Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 4 %
Naktį8°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tarp nominantų – ir kretingiškiai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2017-03-10

Kovo 25 dieną Priekulėje įvyksiančioje tradicinėje XII mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras“ bus apdovanoti geriausieji praėjusių metų liaudies teatrų kolektyvai bei įspūdingiausius vaidmenis sukūrę aktoriai. Tarp nominantų šįkart – ir būrys kretingiškių.

Šventę „Tegyvuoja teatras“ kasmet rengia Lietuvos mėgėjų teatro sąjunga bei Lietuvos nacionalinio kultūros centro Teatro poskyris, – mėgėjų teatro kolektyvams bei aktoriams komisijos apdovanojimai – simbolinės „Tegyvuoja teatras“ prancūzų liaudies teatro ir pantomimos personažo Pjero statulėlės – yra aukščiausias jų darbo įvertinimas.

Šiemet apdovanojimams pristatyti ilgamečiai Kretingos Egidijaus Radžiaus teatro aktoriai Liuda Grikpėdienė ir Stasys Jauga: L. Grikpėdienė – kaip ryškiausia sezono aktorė, o S. Jauga – už ryškiausią sezono vyro vaidmenį.

Beje, L. Grikpėdienė taip pat pristatyta Kazimieros Kymantaitės vardo apdovanojimui už ilgametę kūrybinę veiklą, sukurtus ryškius vaidmenis nacionalinės dramaturgijos spektakliuose.

Tarp ryškiausių sezono aktorių už sukurtą Žemaitės vaidmenį taip pat nominuota Lina Alonderienė iš Kretingos kultūros centro Senosios Įpilties skyriaus.

Šventėje „Tegyvuoja teatras“ nuskambės ir E. Radžiaus teatro režisierių Nerijaus Gedmino ir Donato Žilinsko vardai. D. Žilinskas nominuotas kaip ryškiausias sezono režisierius, o jo sukurtas spektaklis „Keista lėga“ – už ryškiausią nacionalinės dramaturgijos interpretaciją. Neliko nepastebėtas ir naujausias vyriausiojo teatro režisieriaus N. Gedmino sukurtas spektaklis „Nepaprasti Julės ir Natašos nuotykiai“, – jis nominuotas už ryškiausią sezono scenografiją.

N. Gedminas pastebėjo, jog kasmet kretingiškiai iš šios šventės parsiveža apdovanojimų ir pasidžiaugė užpraėjusių metų sėkme: jo kolega D. Žilinskas spektakliais „Gyvenimas po klevu“ bei „Ponaitis“, kurį sukūrė su Kretingos kultūros centro Kurmaičių skyriaus kolektyvu, buvo nominuotas už ryškiausią debiutą, o aktorė Birutė Laučienė – už geriausią moters vaidmenį spektaklyje „Gyvenimas po klevu“.

Paties N. Gedmino sukurto spektaklio „Upė ant asfalto“ aktorių kolektyvas pelnė apdovanojimą už geriausią spektaklio scenografiją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas