Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prancūziško kino magija

  • Sportas
  • 2017-06-30

Startavo prancūziško kino festivalis „Palanga – mon amour“, į kurį jau antrą vasarą iš eilės kultūros pieva „I love Palanga“ kartu su prancūzų institutu Lietuvoje kviečia susiburti romantiškų vasaros akimirkų išsiigusius palangiškius bei miesto svečius pasinerti į svajingą istorijų sūkurį.

Prancūziško kino vakarus kultūros pievoje “I love Palanga” pristatė (iš kairės) Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe Jeantaud, asistentė Ramunė Vrubliauskienė ir Palangos miesto savivaldybės vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas.

Pieva pulsavo vakarietiška kultūra

Festivalį atvėrė pats Prancūzijos ambasadorius Philippe Jeantaud ir Palangos vicemeras Rimantas Mikalkėnas. Pasveikinęs susirinkusiuosius, ambasadorius suskubo pristatyti vasaros filmų repertuarą ir pranešė, kas žiūrovų lauks vėlyvą vakarą – modernisto, „naujosios bangos“ pradininko režisieriaus Jean - Luc Godard šedevras – drama „Pamišėlis Pjero“.

Šiame prancūzų kultūra alsuojančiame filme veiksmas sukasi apie vyrą ir dvi moteris. „Kino juostos siužete įsipina dar viena atskira istorija, tai – spalvos“, – tikino ambasadorius, sakydamas, jog jas įkūnija ir tapybos bei garsių poetų, rašytojų kūriniai. Taigi, P. Jeantaud žodžiais, pirmoji istorija – gyvenimiška, antroji – žiūrovą supantis spalvų pasaulis. Trečioji gi – aktoriai, jų sąsajos bei vaidybos meistriškumas, už kurio slepiasi unikalios asmenybės. Jean - Luc Godard, derindamas „naujosios bangos“ požymius, meistriškai perpynė šiuos pasaulius tarpusavyje ir sukurė įstabų kūrinį, tačiau ambasadorius susirinkusiuosius kvietė ieškoti ir dar vienos, su pastarosiomis niekuo nesusijusios istorijos, artimos pačiam žiūrovui.

Vertina bendrystę

„Palanga – atviras miestas vakarų tautų kultūroms ir malonu, jog šiandien pažinsime prancūziškąją“, – sveikinimo žodį tarė ir R. Mikalkėnas. Anot jo, mieste veikia frankofonijos klubas, vyksta įvairūs renginiai, festivaliai, kurie itin glaudina Palangos ir Prancūzijos ryšius. Vienas gražiausių Lietuvoje Palangos Birutės parkas taip pat sukurtas pagal prancūzų architekto Eduardo Andrė projektą.

Padėkojęs ambasadoriui ir „Palanga – mon amour“ organizatoriams už festivalį, kuris susilaukė didelio pasisekimo, vicemeras išreiškė viltį, jog žiemos festivalis persikels į naująjį Palangos kurorto muziejų.

„Flobero knygoje rašoma, jog geriausiausias momentas yra laukimas“, – žymaus autoriaus žodžiais kalbėjo P. Jeantaud. Dėl šios priežasties ambasadorius publikai pristatė ir Paryžiuje kuriančią bei gyvenančią lietuvę Liną Štalytę ir grupę, kurie kūrė vakarietišką nuotaiką iki sutemų – kol žiūrovai turėjo galimybę pasinerti į prancūziško kino sūkurį. Vakaro metu skambėjo originalios soul – jazz kompozicijos bei aranžuotos prancūziškos meilės dainos. Jaunoji lietuvė paryžietė vakarą skadrino aistra ir melancholija, emocionalią prancūzišką nuotaiką dovanojo gerbėjams ir pirmą kartą klausantiems skaidraus atlikėjos balso.

Nijolė BERTAŠIŪTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas