęs pluoštą dokumentų – juos ir perdavęs savo vairuotojui, nurodęs vykti į Kretingą, Pasieniečių g., kur R. Trimailovo išnuomotas sandėlis kaip tik stovėjo tuščias.

Teisėją stebino kaltinamųjų pasakojimas, kad jie iš anksto nebuvo numatę, kokį pelną gaus pardavę nelegaliai gautus vyriškus drabužius ir kaip šį uždarbį dalinsis tarpusavyje.

„Tai kad mes nežinojome nė kainų, kiek tie baltiniai galėtų kainuoti. Sakėme: pradėsime, o tada žiūrėsime, kiek pavyksta uždirbti“, – tikino E. Bumblys.

Anot jo, būtent tada, kai turėjo prasidėti reali prekyba, jie ir buvo sulaikyti teisėsaugos – ši, įtardama vyrų nelegalią veiklą, juos sekė.

Dalis dėžių dingo

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad kaltinamieji pasisavino 4 tūkst. 16 dėžių su vyriškais marškiniais ir kitokiais vyriškais drabužiais – viso šio krovinio vertė 188 tūkst. 373 Eur. Ir nors kaltinamieji teigė, kad visi rūbai buvo grąžinti, tačiau nustatyta, jog 41 dėžės baltinių trūksta. Kur galėjo jie dingti, nė vienas kaltinamųjų negalėjo pasakyti.

„Neturiu supratimo, mes jų tikrai nepardavėme“, – tikino A. Tebelškis, papasakojęs, kad jiedu su R. Trimailovu, atidarę vilkiko duris, dėžes rado sukrautas netvarkingai, o kai kurias ir praplėštas. Tad neatmetama galimybė, kad dalis dėžių galėjo dingti krovinį perkraustant iš vieno vilkiko į kitą.

A. Tebelškis pasakojo, kad jis su R. Trimailovu taip ir nespėjo perkraustyti viso krovinio iš vilkiko į sandėlį, nes tai darydami jie rūbus dar ir rūšiavo, skaičiavo, šiuos duomenis kruopščiai fiksuodami žurnale.

„Ten pažymėjome ir tai, kad patys pasiėmėme apie 20 dėžių, kurias parsivežiau pas save į namus – žadėjome jas laikyti kaip užstatą, jei kiltų problemų dėl atsiskaitymo“, – paaiškino A. Tebelškis.

Tik ketverius marškinius, pasak R. Trimailovo, jis buvo išsiuntęs kaip pavyzdį savo pažįstamam, pasiūlydamas jais prekiauti, dar po baltinius – kitus kaltinamieji vilkėjo ir patys.

Praėjusiame posėdyje baigiamąją kalbą pasakiusi prokurorė pasiūlė E. Bumbliui, kuris buvo pagrindinis nusikalstamos veikos organizatorius, skirti laisvės atėmimo bausmę; A. Tebelškį pasiūlyta nuteisti laisvės atėmimu, bausmės vykdymą atidedant, o R. Trimailovui skirti piniginę baudą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas