Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną25°C debesuotumas 6 %
Naktį16°C debesuotumas 98 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ar tenkina Savivaldybės teikiamos paslaugos, kokie Savivaldybės darbo trūkumai – tokie ir panašūs klausimai šį, rugpjūčio, mėnesį telefonu turėtų būti užduoti apie 300 Kretingos rajono savivaldybės gyventojų.

Apklausą telefonu už 4 tūkst. 791,6 eurus atliks UAB „Eurointegracijos projektai“. Rugsėjo viduryje gyventojų apklausos rezultatus bendrovė pateiks Kretingos rajono savivaldybei. Į gyventojų nuomonę bus atsižvelgta Savivaldybėje planuojant ir diegiant pažangią kokybės vadybos LEAN sistemą Savivaldybės veiklai, gyventojų aptarnavimui gerinti.

Diegti LEAN sistemą planuoja Kretingos ir Klaipėdos rajonų ir Klaipėdos miesto savivaldybės. Palangos miesto savivaldybė, iš pradžių dvejojusi, vakar pranešė, jog šiame projekte nedalyvaus. Vakarų Lietuvos regiono Savivaldybių taryboje buvo sutarta, kad minėtų keturių savivaldybių veiklai tobulinti iš regionui tam tikslui skiriamos ES paramos būtų atseikėta 1 mln. 298 tūkst. 691,76 eurų, t.y. kiekvienai savivaldybei maždaug po 300 tūkst. eurų.

Savivaldybių indėlis į šį projektą bus mokymuose dalyvaujančių darbuotojų gaunamas darbo užmokestis.

Praėjusią savaitę Kretingoje buvo susirinkę visų keturių savivaldybių atstovai ir sutarė, jog projekto paraišką parengs Kretingos rajono savivaldybės administracija. „Palangiškiams atsisakius, šiam projektui suplanuota pinigų suma mažėti neturėtų, tačiau ji būtų per didelė. Todėl Vakarų Lietuvos regiono savivaldybių taryba projekto kainą dar turėtų tikslinti“, – sakė Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijos skyriaus vedėjas Darius Martinkus. Jo teigimu, Palangos miesto savivaldybė jau yra pradėjusi diegti kitą – ISO kokybės vadybos sistemą.

Projekto paraiška bus vertinama šių metų spalį. Jeigu paraišką patvirtins, per artimiausius 3 metus dirbti pagal LEAN metodą mokysis apie 200 Kretingos rajono savivaldybės darbuotojų. „Iš jų bus atrinkti 4–5 lyderiai-treneriai, kurie įgis specialių žinių LEAN sistemą taikyti ateityje, kai bus baigtas 3 metų mokymo kursas“, – sakė D. Martinkus.

Kalbėdamas apie Savivaldybėje planuojamos diegti LEAN kokybės vadybos sistemos naudą D. Martinkus teigė, jog sistemą įdiegus turėtų pagreitėti Savivaldybės vidaus procesai. „Dabar kiekvienas sukasi kaip voverė savam rate ir nebeaišku, ar visų tų popierių, kuriuos ruošia, reikia. Nereikalingų, trukdančių procesų išaiškinimas ir panaikinimas turėtų pagreitinti procesus, kaip antai statybos leidimų išdavimą – dabar tai trunka dvi savaites. Diegiant LEAN galima sistemingai gerinti įvairias paslaugų sritis: komunalinio ūkio, žemėtvarkos, socialinių pašalpų skyrimo, kitas“, – aiškino D. Martinkus.

Kokius vidinius procesus ir kokias paslaugų teikimo gyventojams sritis tobulins, kiekviena projekte dalyvaujanti savivaldybė apsispręs individualiai.

LEAN metodiką taiko Valstybinė mokesčių inspekcija, Sodra, kitos valstybės institucijos ir privatus sektorius. „LEAN metodo tikslas – įtraukti visus organizacijos darbuotojus į nuolatinį siekį tobulėti ir gerinti organizacijos veiklos procesus ne tik projekto vykdymo metu, bet ir jam pasibaigus“, – pabrėžė šį pažangų kokybės vadybos metodą savivaldybių atstovams Kretingoje praėjusią savaitę pristatę Baltijos Lyderystės ugdymo instituto (BILD) įkūrėjas ir valdybos narys dr. Modestas Gelbūda bei verslo plėtros vadovas Vaidotas Krencius iš UAB „Efektyvūs procesai“, veikiančios prekės ženklu „Lean.lt“.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas