Pajūrio naujienos
Help
2018 Balandis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 8 %
Naktį3°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar dalyvaujate aplinkos švarinimo talkose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pakely nušvito Kūlupėnų bažnyčia

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Parapijose
  • 2017-04-14
Kūlupėnų bažnyčia, kurią suprojektavo žinomas Lietuvos architektas Leonas Laimutis Mardosas, jau „aprengta“ šiltu ir ryškiu rūbu.

Prieš Šv. Velykas kūlupėniškių bendruomenė suskato tvarkyti naujai Kūlupėnuose statomos Šv. Motiejaus bažnyčios fasadą – apšiltino bei nutinkavo visą šventovę ir žalsvai nudažė priekinę fasado pusę.

Kūlupėnų parapijos klebonas Mindaugas Nausėda buvo kuklus: „Atlikome vieną iš planinių darbų. Tačiau lėšų užteko tik nudažyti paradinę pusę nuo gatvės, – dar liks nudažyti kitas tris sienas, o taip pat – sutvarkyti lietvamzdžius, ant viršaus įrengti kryžių ir pastatyti varpinę“.

Kūlupėnų seniūnė Rita Lubienė patikino, jog prieš Velykas prie jų gyvenvietės bažnyčios dar virė darbas – vyrai kalė pastoges.

„Užtat per šias Velykas jau įžengsime į švytinčią bažnyčią – važiuojantys prošal neliks jos nepastebėję, nes ji iš tolo švyti šviežia pilkai žalsva spalva“, – tvirtino seniūnė.

Šalia bažnyčios pagal parengtą projektą yra numatyta pastatyti ir varpinę – jos pamatai šiandieną užkonservuoti – ir kleboniją.

Kūlupėnų bažnyčia yra unikalus bendruomeniškumo reiškinys, nes ją jau 11 metų stato pati bendruomenė. Bažnyčios idėja Kūlupėnuose sklandė dar prieškariu, pokariu buvo užslopinta, tačiau gyveno žmonių širdyse, kol sulaukė savo dienos. Konkrečios iniciatyvos ėmėsi klebonai Egidijus Jurgelevičius ir Petras Merkūnas, o iš jų perėmė dabartinis klebonas. Lėšomis kasmet prisidėjo ir Kretingos rajono savivaldybė.

Kūlupėnų Šv. Motiejaus bažnyčia buvo pašventinta 2014-aisias per Verbų sekmadienį. Bažnyčios medinį altorių bei dvi klausyklas sukūrė kūlupėniškis meistras Antanas Lubys. Taip pat kūlupėniškio drožėjo Liudo Šopausko mediniai kryžiai papuošė bažnyčią: vienas jų įtvirtintas prie altoriaus, o kitas kabo jos prieigose. Kalnalio meistras Zigmas Bertašius iš akmens plokštės iškalė altoriaus mensą, arba stalviršį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas