Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį2°C debesuotumas 82 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vizijoje – ir vabzdžių namai, ir amfiteatras

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2017-07-21

Kretingos rajono savivaldybėje įvyko pasitarimas, kuriame buvo pristatyti Pastauninko parko sutvarkymo projekto III etape numatyti darbai.

Prie jaunimo pamėgto riedlenčių įrenginio bus pastatytas veloparkas.

Pasiūlymų laukia daugiau

Keletą pageidavimų, kaip erdves galėtų išnaudoti ekologiniam vaikų ir moksleivių švietimui, išsakė pasitarime dalyvavusios arčiausiai su parku besiribojančių „Ąžuoliuko“ lopšelio-darželio, Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos bei Marijos Tiškevičiūtės mokyklos vadovės, to paties tikimasi ir iš „Pasakos“ lopšelio-darželio bei Pranciškonų gimnazijos atstovų. Oficialių pasiūlymų Strateginio planavimo ir investicijų skyrius lauks vėliausiai iki rugpjūčio 10 d.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko, projektu „Kretingos rajono savivaldybės kraštovaizdžio būklės gerinimas“ siekiama, kad parkas tarnautų ne tik miestiečių poreikiams, bet būtų pritaikytas vaikų ir moksleivių edukaciniams užsiėmimams. „Kam nors gali atrodyti, jog Kretingoje turime svarbesnių tvarkytinų vietų, pavyzdžiui, suremontuoti vasaros estradą, tačiau šiuokart esame įpareigoti tikslines lėšas panaudoti tik su kraštovaizdžio sutvarkymu susijusioms veikloms“, – akcentavo jis.

Iš projektui skirtų 464 tūkst. Eur (394 tūkst. Eur – europinės ir apie 69 tūkst. Eur – Savivaldybės biudžeto lėšos), be 11,5 ha Pastauninko parko teritorijos sutvarkymo, bus likviduoti 2 bešeimininkiai objektai – buvusi vandens siurblinė Klibių k. ir buvęs Mišučių k. trąšų sandėlis Žalgirio seniūnijoje, taip pat bus rekultivuotas Naujosios Įpilties k. esantis karjeras.

Vien tik į Pastauninko parko sutvarkymą ketinama investuoti 374 tūkst. Eur ES lėšų. Inventorizavus želdinius, bus pašalinti menkaverčiai medžiai ir krūmai, pasodinta 300 kv. m daugiamečių želdinių, suformuota 150 kv. m gėlynų, įveista 560 kv. m pievos, drėgnose vietose įrengti drenažo vamzdžiai, taip pat įrengti parko takai, kurių bendras ilgis sieks apie kilometrą 620 metrų, sutvarkyti šlaitai, įrengta apie 70 naujų apšvietimo stulpų, priderinant juos prie jau esamų, siekiant vieningo stiliaus, bus pakeisti 4 tilteliai, pastatyti 48 suoliukai, šiukšlių dėžės, įrengtos 5 poilsio aikštelės.

V. Domarkas užsiminė ir apie tai, kad Kretinga nori būti gyvūnams draugiškas miestas, dėl to bus ieškoma parke vietos vedžioti šunims. Anot administracijos direktoriaus, svarbiausia, kad gyvūnų mylėtojai elgtųsi kultūringai, surinktų augintinių ekskrementus.

Į parką – mokytis gamtos

Kas planuojama padaryti, parke kuriant edukacines erdves, iliustruodama vaizdo medžiaga, perteikė Savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja Reda Kasnauskė. Anot jos, vienas parko takas, nutiestas iki gyvenamojo rajono, ir toliau atliks tą pačią funkciją – bus skirtas žmonėms vaikčioti į darbą ir iš jo, patogiai pasiekti ugdymo įstaigas, miesto centrą. Takas, einantis palei upelį, taps pažintiniu – jame bus įrengti stendai ir lentelės su informacija apie Pastauninko parko augmeniją ir gyvūniją, saugomas unikalias gamtos vertybes. Prie jau esamo jaunimo pamėgto riedlenčių įrenginio bus pastatytas veloparkas, t. y. kalneliai, pritaikyti ir mažųjų kretingiškių dviratukams.

O žemiau esančiame natūraliame šlaite, tarp medžių, planuojamas 80-100 vietų amfiteatras, kuriame galės būti rengiamos gamtos pažinimo pamokos, edukaciniai užsiėmimai, įvairūs pokalbiai, žaidimai. Naujovė bus ir vadinamieji vabzdžių viešbučiai. Pasak R. Kasnauskės, tokie akiai neįprasti objektai, kurių tikslas – apsaugoti dėl žmogaus veiklos nykstančią biologinę įvairovę, padėti geriau susipažinti su vabzdžių gyvenimu, ypač populiarūs užsienyje. Parko teritorijoje, prie garažų, planuojama poilsio aikštelė su vaikų žaidimo įrenginiais.

Meras Juozas Mažeika atkreipė dėmesį, kad beveik visos veiklos parke numatytos mažiesiems kretingiškiams. Jo nuomone, per mažai užsiėmimų vyresniems mokiniams. Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorė Asta Burbienė siūlė įrengti treniruoklių aikštelę, į kurią sportuoti ateitų įvairaus amžiaus gyventojai, juolab kad čia pat – daugiabučiai bei individualūs gyvenamieji namai. Tačiau buvo paaiškinta, kad sporto įrenginiams iš šio projekto lėšų negalima skirti.

Projektą „Kretingos rajono savivaldybės kraštovaizdžio būklės gerinimas“ planuojama įgyvendinti iki 2018-ųjų pabaigos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas