Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 40 %
Naktį15°C debesuotumas 76 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kurmaičių futbolo komandos 50 metų proga – 50 įvarčių

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2017-07-18

Ovacijomis per Kurmaičių bendruomenės vasaros šventę „Gimtinė – mano uostas“ buvo sutikti pirmieji Kurmaičių futbolo komandos žaidėjai: Stasys ir Algirdas Gedvilai, Antanas Montrimas, Stasys Miežetis ir Jonas Žiubrys, kurie lygiai prieš 50 metų sužaidė pirmąsias futbolo varžybas. Šios sukakties proga Kurmaičiuose buvo surengtas ir futbolo maratonas.

Iš kairės: pirmuosius Kurmaičių futbolo komandos narius vėl subūręs sporto organizatorius Vaidas Gedvilas ir žaidėjai Stasys Gedvilas, Antanas Montrimas, Stasys Miežetis, Jonas Žiubrys, Algirdas Gedvilas.

Šeštadienį buvo lygiai 50 metų kaip Kurmaičių futbolo komanda sužaidė pirmąsias varžybas – susitikimą su Kretingos miesto komanda pralaimėjo 1:8. „Tačiau mūsų priešininkai buvo Kretingos rinktinė – patyrę futbolininkai, – pasakojo S. Miežetis. – O vėliau ne kartą prieš varžovus esame ir laimėje, kai žaisdavome su aplinkinių vietovių komandomis.“

Komandos draugai, kurie seniai buvo nesimatę ir vienas kitą vos bepažino, nestokojo geros nuotaikos ir dalijosi prisiminimais – kaip jie patys įsirengę aikštelę upės slėnyje, o jiems visiems, 16-17 metų vaikinams, vadovauti ėmėsi komandos kapitonas Jonas Žiubrys.

„Buvome jauni, energingi, veržlūs. Mums pavyzdys buvo „Minija“ – stebėjome, kaip jos futbolininkai žaidžia ir norėjome į juos lygiuotis“, – kalbėjo J. Žiubrys.

Jį papildė komandos draugai, papasakoję, jog tryškę noru žaisti, tačiau tekdavę laviruoti su pareigomis – juk vasarą kaime daug darbų ir tėvai ne visuomet norėjo suprasti jų poreikį gainioti kamuolį. Tačiau Kurmaičiuose gimusi aistra futbolui dažną lydėjo ir toliau – vaikinai įsiliedavo į aukštųjų mokyklų, kur tęsdavo mokslus, ar miestų, į kuriuos vėliau persikėlė gyventi, komandas.

Kurmaičių futbolo komandos veteranai neatsidžiaugė, kad juos vėl draugėn subūrė sporto klubo „Kurmaičiai“ vadovas Vaidas Gedvilas ir prisipažino, kad nostalgiją kelia jiems vasaros šventės metu įteiktos Kretingos rajono mero Juozo Mažeikos padėkos. Jos papuoštos archyvinio dokumento fragmentu, ant kurio – ranka rašytas komandos pirmųjų narių sąrašas: be tądien susirinkusiųjų čia įrašyti ir Edmundas Varkojis, Steponas Žiubrys, Antanas Garjonis, Jeronimas Žiubrys, Juozas Galdikas, Antanas Andrijauskas, Gediminas Stonys, Stasys Petravičius.

V. Gedvilas pasakojo, kad solidžią Kurmaičių futbolo komandos sukaktį norėjosi paminėti netradiciškai – surengiant tokį turnyrą, kai iki pat pabaigos lieka intriga, kuri komanda laimės. „Kilo idėja suorganizuoti futbolo maratoną, kurio tikslas – įmušti 50 įvarčių. Taigi trys žmonės buvo pakviesti spontaniškai išsirinkti žaidėjus į savo komandas ir jos žaidė principu „5x5“, keisdamosi ratu maždaug kas 15 min. Maratoną pradėję 11 val., jį baigėme 21 val., tačiau turėjome ir pertrauką, per kurią visi žaidėjai jėgas atgavo pasistiprindami šašlykais, – pasakojo V. Gedvilas. – Futbolo maratono sistema žaidėjams labai patiko, jie sakė iki pat apdovanojimų pabaigos taip ir nesupratę, kas iš jų laimėjo. O mano tikslas buvo į futbolo žaidimą įtraukti kuo daugiau žmonių – net ir tuos, kurie nepriklauso jokiai komandai. Sulaukę daug teigiamų atsiliepimų, panašų turnyrą surengsime ir ateityje.“

Daugiausiai įvarčių per futbolo maratoną pelnė komanda, kurioje žaidė Valdas Jašmontas, Andrius Rima, Julius Jasas, Valentas Trumpis ir Valdas Juška. Apdovanotas buvo ir ištvermingiausias maratono žaidėjas Lukas Gujis bei jo tėvas, kuris yra futbolo entuziastas, Vytautas.

„Nors futbolas kaip ir krepšinis yra mėgstamos sporto šakos Kurmaičiuose, tačiau stengiamės, kad kuo daugiau žmonių išbandytų ir kitokius žaidimus, atrastų naujus pomėgius“, – sakė V. Gedvilas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas