Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ar turgų išgelbės šventės

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2017-08-25

„Kretingos turgus“ yra vienintelė nuostolingai dirbanti Kretingos rajono savivaldybės įmonė, kuriai šiemet sumažinti nuostolį padėjo tradicinė Kretingos miesto šventė.

Iš Kretingos gimtadienio šventinės mugės organizavimo „Kretingos turgus“ gavo 10 tūkst. 260 Eur pajamų. Sumokėjus rinkliavą į Savivaldybės biudžetą, pridėtinės vertės, kitus mokesčius bei atskaičius patirtas išlaidas, įmonei liko per 5 tūkst. Eur pajamų.

Šių metų pirmo ketvirčio „Kretingos turgaus“ nuostolis siekė apie 6 tūkst. Eur. Po uždarbio, gauto iš miesto šventės, liepos 1 d. turgaus nuostolis sumažėjo iki 1 tūkst. eurų.

Iki 2017 metų prekybininkams vietas Kretingos miesto šventės mugėse dalijo Kretingos miesto seniūnija už simbolinį – 5,80 Eur vietinės rinkliavos mokestį. Šią paslaugą perėmus „Kretingos turgui“ mokestis vidutiniškai padidėjo apie 5 kartus: vieta prekybai kainavo ir 45 Eur, parduodantiems tautinio paveldo, kulinarinio paveldo maisto produktus ir turintiems tam licenciją – 15 ir 22,50 Eur.

Spyrį imtis mugių organizavimo „Kretingos turgus“ gavo iš bendrovės „Mugių centras“, šiemet Rotušės a. Kretingoje suorganizavusios Velykinę mugę. Sužinoję, kiek iš šios mugės uždirbo privataus kapitalo įmonė, rajono vadovai, politikai ir įkinkė „Kretingos turgų“ į miesto šventės mugės vežimą, kad iš jos uždirbami pinigai liktų rajone, neišplauktų svetur. „Kretingos turgaus“ direktorius Nerijus Tertelis pripažino, jog kainos už vietas miesto šventės mugėje buvo nustatytos ir atsižvelgus į „Mugių centro“ kainodarą bei pasitarus su seniūnija. Savivaldybės taryba tų kainų patvirtinusi nebuvo. Kainas Kretingos šventinių mugių prekiautojams taryba turėtų patvirtinti ateinantį ketvirtadienį, rugpjūčio 31 dienos posėdyje. Kainas jau svarstė tarybos Kontrolės komitetas jo pirmininko Antano Kalniaus iniciatyva. A. Kalnius būgštavo, kad per didelės kainos gali atbaidyti mugių dalyvius ir dėl to sumenkti šventės. Nors siūlomos kainos yra mažesnės už taikytas miesto šventės mugėje, N. Tertelis spėja, kad tarybos politikai jas dar sumažins. „Turguose prekiauja smulkieji verslininkai, uždirba sunkiai. Jeigu „Kretingos turgus“ nesugeba valdyti turimo turto, dirbti pelningai, šie verslininkai dėl to neturi būti atpirkimo ožiais“, – tvirtino A. Kalnius.

Komiteto narys Almantas Skruibys, akcentavęs „Kretingos turgaus“ socialinę funkciją bei kad įmonė turi išlikti, tikino, jog turgų išgelbėtų jo sugrąžinimas „Kretingos komunalininkui“. „Turgui reikia investicijų, spręsti ir automobilių parkavimo problemą“, – kalbėjo A. Skruibys.

Meras Juozas Mažeika taip pat pritarė, kad „Kretingos turgus“ savarankiškai neatsinaujins. „Turgus investicijoms neuždirbs, ir problema krenta Savivaldybei. Keičiasi, gražėja miesto veidas, o tie, grubiai tariant, į barakus panašūs turgaus paviljonai nebetraukia nei pirkėjų, nei pardavėjų. Pardavus turgų privatininkams, šios paslaugos ten išvis gali nelikti, o be jos neišsiversime“, – kalbėjo meras, akcentavęs, jog „Kretingos turgaus“ problema pribrendo ir ją reikia spręsti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas