Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 12 %
Naktį12°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Baigė sezoną – susirinko į jo uždarymo šventę

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2017-04-07
Sezono uždarymo šventės dalyviai – komandos vadovai, žaidėjai, rėmėjai.

Kretingos vyrų krepšinio rinktinei „Kretinga“ užbaigus kovas Regionų krepšinio lygoje, jos trenerio Arimanto Mikaločiaus pastangomis buvo surengta tradicinė sezono uždarymo šventė: komanda padėkojo rėmėjams bei talkininkams, kurie vienaip ar kitaip prisideda prie komandos pasiekimų bei „Kretingos“ vardo garsinimo.

„Suskaičiavau – su vyrų rinktine „Kretinga“ kartu jau buvau šeštą sezoną, ir jis – pats geriausias pagal rezultatą“, – prisipažino A. Mikaločius, kurio vedami „Kretingos“ krepšininkai pateko į ketvirtfinalį ir tarp 16-os A diviziono komandų užėmė V-VIII v.

Treneris tęsė mintį: „Vis suklupdavome aštuntfinalyje, tad smagu, kad šiais metais perėjome tą etapą, tad kaip kito sezono siekiamybę galėtume įsivardinti tikslą patekti į finalinį ketvertą. Norėtųsi to pasiekti, bet dar nežinau, kokia bus kitų metų komanda. Mums visiems dar reikės nuspręsti, kokiu keliu eiti: vienas jų – į komandą kviestis kuo daugiau Kretingos sporto mokyklos jaunimo, kuris savo charakterį parodė per rajono Krepšinio taurės varžybas – jose vaikinai užėmė I vietą“. Jau šį sezoną „Kretingos“ garbę gynė Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai 18-mečiai Tautvydas Pėkus ir Eimantas Poškus, 16-mečiai Edgaras Danys, Šarūnas Stankus ir Nedas Kažukauskas bei 15-metis Kornelijus Stonkus.

Vienas „Kretingos“ rėmėjų – „Sanpolos-Baltijos“ vadovas verslininkas Evaldas Jodkonis (centre), sulaukęs padėkos iš trenerio Arimanto Mikaločiaus (kairėje) ir komandos vadovo Remigijaus Malakausko.

Sprendimui, kokią formuoti komandą, įtakos turės ir Kretingoje prasidėjusio Sporto komplekso statyba – kuo ji bus spartesnė, tuo komandai bus geriau, nes dabartinės sąlygos neatitinka šalies krepšinio lygų reikalavimų. „Jeigu ir laimėtume savojoje lygoje, aukštesnėje žaisti negalėtume, nes neišpildytume reikalavimų. Kai žaidžiame išvykose, miestuose, kurie turi galingas sporto sales, žaisti iš tiesų yra smagu, nes susirenka daug žiūrovų, yra pakankamai erdvės“, – pastebėjo A. Mikaločius.

Jo teigimu, „Kretingos“ finansinė padėtis šį sezoną nebuvo iš blogųjų: rinktinę palaiko rajono Savivaldybė, rajone yra verslininkų, kuriems rūpi sportas ir kurie jį remia. Taigi „Kretingai“ negresia toks variantas, kai vien tik dėl sumažinto finansavimo iš lygos pasitraukė dviejų miestų komandos.

Krepšininkų vardu kalbėjo Aidas Viskontas.

Grįžęs prie minties apie pasiektą rezultatą, treneris neabejojo, kad jis galėjęs būti ir geresnis: reguliariajame sezone kretingiškiai buvo tik IX v. ir aštuntfinalyje turėjo kovoti su VIII v. užėmusia komanda, o ketvirtfinalyje – su I v. laimėtoja. „Jeigu būtume iškovoję aukštesnę poziciją, būtų tekę varžytis su silpnesne komanda, o dabar buvo atvirkščiai“, – kalbėjo A. Mikaločius.

Ne į gerą komandai išėjo ir sezono eigoje žaidėjų patirtos traumos, gripas – šie netolygumai turėjo įtakos rezultatui, kai „Kretinga“ pralaimėjo žaisdama su silpnais varžovais.

Tradicija užbaigti sezoną suėjus į jo uždarymo šventę – tvirta krepšinio klubo „Kretinga“ tradicija, sukviečianti žaidėjus, rėmėjus, talkininkus. Visi kartu pažiūrėjo per sezoną sukauptą video medžiagą, prisiminė faktus, pabendravo, pasidalino patirtais įspūdžiais. Padėkota rėmėjams, sveikinimo žodį tarė komandos vadovas Remigijus Malakauskas, krepšininkų vardu kalbėjo Aidas Viskontas.

---

Kretingos vyrų rinktinė „Kretinga“ (vardas pavardė, ūgis, pozicija, amžius):

Aidas Viskontas, 185 cm, PG (įžaidėjas), 30 m.

Tautvydas Pėkus, 188 cm, PG, 18 m.

Edgaras Danys, 179 cm, PG, 16 m.

Gediminas Drungys, 186 cm, SG (atakuojantis gynėjas), 30 m.

Kornelijus Stonkus, 185 cm, SG, 15 m.

Linas Markaitis, 182 cm, SG, 26 m.

Mantas Aukselis, 185 cm, SG, 20 m.

Eimantas Poškus, 190 cm, SF (lengvas kraštas), 18 m.

Linas Jonuška, 197 cm, PF (sunkus kraštas), 25 m.

Steponas Markus, 198 cm, PF, 22 m.

Šarūnas Stankus, 195 cm, PF, 16 m.

Nedas Kažukauskas, 195 cm, PF, 16 m.

Justas Petkevičius, 202 cm, PF, 25 m.

Rytas Zabita, 200 cm, C (centro puolėjas), 22 m.

Karolis Tamošauskis, 208 cm, C, 19 m.

FAKTAI

Regionų krepšinio lyga (RKL) – pirmas laiptelis Lietuvos klubinio krepšinio piramidėje. Lyga įkurta 2005 m., ir 2016-2017 m. sezonas yra 12-tas.

2011 m. lyga nuo regioninio komandų skirstymo principo perėjo prie dviejų pajėgumo divizionų – A ir B. A divizione rungtyniauja pajėgiausios komandos vienoje grupėje – jų yra 16, B divizione komandų skaičiui išaugus iki 25, ekipos skirstomos pagal regionus – Aukštaitija, Žemaitija, Vidurio Lietuva. B divizione komandų skaičius neribojamas.

RKL savo karjerą pradėjo žymūs krepšininkai Jonas Valančiūnas, Lukas Lekavičius, Artūras Gudaitis, Marius Grigonis, Mindaugas Girdžiūnas, Mindaugas Lukauskis bei kt.

Šį sezoną RKL rungtyniavo 41 komanda iš 32 Lietuvos miestų.

RKL prezidentas – Darius Gudelis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas