Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 40 %
Naktį15°C debesuotumas 76 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Europos čempionato link

  • Kuprinė
  • 2017-07-28

Karatė – kovos menas, kuris daug kam asocijuojasi su agresija, mėlynėmis ant rankų ar paprasčiausiomis dviejų žmonių muštynėmis. Deja, turiu jus nuvilti – karatė yra skirta ugdyti įvairiapusę bei harmoningą asmenybę, gebančią sujungti fizines bei protines galias. Penkiolikmetis Edvardas Petrauskas, lankantis Pranciškonų gimnaziją, yra vienas tų, kuris save atrado būtent karatė mokykloje „Shodan“, o visai neseniai Lietuvos čempionate iškovojo pirmąją vietą ir kelialapį į Europos čempionatą.

Šiemet Edvardas Petrauskas dalyvavo Lietuvos kyokushin karate asmeninėse varžybose „Baltijos taurė – Vilties kova 2017“. Tai buvo pirmosios varžybos, kur jis kovėsi be pilvo apsaugų.

Vaikinas jau nuo septynerių metų lanko karatė.

„Už tai turiu būti dėkingas savo kaimynui – jis pats lankė karatė, sakė, kad turėčiau pabandyti ir aš. Be abejo, sutikau ir iki pat dabar dėl to nė kiek nesigailiu. Nuo to laiko aš pamėgau sportą“, - apie tai, kaip ir kada susidomėjo karatė, pasakojo E. Petrauskas.

Tikslios priežasties, kodėl būtent karatė taip sudomino, vaikinas tvirtina nežinantis: „Galiu pasakyti, jog tai, bent jau man, asmeniškai, yra įdomus ir labai techniškas sportas. Viena iš pagrindinių taisyklių yra nesmūgiuoti savo priešininkui į veidą. Kai tik pradėjau lankyti karatė, iš pradžių negalvojau apie sportą, tiesiog atėjau, pamačiau ir to užteko – iki pat dabar šis kovos menas yra dalelė manęs, skatinanti siekti vis daugiau ir daugiau“.

Vaikinas pasakojo, jog sunkiausia buvo išmokti valdyti savo kūną, kas yra kone svarbiausia, taip pat išmokti kovoti bei užsigrūdinti, o labiausiai sužavėjo naudojama technika, kalba bei pats sportas.

E. Petrausko nuomone, karatė lankyti gali bet koks žmogus, mat šiame sporte, norint kažko pasiekti, įmanoma viskas, o jei tau, pavyzdžiui, nesiseka kovoti su priešininku, gali pasirinkti kovą su šešėliu, vadinamą kata - tai baziniai karatė savigynos pratimai, atliekami judant.

E. Petrauską būtų galima pavadinti aktyviu Kretingos garsintoju, nes jis nuo pat pradžių dalyvauja beveik visose varžybose, apie kokias tik sužino.

„Pačioje pradžioje nelaimėdavau nieko, nes dar buvau „žalias“ – nemokėjau tinkamai kovoti, trukdydavo jaudulys. Tačiau bėgant laikui įveikiau savo baimę, įvaldžiau techniką ir štai po kelerių metų vykusiame Lietuvos čempionate užėmiau pirmąją vietą. Tai buvo įsimintiniausios mano varžybos, parodžiusios, jog galiu padaryti bet ką“, – apie neišdildomus įspūdžius pasakojo vaikinas.

Anot jo, karatė užsiėmimai vyksta tik vakarais, taigi laiko lieka ir su draugais susitikti, ir kitaip sportuojant lavinti įgūdžius. Galėtų pasirodyti, kad karatė yra sunkus sportas, reikalaujantis daug jėgų bei ištvermės, tačiau tai – tik dalis tiesos.

E. Petrausko teigimu, sunku yra tik pradžioje, kol išmoksti valdyti savo jėgas bei protą vienu metu tam, kad galėtum ne tik fiziškai, bet ir protu įveikti savo priešininką, tačiau bėgant laikui, kai jau perpranti techniką, šis kovos menas tau tampa vienu malonumu.

„Karatė iš tiesų man yra daug daugiau negu kažkokia mokykla ar būrelis, į kurį eini tam, kad užpildytum laisvo laiko spragas. Tai man – gyvenimo būdas. Karatė padėjo man atsiskleisti bei tobulėti kaip asmenybei, šis sportas padėjo man suprasti, ką noriu veikti gyvenime, kuriuo keliu eiti“, – kalbėjo E. Petrauskas.

Motyvacija yra būtent tas variklis, kuris skatina mus siekti savo tikslų, nepasiduoti ir neapleisti to, ką esame pradėję, tačiau labai dažnai ji tiesiog išsenka. „Kuprinė“ teiravosi, ar tokiems prizininkams, kaip E. Petrauskas, ji irgi kažkada pasibaigia.

„Paprastai motyvacijos semiuosi iš draugų arba bandau vis sau priminti, jog gyvenime noriu tobulėti – dažniausiai to ir pakanka, tačiau kai nepadeda net šios gudrybės, į pagalbą visuomet ateina mama, ji visados mane skatina nepasiduoti“, – su šypsena pasakojo vaikinas.

Jo žodžiais, karatė yra kovos menas, žavintis tikrai ne visus, tačiau turintys bent menkiausią norą pabandyti turėtų nedvejoti, juk galbūt artėjančios varžybos – jūsų proga sužibėti ir namo parsivežti aukso medalį.

„Visiems norintiems sportuoti ar užsiimti kovos menais tikrai siūlau įstoti į karatė gretas – tai tikrai be galo įdomus sportas, kuris gali tapti jūsų gyvenimo dalimi“, – mano E. Petrauskas.

Šarūnė SRIEBALIŪTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas