Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 12 %
Naktį12°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kaip saugiai elgtis kelyje, moko nuo mažens

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-04-11
„Saugiausio darželio konkurse“ dalyvavusios Kurmaičių pradinės mokyklos darželinukai džiaugėsi buvę apdovanoti.

Saugaus eismo dieną, kuri Lietuvoje minima balandžio 6-ąją, Kretingos Rotušės aikštėje surengta šventė vaikams – jie dalyvavo įvairiuose konkursuose bei atrakcijose ir namo sugrįžo kupini įspūdžių bei apdovanoti prizais. Šią šventę suorganizavo valstybės įmonė „Klaipėdos regiono keliai“ kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos bei policijos pareigūnais. Pastebima, kad prevenciniai renginiai keičia eismo dalyvių elgesį ir yra viena pagrindinių priemonių, siekiant išvengti nelaimių keliuose.

Per Saugaus eismo dienai skirtą šventę vaikai dalyvavo viktorinose, kur parodė savo žinias apie Kelių eismo taisykles – tie, kuriems geriausiai sekėsi, buvo apdovanoti įvairiais prizais bei suvenyrais.

Mažieji šventės dalyviai galėjo apžiūrėti Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnų demonstruojamas darbo priemones bei tarnybinius automobilius, pasilabinti su policijos bičiuliu – šuneliu Amsiu.

Šventės metu buvo apdovanoti ir „Saugiausio darželio konkurse“ dalyvavusios ugdymo įstaigos – Kurmaičių pradinė mokykla, Vydmantų lopšelis-darželis „Pasagėlė“ ir Kretingos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“.

Vydmantų lopšelio-darželio „Pasagėlė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Inga Urencienė pasakojo, kad dalyvaujant konkurse pedagogės buvo kviečiamos atsakyti, kodėl jų darželis yra saugus. „Mano manymu, svarbu, kad tiek lauke, tiek pastato viduje būtų viskas pritaikyta vaikams, apgalvota, kad įrengimai būtų saugūs, teritorija – aptverta. Saugumo jausmą kuria ir darželio bendruomenės tarpusavio santykiai“, – teigė I. Urencienė.

Ji papasakojo, kad saugaus elgesio gatvėje vaikai mokomi atliekant praktines užduotis: lopšelio-darželio kieme yra pažymėta perėja, prie jos pastatomas nešiojamas šviesoforas, demonstruojami kelio ženklai.

Valstybės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ Saugaus eismo ir kelių priežiūros skyriaus vyresnysis specialistas Gintaras Ramanauskas, pažymėjęs, kad Saugaus eismo dienai skirti renginiai vyko ne tik Kretingoje, bet ir Palangoje, akcentavo: labai svarbu, jog atsakingas elgesys gatvėje būtų skiepijamas nuo mažens.

Valstybės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ Saugaus eismo ir kelių priežiūros skyriaus vyresnysis specialistas Gintaras Ramanauskas pastebi, kad prevenciniai renginiai keičia eismo dalyvių elgesį.

„Vyresnių žmonių nuostatas yra sunku pakeisti – kiek metų teko stebėti, kaip mūsų padovanojamos liemenės su šviesą atspindinčiais elementais ar atšvaitai taip ir lieka pamirštos namie, kaip nereikalingi daiktai, arba netgi parduodami kitiems. Prireikė laiko, kol ir suaugusieji pradėjo segtis atšvaitus ir suprato, jog tai gali išgelbėti jų gyvybę, – kalbėjo G. Ramanauskas. – Šviečiamoji veikla vaikams turi didelės įtakos – galime pasidžiaugti, kad Klaipėdos regione pernai nebuvo nė vieno sužeisto ar žuvusio vaiko. Kai pavyzdingai kelyje elgiasi vaikai, priversti keistis ir jų tėvai. Dabar per mūsų renginius, įvairias akcijas, mamos netgi prašo atšvaitų, kuriuos sega ant vaikiškų vežimėlių.“

Kita priemonė, siekiant, kad mūsų keliuose nebūtų eismo nelaimių – inžineriniai sprendimai. „Kiekvienais metais atliekami tyrimai, išsiaiškinant avaringiausias vietas ir ieškoma būdo, kaip jose padidinti saugumą, pavyzdžiui, prie įvažiavimų į miestus įrengiamos saugumo salelės, priverčiančios vairuotojus sumažinti transporto priemonių greitį, perėjos apšviečiamos kryptiniais šviestuvais, geriau apšviečiančiais pėsčiuosius, prieš perėjas paklojamos raudonos šiurkščios dangos juostos, kurios padidina stabdymo efektyvumą. Taip pat asfaltuojame žvyrkelius – tokiu keliu tampa saugiau važiuoti, įrengiame žiedines sankryžas, kurios yra pralaidesnės ir jose nutinka kur kas mažiau eismo įvykių“, – vardino G. Ramanauskas.

Jis pasidžiaugė, kad prevencinis darbas bei keliuose įrengtos saugos priemonės duoda apčiuopiamų rezultatų: 2008 metais Klaipėdos regione buvo nustatytos 28 „juodos dėmės“, kuriomis vadinamos avaringos vietos, dabar jų žemėlapyje belikę tik 2 – kelyje Kretinga-Skuodas ir kelyje Kvėdarna – Švėkšna – Saugos.

„Klaipėdos regiono kelių“ duomenimis, per pirmuosius tris šių metų mėnesius įvyko 35,7 proc. mažiau eismo įvykių, negu tuo pačiu laikotarpiu pernai. Šiemet eismo įvykiuose nežuvo nė vienas žmogus (pernai šiuo laikotarpiu buvo 5), perpus mažiau sužeistųjų (šiemet – 23, pernai – 49).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas