Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Problemą suskato spręsti, vos apie ją išgirdę

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-03-10
Aptarnaujančioms sunkiasvorėms mašinoms bus padaryta išimtis: keliu Voveraičiai – Šukė jos galės važiuoti ir būdamos sunkesnės negu 20 t.

Šukės verslininkas Julius Kalnius pagaliau galės lengviau atsikvėpti: 40 tonų sveriančios mašinos į jo privačią lentpjūvę nuo šiol visais metų laikais medieną galės gabenti kaip įprasta, nedarydamos nepatogaus vingio.

Medieną būtų pabranginę

Daugiau kaip prieš 20 metų įmonę įkūręs vyras kelerius pastaruosius metus iš eilės ankstyvais pavasariais susidurdavo su problema: nuo kovo iki gegužės keliuose Darbėnai – Kūlupėnai ir Kūlupėnai– Darbėnai, taip pat Voveraičiai – Šukė eismas sutrikdavo dėl pastatyto ženklo 314, draudžiančio važiuoti krovininiais automobiliais ir transporto priemonių junginiais, kurių didžiausia leidžiama masė 20 tonų. Medieną į lentpjūvę atgabenančios Telšių, Plungės, Raseinių, Šiaulių įmonių 40 t sveriančios mašinos, kad patektų į Šukę, privalėjo rinktis kitus maršrutus: Kretinga – Darbėnai – Vaineikiai – Šukė arba nuo Telšių pusės važiuoti per Plungę, Salantus, Grūšlaukę, Darbėnus, Vaineikius.

Anot J. Kalniaus, pailgėjus maršrutui ir padidėjus kelionės išlaidoms, nepatenkinti tiekėjai davė suprasti, jog kubinį metrą medienos pabrangins 2-3 eurais.

„Suskaičiavau, kad taip per mėnesį į orą paleisčiau 4, o per du – 8 tūkstančius eurų “, – „Pajūrio naujienoms“ atviravo daugiau kaip 30 rajono žmonių į darbo vietas priėmusios, statybinę konstrukcinę medieną, dailylentes, medinius padėklus Lietuvos rinkai bei į Angliją eksportuojamus tvorų skydus gaminančios įmonės vadovas.

Šiemet jis pasiryžo netylėti – kadangi minėti keliai yra „Klaipėdos regiono kelių“, dėl gyvenimą kartinančių kelio ženklų pirmiausia paskambino Kretingos kelių tarnybos viršininkui Artūrui Meškiui.

Anot Juliaus Kalniaus, jo medienos perdirbimo įmonė gamina gaminius ne tik Lietuvos, bet ir Anglijos rinkai.

Kelio ženklą žadėjo pakeisti

„Man buvo paaiškinta, jog „Klaipėdos regiono kelių“ nurodymas pastatyti krovininių mašinų eismą ribojančius ženklus duotas, nes bijomasi, kad per pavasarinį polaidį sunkiasvoris transportas neišmaltų silpnos žvyro dangos. Tačiau, kiek žinau, kelią Voveraičiai – Šukė ar šiaip, ar taip artimiausiu metu ruošiamasi remontuoti, rengiamas projektas. Tai kodėl dabar negalėtų leisti naudotis bent juo?“, – svarstė J. Kalnius.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saugaus eismo komisijos pirmininkas Povilas Černeckis apie problemą sužinojo iš „Pajūrio naujienų“ ir tą pačią dieną ėmėsi iniciatyvos.

„Aš pats paskambinau Kretingos kelių tarnybos viršininkui. Sutarėme, kad kelyje Voveraičiai – Šukė esantis kelio ženklas 314 bus pakeistas ženklu 304. Šis ženklas taip pat draudžia važiuoti krovininiais automobiliais ir transporto priemonių junginiais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė yra didesnė kaip 3,5 tonos arba didesnė už nurodytąją ženkle. Tačiau aptarnaujančiajam transportui padaryta išimtis, tik vairuotojas privalo turėti tai patvirtinančius dokumentus“, – paaiškino P. Černeckis.

Kad, pastačius ženklą 304, keliu Voveraičiai – Šukė į J. Kalniaus medienos apdirbimo įmonę aptarnaujančios sunkiasvorės mašinos galės važiuoti, patvirtino ir Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas